Onkyo 646 i automatyczna zmiana źródła

DJcOOkieee

New member
Witam serdecznie,

Panowie, powoli zaczynam tracić nadzieję na rozwiązanie swojego problemu.

Otóż, od dłuższego czasu obserwuję dziwne zachowanie ampli, polegające na automatycznym przełączaniu źródła. Powiedzmy, że mam ustawiony input "NET" i słucham radia internetowego / spotify. Czasem po 15 minutach, czasem po godzinie, input automatycznie wskakuje na TV. Zdarza się również tak, że ampli potrafi się wyłączyć.

Ampli wypinałem z sieci, zaktualizowałem do najnowszego FW i niestety problem cały czas występuje.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i ma sugestie jak mogę go rozwiązać?

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
 

wysio

Member
Bez reklam
Próbowałeś zrobić reset? Mi Onkyo też robi jazdy. Teraz nie puszcza sygnału z dekodera do tv, jeśli jest wyłączny. A wystarczy, że włączę go na chwilę i mogę wtedy wyłączyć, a sygnał już zostaje. Wcześniej nie musiałem robić takich zabiegów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrócę z roboty to sprawdzę. A skąd pytanie? Jest coś, czego należy się wystrzegać?

Tam są ustawienia hdmi, być może, że coś podaje sygnał i z automatu przełącza.
Trudno powiedzieć, ja mam wyłączone (wszystko na off) i mam spokój, zero problemów.
 

Kamil_89

Member
Ale to wcale nie musi być wina ampli tylko TV, może to on wysyła sygnał do ampli i się przełącza, sprawdź to również.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie o tym pisałem, w menu które podałem są ustawienia. Trzeba wyłączyć i sprawdzić.
 

DJcOOkieee

New member
Tam są ustawienia hdmi, być może, że coś podaje sygnał i z automatu przełącza.
Trudno powiedzieć, ja mam wyłączone (wszystko na off) i mam spokój, zero problemów.

Zmieniłem. Zostawiłem jedynie passthrough na ON bo czasem potrzebuję zobaczyć jakiś content z Nvidii Shield bez dudnienia zestawem.

Wrzuciłem na NET / Spotify i zobaczymy jaki będzie efekt.

Update: Hula jak złoto - cały dzień Spoti bez żadnych niespodziewanych zmian.

@armanig - serdeczne dzięki!
 
Ostatnia edycja:
Do góry