Dobór amplitunera do HKTS-11

DarkShadowPL

New member
Witam wszystkich,

mam nurtujące pytanie laika. Zawsze chciałem urządzić sobie skromne kino domowe głównie z nastawieniem na filmy + odrobinę muzyki (audiofilem jeszcze nie jestem).

Wszedłem w posiadanie zestawu 5.1 HKTS-11.

Dylemat jest następujący: jaki amplituner do tego wybrać, jakiej mocy (w sensie na końcówkę mocy tak, dla 8 omów) ?
Nie ukrywam że najbardziej skłaniam się w stronę HK.

I teraz zasadnicze pytanie: Nowy czy używany?
Z nowych stać mnie jedynie na 151/151S (jakie są między nimi różnice).
Z używanych dużo dobrego (ale i złego) o 255 słyszałem. Zastanawiam się również nad 132, 138, 235 a może 155. :-?:oops: Już sam nie wiem.

Poradźcie proszę.
 

DarkShadowPL

New member
Pytanie laika, dlaczego 151S się nie nada do tych głośników. Jest za słaby ? 75W na kanał to za mało ? Mam rozumieć że skoro skuteczność podawana przez producenta 86dB dla HKTS11 oznacza że tym AVR151S będę mógł wycisnąć z 75W ok 87% skuteczności głośników tak? Czy to za mało na takie pomieszczenie? Będą za ciche ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pytanie laika, dlaczego 151S się nie nada do tych głośników. Jest za słaby ? 75W na kanał to za mało ? Mam rozumieć że skoro skuteczność podawana przez producenta 86dB dla HKTS11 oznacza że tym AVR151S będę mógł wycisnąć z 75W ok 87% skuteczności głośników tak? Czy to za mało na takie pomieszczenie? Będą za ciche ?

Przeliczanie mocy ampli i skuteczność kolumn to nie jest taka prosta matematyka :)
Masz duże pomieszczenie, małe satelitami o małej skuteczności i jakoś to trzeba nagłośnić.
Dobrze mieć zapas mocy gdyby było za cicho na tych 5.1 niż balansować na granicy mocy maksymalnej.
O ile się nie mylę to hk151 nie ma autokalibracji, a w KD to podstawa.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Wybierz AVR161s i to nie z tytułu mocy, bo tej starczy nawet z AVR151 tylko z automatycznej kalibracji z mikrofonem, a to przy małych głośnikach się przyda.
 

DarkShadowPL

New member
Witam po przerwie.
Nabyłem AVR161S i jestem bardzo zadowolony. Ciągle poznaję sprzęt i możliwości.
Na co dzień zestaw działa z TV w połączeniu z cyfrowym polsatem. Dźwięk mam po ARC'u z TV i mam na początek kilka pytań do wyrozumiałych:
1. Jaki system dźwięku najlepiej ustawić, obecnie głównie używam Harman NSP, w tym trybie działają wszystkie głośniki ale z tylnych dźwięk jest bardzo cichy i jakby wydobywał się z puszki. (po autostrojeniu mikrofonem wyłączyłem eq dla pokoju bo dźwięk był przytłumiony i poprawiłem odległości tylnych satelit bo ustawił je o 1m za daleko, obecnie stoją na podłoce przy kanapie).
2. Gdzie zmniejszyć ilość basów wydobywających się z przednich satelit i centralnego? (odcięcia mam na 80hz)
3. Jak sprawdzić jaki dźwięk trafia do HK? W sensie czy 2.0 czy wilokanałowy, jakim kodekiem DTS czy innym ?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 

Kludi

New member
Witam po przerwie.
Nabyłem AVR161S i jestem bardzo zadowolony. Ciągle poznaję sprzęt i możliwości.
Na co dzień zestaw działa z TV w połączeniu z cyfrowym polsatem. Dźwięk mam po ARC'u z TV i mam na początek kilka pytań do wyrozumiałych:
1. Jaki system dźwięku najlepiej ustawić, obecnie głównie używam Harman NSP, w tym trybie działają wszystkie głośniki ale z tylnych dźwięk jest bardzo cichy i jakby wydobywał się z puszki. (po autostrojeniu mikrofonem wyłączyłem eq dla pokoju bo dźwięk był przytłumiony i poprawiłem odległości tylnych satelit bo ustawił je o 1m za daleko, obecnie stoją na podłoce przy kanapie).
2. Gdzie zmniejszyć ilość basów wydobywających się z przednich satelit i centralnego? (odcięcia mam na 80hz)
3. Jak sprawdzić jaki dźwięk trafia do HK? W sensie czy 2.0 czy wilokanałowy, jakim kodekiem DTS czy innym ?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Witam
Jestem w posiadaniu tego ampli, więc chętnie odpowiem na Twoje pytania.

1. Ustaw taki jaki Tobie najbardziej odpowiada dźwiękowo. Ja najczęściej używam tybu automatycznego, bo wtedy on dekoduje to co dostaje (po części odp na 3.). Na Spotify używam stereo 5ch.
2. W ustawieniach powinno być, na ekranie głównym.
3. Tak jak napisałem w pkt 1. - musisz ustawić na tryb automatyczny, i dopiero jak zobaczysz na ampli napisz (DTS, Dolby itd) to wtedy wiesz że taki dźwięk jest przepuszczany. Wyjątkiem jest np. konsola PS4 podłączona pod ampli po HDMI, wtedy jest MultiCH-PCM (najlepsza możliwa opcja, bo wtedy dźwięk wysyłany jest bezpośrednio niekodowany).
 

DarkShadowPL

New member
Dzięki @Kludi takie spóźnione.

Nurtuje mnie jednak pytanie o dźwięk z apki YT w TV.

TV to Sony KD-43XE7005

PS4 -> TV (hdmi)
Lapek -> AVR (hdmi)
TV <-> AVR (po hdmi ARC).

Przy Netflixie przełącza dźwięk 5.1 na Dolby Digital (jest git).
Przy filmach z dysku, jeżeli mają dźwięk 5.1 to też się samo przełączy (jest git)

Jak uzyskać z apki YT w telewizorze dźwięk 5.1 ?? Na początku działało, ale później pobrała się aktualizacja fw do TV i przestało działać. Wyświetla tylko 2.0 dźwięk.

Jutro kupię toslinka i spróbuję optykiem.

Jakieś podpowiedzi Moi Drodzy :)
 
151 a 151s - S jest nowszy a przede wszystkim wspiera Spotify

Domyślam się że ze względu na producenta kolumn szukasz amplitunera marki HK.
Nie jestem audiofilem ani znawcą natomiast jestem posiadaczem HK AVR 171s

Niestety nie jestem zadowolony z funkcjonalności tego sprzętu.
Dźwięk jest jak najbardziej OK natomiast funkcje mocno kuleją.

Dziś brałbym Onkyo
 
Ostatnia edycja:
Do góry