Amplituner za 2 tyś

Noisy

Member
Zestaw 5/1 z sony plus kolejne dwa surroundy z sony ktore wyladuja na suficie. Nic specjalnego, alej ak juz wspominalem narazie gotowka leci w remont wiec nie bijcie za takie postepowanie :D
 

adam17

New member
Witam,a ja napiszę tak ,wydajesz nie małą kasę na sprzęt który ma Ci posłużyć kilka lat ,może warto wydać kilka złotych i pojechać do większego miasta i posłuchać, wybrać co Tobie pasuje a nie sugerować się opiniami.Lepiej wydać kilka groszy więcej niż potem żałować.
Pozdrawiam.
 

east

New member
Bardziej idę w stronę jak kilka stów urwać jeszcze i w dorej promocji kupić zestaw, wtedy wyjdzie plus minus 1 tyś zaoszczędzone a to dużo... dlatego tak pytam, dociekam itp., aby wybrać dobrze....
 

pawels9

New member
Hey, kupowałem ostatnio amplituner za ok 2tyś więc może ten wpis komuś pomoże. Do porównania poszły Yamaha 681, Onkyo 656 oraz Denon x2400 (głośniki Pylon - odsłuch na Direct audio). Zabrałem tam żonę, która o dziwo, tak jak ja, słyszała doskonale różnice między tymi amplitunerami. Sprawdziliśmy je tylko pod względem muzyki, bo to nas najbardziej interesowało. Yamaha miała najwięcej detali, dźwięk miły dla ucha, świetnie grała góra - soprany. Denon...? grał słabo. Ani dobrego basu, ani dobrego sopranu. Onkyo okazał się najbardziej uniwersalny - na pewno miał najwięcej basu ale góra też grała ładnie.
Dzięki za porady od was - na ich podstawie wybrałem te amplitunery do odsłuchu. Zwycięzca - tylko jeden - Onkyo, ale Yamaha też nie jest zła.
Pozdrawiam
 

k-d

New member
Ostatnio też kupowałem w Katowicach- wybierałem z Yamahy 683, Denona 2400 i Onkyo 656/676.

Onkyo 656/676 - za 676 to w sumie nic nie stoi aby dopłacać, nie pomnę w tym momencie ale analizowałem jakie wersje HDR obsługuje Denon i dla mnie odpadł. Yamahę przywlokłem od znajomego do testów i w sumie ok.

Kupiłem Onkyo 656 za 1800 PLN - Polska dystrybucja w "normalnym" sklepie miesiąc temu. W stosunku do wcześniejszego HK kino domowe perfekcyjnie, muzyka w pure audio bardzo przyzwoicie.
Jedyny minus DTS X - Dolby Atmos bez zarzutu, DTS X nie umiem zmusić aby zobaczył (FW aktualizowany).
 

popej

New member
Do porównania poszły Yamaha 681, Onkyo 656 oraz Denon x2400 (głośniki Pylon - odsłuch na Direct audio).
W trybie "direct" to te sprzęty niewiele się różnią (scalony przedwzmacniacz Renesas i typowa końcówka mocy). Robienie porównań bez pełnej kalibracji i załączenia całej funkcjonalności to nieporozumienie.
 
Do góry