Marantz Sr7007 i Pm8005

Leszczu

New member
Witam po długiej przerwie
Posiadam ampli SR7007 i zamierzam teraz dokupić wzmacniacz PM8005
Dla dobrego stereo i tu moje pytanie czy dobrze mi to zagra ?
Czy podłączyć go po pre out? Jakie kable proponujecie ?
Posiadam kolumny Canton referencje vento 7
Dziękuje
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dobrze się zgra ;) Znam brzmienie Vento z Marantzem.
Oczywiście, że po Pre Out. A jak chcesz słuchać jednocześnie muzy w stereo i oglądać filmy bez przepinania? Fronty podepniesz pod PM, a całą resztę do SR. Do muzyki włączasz tylko PM i UD, a filmów też SR ;)
 

Leszczu

New member
No to PM8005 kupiony ,czekam na paczkę ciekawe kiedy dojdzie .
Pytanie jakie kable polecasz do podłączenia tego wzmacniacza z ampli ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiesz, z kablami to jest taka dziwna sprawa, że niestety trzeba ich posłuchać w domu z konkretnym systemem. Wiele razy przekonywałem się, że w domu kable "brzmiały" zupełnie inaczej niż w sklepie. Do tego dochodzą własne preferencje. Inny sprzęt, itd.
Pytanie czy rozmawiamy o kablach głośnikowych?
Jaki budżet?
Jakie masz obecnie?
Poczekaj na PM i zobaczysz czego Ci brakuje.
Tu na forum możemy Ci jedynie podpowiedzieć, ale ostatecznego wyboru musisz dokonać sam.
 

Leszczu

New member
Kable głośnikowe już mam niepamiętam jakie ale płaciłem po dużym rabacie 120 za metr a ze mam po 3 metry to jakoś to przeżyłem ,chodzi mi o kable do połączenia PM z SR.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu jest podobna zasada. Do połączenia odtwarzacza z PM u mnie jest Tellurium Q Black i nie narzekam. Dość gruby kabel i zakręcane wtyki. Wcześniej miałem jakiegoś Profigolda ze średniej półki.
Natomiast do spięcia PM z SR mam QED Performance Audio 2
P.S. Co to jest Canton ventrilo? :)
 

Leszczu

New member
juz znalazłem te kable ,tylko ja mam podłączony ud7007 z SR 7007 hdmi .
Potrzebuje tylko cinch do PM z sr .
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Potrzebujesz też kable analogowe 2xRCA miedzy UD a PM do słuchania muzyki.
Tak jak pisałem wyżej, u mnie są QEDy do połączenia SR z PM
10886d1417070783-podlaczenie-wzmaka-i-ampli-do-jednej-pary-kolumn-bez-pre-out-pre-out-small.jpg
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Paczka dotarła wzmacniacz gra super ale podłączyłem go jak pisałeś dwa kable do UD i dwa do Sr nie wiem natomiast co to ten kabel niebieski który jest narysowany przez ciebie?HDMI?
nie gra mi to razem jak podłącze na środku PM8005 ten przycisk POWER AMP DIRECT wtedy jest cisza .
Po drugie niewiem czy dobrze podłączyłem te kable z PM do Sr pm-POWER AMPLI DIRECT IN i w SR na samym dole w Fr i Fl podpisane PRE OUT no i to nie gra :(

obok wyjścia w UD hdmi jest jedno wyjście DIGITAL AUDIO NOUT co to jest?? na jeden chinch
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nic nie rysowałem, to rysunek z sieci, dość leciwy już. Tak, oczywiście, dziś to już HDMI.
Pytanie co nie gra i kiedy?
- Nie gra PM i UD? To raczej dziwne.
- Nie grają fronty w Kinie Domowym, czyli SR, PM i UD?


Opis wygląda tak:
1. PM; gniazda Power Amp Direct In spinasz analogowym kablem 2xRCA z SR w gniazda w sekcji Pre Out odpowiednio w FR i FL
2. Aby było słychać fronty w kinie to raz, że przed ponowną kalibracją musisz ustawić w menu SRa, ze masz Fronty po preoucie, a dwa trzeba przytrzymać guziczek na frontowym panelu w PM Power Amp Direct
3. UD spinasz kablem HDMI z SR oraz 2xRCA z PM.
4. Pamiętaj, że w takim połączeniu PM robi w kinie jako końcówka mocy dla Frontów w kinie. Fronty są połączone do PM, a cała reszta głośników do SR. Do muzyki SR pozostaje wyłączony, bo znacznie lepiej robi to PM. Kiedy masz ochotę na film włączasz wszystkie trzy sprzęty i tu też są same zalety; fronty maja lepsze zasilanie i lepszą sekcję, SR ma mniej do obsłużenia, bo najbardziej wymagające kolumny frontowe przejął PM. Dodatkowo nie musisz się przejmować osobnym ustawianiem głośności, itp.
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Witam
Napewno nie ustawiłem w SR KOLUMN PRZEDNICH PO PREOUT i nie zrobiłem kalibracji,ponieważ szukam tego mikrofonu a w pudle a tam go nie ma :(
Wczoraj do pierwszej w nocy sluchalem koncertu I naprawde dzwiek jest super ,co do ampli to tyly dziwnie glosno mi graly,I troche mnie denerwuje wylaczanie Sprzetu poniewaz jak uzywam pilota z sr to on przelacza jakas strefe a Nie wylacza mi SR.
Zaraz ide zobaczyc jak to side ustawia te fronty Po pre out .
 

Leszczu

New member
no I powiem ze zagralo ale jeszcze nie wiem czy dobrze ,nie moge znaleźć tego ustawienia pre out dla kolumn przednich ,jest tylko bi write .
Czy możesz mi podpowiedzieć gdzie w SR JEST TO W MENU ?
 

castel

Member
no I powiem ze zagralo ale jeszcze nie wiem czy dobrze ,nie moge znaleźć tego ustawienia pre out dla kolumn przednich ,jest tylko bi write .
Czy możesz mi podpowiedzieć gdzie w SR JEST TO W MENU ?

Ale mieszasz ,pre out to nie jest żadne ustawienie tylko wyjście w amplitunerze



w twoim wypadku pre out front i dajesz do swojego PM pod wejście Power Amp Direct



i wtedy przełączasz na panelu frontowym właśnie tym przyciskiem



i twój PM napędza fronty ,a SR ma lżej bo odeszły mu fronty.
No już chyba prościej nie można tego po chłopsku wytłumaczyć i narysować.
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Bardzo dziękuje ale właśnie tak to mam podłączone tylko ty pisałeś ze w ustawieniach SR PO KALIBRACJI (której nie zrobiłem ) mam ustawić fronty na pre out zeby tak to widział SR.
Tak ?
 

Leszczu

New member
Działa wszystko ok
Ale jednonoytanie wcześniej z pilota SR przełączałam źrodła sygnału a teraz pilot przełącza zródło tylko na dolnym wyswietlaczu i nie moge zdalnie tego ustawić muszę za każdym razem podejść do SR i ręcznie na gałce ustawić zródło sygnału czy to Nka czy CD itp co może być powodem tego ?
 
Do góry