Pomoc w wyborze amplitunera

bazookie

New member
Witam.

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera. Niestety nie mam rozeznania w dzisiejszym rynku sprzętu av. Zatrzymałem się 10 lat temu na zestawie procesor + końcówka (Rotel RSP1068 i RB985) który w zupełności spełnia moje oczekiwania z wyjątkiem jednej rzeczy a mianowicie braku dekodowania ścieżek HD (na Dolby Atmos i DTS:X nieszczególnie mi zależy).
Do rzeczy.
Miejsce "kinowe" to salon z aneksem kuchennym i jadalnią. W sumie ok. 55 m2 przestrzeni podzielonych jedynie kanapą, stołem i wyspą kuchenną. Efektów wizualnych dostarcza mi projektor Sony HW50ES a dźwiękowych poza w/w elektroniką, zabudowane w ścianach i suficie (oczywiście w stworzonych obudowach) głośniki Jamo IW626 wraz z 15-cio calowym subwooferem Klipsch. Do stereo mam odzielny zestaw, więc ten temat jest pomijalny.
Założenia są takie, aby wymienić proca i końcówke na coś nowszego (niekoniecznie nówka ze sklepu) co zdekoduje mi dźwięk przynajmniej w DDTHD i DTSHD.
Budżet to ok. 8 kzł. Mogłoby być więcej, ale muszę jeszcze zakupić odtwarzacz BD.
Nie mam możliwości przytaszczenia sprzętu do domu w celu odsłuchów a w salonach AV próżno szukać zabudowanych głośnikow jak moje.
 

bazookie

New member
Strasznie trudno znaleźć jakieś opinie na temat Pioneer SC-LX89. Nigdy nie miałem styczności ze wzmacniaczami klasy D. Ale faktycznie, ten pionek jest wszystkomający...
 

werf

Active member
Bez reklam
Możesz rozważyć ,miałem LX kilka po kolei w mojej ocenie 89 był najlepszy . Choć softowo bywają kapryśne.
 
Do góry