Yamah RX A1060 (1070) vs Marantz SR7011

Witam,

Nadszedł chyba czas na zmiany i myśle o zmianie amplitunera. Jestem bardzo zadowolony z Yamahy, brzmienia i niezawodności. Przez 4 lata nic się nie działo. Nie wieszała się, nie trzeba było resetować itd, dlatego zdecydowałbym się na RX A1060 (800 funtów) jeśli jeszce dostępna będzie lub 1070 (1100 funtów).

Zauważyłem jednak że Marantz jest po ok 800 funtów. Nigdy Marantza nie miałem, dlatego jak jest z nie zawodnością? SR7011 jest wyższym modelem więc zakładam że zagrałby lepiej. Yamaha daje 5 lat a Marantz 3 gwarancji. Czemu niższy model Yamahy też zeszłoroczny (1060) jest w podobnej cenie?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Mając Yamahe i wiesz że grało to lux bez awarii nawet nie podejmował bym tematu innej firmy :niewiem:
 

arturjohnny

New member
Gownoposty wszedzie wiec:

Mam aventage 1060 - subiektywnie jest mega, nie widze roznic by brac 1070. Muli mi tylko wifi - czasem tj nie odpala i spotify potrafi zglupiec przy szybszej zmianie utworow. Kupilem, bo cene mialem bdb.

Marantz: fakt, cena teraz kusi, lecz nie mialem do czynienia.

Z papierkow mozna wyczytac, ze jest mocniejszy, chociaz Yamaha potrafilaby rozpruc w stereo JBL Studio 290. Modele roznia sie systemami kalibracji, 7011 obsluguje 9.2. Bardziej konkurencja 7011 powinien byc model wyzej Yamahy: A2060

Obstawiam, ze w tej klasie to juz lipy nie bedzie, ale sam bym szedl w min. 9.2
 

Caparzo

New member
Bez reklam
spotify wariuje również na innych urządzeniach u mnie na sieciowym denonie też czasami ma problemy ze sobą. Telefon i laptop też.

poza tym jak masz gównoposty to zmień forum.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gownoposty wszedzie wiec:

Z papierkow mozna wyczytac, ze jest mocniejszy, chociaz Yamaha potrafilaby rozpruc w stereo JBL Studio 290. Modele roznia sie systemami kalibracji, 7011 obsluguje 9.2. Bardziej konkurencja 7011 powinien byc model wyzej Yamahy: A2060

Obstawiam, ze w tej klasie to juz lipy nie bedzie, ale sam bym szedl w min. 9.2


Z papierkow mozna wyczytac ze 7011 obsluguje 11.2 wiec czytaj ze zrozumieniem swoje papierki i nie siej gownopostow.. :) K.O. dla Yamahy xD <zart> a jakbysmy byli wredni i troche sie rozmazyli to nawet 13.2 mozna podlaczyc xD



Co do zamulania po Wifi to marantz tez nie jest swiety, czasem iphone nie polaczy sie po airplay. Musze w marasiu usunac siec i polaczyc ponownie. Nie wiem jak po ostatnich aktualizacjach. Ale nie ma to jak kabel, jak sie polaczy kablem to nigdy nie ma problemow.
 

arturjohnny

New member
Z papierkow mozna wyczytac ze 7011 obsluguje 11.2 wiec czytaj ze zrozumieniem swoje papierki i nie siej gownopostow.. :) K.O. dla Yamahy xD <zart> a jakbysmy byli wredni i troche sie rozmazyli to nawet 13.2 mozna podlaczyc xD

Sam marantz prosto z pudla nie ogarnie 11 kanalow, bo ma 9 koncowek mocy. Wzajemne adoracje to na prv mozecie sobie robic. I serio denon x2200 mniej wifi i spotifi problemow robi niz aventage. Takze maranzty na korbki i ze yamahy najlepsze itp, no tresciwe posty, duzo wniosly.

Ktos ma 7011?
 
Dzięki za sugestie. Mam tylko 5 głośników więc różnica między 9 czy 11 mnie nie interesuje. Funkcje sieciowe przez kabel. Poczekam do świątecznych wyprzedaży, może więcej ciekawych ofert się pojawi.
 
Do góry