denon x3400h

Panpytanko

New member
Witam
Przymierzam się do skomponowa własnego kina domowego.

Co do kolumn planuje zakup zensor'ów 7 , w późniejszym czasie następne głośniki + subwoofer tak ,żeby było 4.1 /5.1

Wstępnie zainteresował mnie amplituner denon x3400h. Chciałbym aby sprzęt był trwały i posłużył mi możliwie długo (rzadko zmieniam coś).

Zastanawiam się czy nie dozbierać pieniążków i kupić denon'a x4400h.
Czy wyższy model oznacza automatycznie mniejszą awaryjność? Bo jeśli nie i jakość dźwięku nie różni się znacząco to niższy model by mi chyba wystarczył bo różnica cenowa nie mała.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Kolego, generalnie X3400 to 7.2. Zaś X4400 to 9.2, plus Auro-3D. Więc i cena odpowiednia. ;-)
 

Panpytanko

New member
Wiesz Kolego, generalnie X3400 to 7.2. Zaś X4400 to 9.2, plus Auro-3D. Więc i cena odpowiednia. ;-)
Zgoda ale wydaje mi się ,że tego nie wykorzystam w pełni stąd ten wątek.

Poszukaj X4300 można trafić w cenie X3400

Dobry pomysł bo najnowszego sprzętu nie muszę mieć. A za nowości pewnie sporo trzeba przepłacić.

Z tą "trwałością" to może być loteria.
Tego sie obawiam :?
 

Drunk

New member
Bez reklam
To tylko takie ziarnko goryczy żeby nie było zbyt słodko, bo wszyscy przecież wiemy, że producenci popularnych marek dążą do maksymalizacji zysku redukując koszty produkcji, co widać porównując kolejno postępujące po sobie modele.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tak jak z moim Marantzem SR7010. Nigdy nie mial podlaczonych glosnikow tylko pre outy i co ? Padl po roku i 2 tygodniach... loteria i nic wiecej w dzisiejszych czasach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co by nie mówić, ale u mnie na tyle klocków Marantza co się przewinęło (a nie wszystkie były też nowe), żadne się jeszcze nie zepsuło, miałeś pecha i tyle. Na pewno nie są to awaryjne sprzęty, a że jakiś procent sprzedanych zawsze się spitoli, to normalka.

Onkyo miało za to ewidentnie problemy z hdmi w swoich amplitunerach i to jest fakt.
Nawet akcje serwisowe mieli.
Tyle, że to tyczyło się starszych modeli, nie wierzę, żeby w obecnych (od chociażby serii RZ, czy modeli 656 i wyżej) ten problem dalej istniał.
Jak coś padnie, to tak jak w każdym innym ampli.

Denka czy Marantza zapewne mniej się też sprzedaje, jak Onkyo, to i też zawsze więcej wpisów będzie, ale jak zajrzeć do odpowiednich wątków na zagranicznych forach, to też sporo wpisów nt. awarii np. Denka. Tyle, że to tez o niczym nie świadczy, bo to jest ten właśnie procent awarii które zawsze będą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma chyba statystyk które mają w zestawieniu porównanie, dlatego jest gdybanie. Dlatego napisałem "zapewne".
Tak mi się wydaje, że Onkyo się goni lepiej, jak D&M z osobna.
Zresztą dobrych parę lat temu u nas dla wielu osób "Marantz", to była czarna magia i abstrakcja. Każdy kojarzył (jeszcze za małolata) Technicsa, Onkyo, Sony, Yamahe, czy Denka chociażby, bo sam miałem ich kilka modeli kilkanaście lat temu, ale Marantza większość kojarzyła przez mgłę o ile wgl.

Powinny być statystyki sprzedaży i procent tych które trafiają do serwisów.
Tyle, że tego nikt nie udostępni, można sobie gdybać patrząc na fora rozsiane po świecie.
To tak jak z Nadem, Arcamem czy w przypadku tv z Loewe, tego jest stosunkowo mało na forach, a jak coś się komuś spitoli, to w porównaniu do np. Samsunga wpisów jest jak kropla w morzu, ale to dalej nie świadczy o tym, że Samsung jest bardziej awaryjny - tylko jest więcej wpisów, bo i sprzedaż Samsunga jest o niebo większa.

Fakt jest taki, że często się czytało o awaryjności (hdmi) Onkyo, to żadna tajemnica, sam o tym pisałem nie raz, ale to były starsze modele.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Heh co racja to racja. Sam sie kiedys zalapalem na akcje serwisowe Onkyo z HDMI. W moim przypadku byly to modele NR609 i 616.

I tez mi sie wydaje ze Onkyo wiecej wpuszcza na rynek swoich zabawek w porownaniu do Marka czy Denka.
 

Panpytanko

New member
Model x4300h ciężko dostać.

Zacząłem przeglądać onkyo , uwagę zwróciły rz810/820 i rz900.
Rz900 też ciężko dostać.
Co sądzicie o tych modelach?
Polecacie jeszcze jakies?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sporo już było na ich temat, bardzo udane modele.
Który byś nie wybrał, będziesz zadowolony.
 
Do góry