wymiana/naprawa amplitunera hk avr255

blade232

New member
Witam serdecznie. Wczoraj stało się, harman padł. Przy testowaniu wygłuszenia kolumny - gdy grała sobie sama niegłośno harman zagrzał się i wyskoczyło protect i niestety cały czas przy włączeniu się zapala. Robiłem reset, na noc stał bez prądu wszystkie kolumny odpięte i niestety ale dalej protect. Nie wiem czy próbować go naprawiać i gdzie najlepiej to zrobić i jakie to będą koszty. Jak macie pewne serwisy które to robią w normalnych pieniądzach to dajcie znać.
Alternatywą jest zakup nowego aplitunera. Zależy mi na dobrym stereo i przyzwoitych niższych częstotliwościach oczywiście jak na możliwości amplitunerów KD. Doradźcie jakie alternatywne amplitunery w stosunku do HK avr255 z dobrym w miarę możliwości stereo do 2000-2500zł. Nie chce amplitunera stereo bo kino też jakieś oglądam i harman w zupełności mi wystarczał i grał bardzo fajnie. Kolumny moje to fronty zrobione DIY wzorowane na STX FX-200 z 8" głośnikami niskotonowymi, centralny i tył to też DIY na głośnikach 5". Całość gra w pokoju 25m bez suba i bardzo byłem zadowolony i z muzyki na samych frontach jak i na 5 kolumnach oraz w kinie.
Dzięki z góry za pomoc !!!
 

krisder

New member
Bez reklam
Za podaną kwotę trudno coś znaleźć co zagra dobrze w stereo jak i w kinie. Dobry amplituner AV do stereo to kwota w okolicach 4tyś! Osobiście bał bym się podpiąć taki ampli do jakiś samoróbek skoro już jednego ampli uwaliły!
 

blade232

New member
Te kolumny to sprawdzona konstrukcja i grały z harmanem od 2010 roku, więc raczej to nie problem. Chodzi mi o porównywalny amplituner do avr255 grający podobnie w stereo.
 

viki0987

Member
Niekoniecznie posiadam avr 255 i jest to naprawdę dobry amplituner. Człowiek przyzwyczaja się do brzmienia. Radzę posłuchać przed zakupem onkyo !
 

blade232

New member
Viki0987 dlatego chce zakupić avr365 bo bardzo podobało mi się brzmienie avr255 w muzyce i myślę że 365 będzie jeszcze troszkę lepszy i mocniejszy i trochę nowości będzie typu lan i usb. Kwestia KD jest dla mnie drugorzędna bo zakładam że każdy amplituner w miarę dobrze sobie poradzi a nie mam dużych wymagań w tej kwestii. Gadżety mnie też mniej interesują typu aplikacje na telefon itp. Ma grać w stereo akceptowalnie i dobrze aby w muzyce obyło się bez suba.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Nie radzę kupować starszych modeli Onkyo serii 6 chyba że są po wymianie wadliwych płyt hdmi...

zależy też jaki model się trafiło , u mnie już ładnych kilka lat bez problemu ( 609 ) ale ja tylko BD przepuszczam po HDMI przez amplituner , reszta idzie bezpośrednio do TV ( konsola , dekoder )

swoją drogą bez HDMI można żyć i jakby ktoś miał 6../8.. z uwalonym HDMI ( reszta by działała bez zarzutu ) chętnie odkupię , oczywiście za 1/2 ceny rynkowej sprawnego amplitunera :mrgreen:

jestem tylko ciekawy czy menu w amplitunerze wychodzi na TV tylko przez HDMI czy też np po Video Out - Monitor Out , wtedy to już nie problem do wyświetlania Menu na TV ( a czasami by się przydało np do Neta ) , ale tego nie sprawdzałem u siebie
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Mors masz szczescie...u mnie padły w 616 i RZ800 :) nie mam pojecia czy przez inne wyjscia video niz hdmi mozna korzystac z ekranowego menu...ale chyba tak bo co to za roznica jak idzie sygnał video przez inne wyjscie :) tak na zdrowy rozum
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
zależy też jaki model się trafiło , u mnie już ładnych kilka lat bez problemu ( 609 ) ale ja tylko BD przepuszczam po HDMI przez amplituner , reszta idzie bezpośrednio do TV ( konsola , dekoder )

swoją drogą bez HDMI można żyć i jakby ktoś miał 6../8.. z uwalonym HDMI ( reszta by działała bez zarzutu ) chętnie odkupię , oczywiście za 1/2 ceny rynkowej sprawnego amplitunera :mrgreen:

jestem tylko ciekawy czy menu w amplitunerze wychodzi na TV tylko przez HDMI czy też np po Video Out - Monitor Out , wtedy to już nie problem do wyświetlania Menu na TV ( a czasami by się przydało np do Neta ) , ale tego nie sprawdzałem u siebie

Z tego co pamiętam awaria objawiała się brakiem fonii oraz brakiem możliwości wejścia w jeden lub dwa główne punkty menu!
 
Do góry