Amplituner za 2 tyś

pieniążek1

Active member
Bez reklam
rozwaz jeszcze jbl studio 280...moim zdaniem zagraja najlepiej z tych wymienionych...do tego onkyo 656...przy tych głosnikach nie bedziesz na nic narzekał
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli zaczynasz przygodę z audio, to proponuję RP28. Będziesz zachwycony po podłączeniu Onkyo 656. Jeżeli jesteś osłuchany, to musisz udać się do salonu i sprawdzić który styl jest dla Ciebie. Denon gra przyjemniej na dłuższą metę, za to Onkyo jest mistrzem efektu wow. Rz810 nie ma sensu, jeżeli nie zainwestujesz we wzmacniacz, a wierz mi, że zdroworozsądkowo, 656 jest idealnym amplitunerem i wysteruje spokojnie te kolumny. Wolałbym dopłacić do kolumn (RP 280) zamiast do ampli. Denon będzie grał bardzo fajnie z Dali Zensor7, bardziej naturalnie, ale ten zestaw nie będzie miał takiego wykopu. Dlatego każdemu młodemu adeptowi audio, zawsze polecę Onkyo+ Klipsch. A jak już się osłucha, to pójdzie do salonu i wybierze pod swoje ucho.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
to naprawde super głosniki,bardzo przyjazne dla ucha,zrownowazone,dynamiczne z głebokim basem.
poczytaj troche,sa testy dowiedz sie o kolumnach jak nawiecej...

JBL Studio 280

tu masz moim zdaniem rzetelny nie kupiony test...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Jeżeli zaczynasz przygodę z audio, to proponuję RP28. Będziesz zachwycony po podłączeniu Onkyo 656. Jeżeli jesteś osłuchany, to musisz udać się do salonu i sprawdzić który styl jest dla Ciebie. Denon gra przyjemniej na dłuższą metę, za to Onkyo jest mistrzem efektu wow. Rz810 nie ma sensu, jeżeli nie zainwestujesz we wzmacniacz, a wierz mi, że zdroworozsądkowo, 656 jest idealnym amplitunerem i wysteruje spokojnie te kolumny. Wolałbym dopłacić do kolumn (RP 280) zamiast do ampli. Denon będzie grał bardzo fajnie z Dali Zensor7, bardziej naturalnie, ale ten zestaw nie będzie miał takiego wykopu. Dlatego każdemu młodemu adeptowi audio, zawsze polecę Onkyo+ Klipsch. A jak już się osłucha, to pójdzie do salonu i wybierze pod swoje ucho.

Rabit nie rozumiem sensu inwestowania w zmacniacz przy RZ810?tym bardziej trzeba byłoby go dokupic przy 656...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Do 656 nie podłączysz wzmacniacza. RZ810 gra świetnie, ale zawsze można lepiej. I dlatego 810 ma pre-out. A że różnica w dźwięku jest na tyle mała między nimi, to ja obstawiam zakup lepszych kolumn, na rzecz amplitunera.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
a no tak zapomniałem ze przeciez nie ma pre out...
pamietaj ze 810 da mu tez wiekszy zapas mocy....a tu przy 5.0,5.1 dla 656 to juz bedzie niezły wysiłek...mam na mysli klipsche R ... to juz spore kolumny...
ja chyba wolałbym ampli z rezerwą i został przy mocnych kolumnach niz słabszy ampli i drozsze mocne kolumny...
przy wzmacniaczach to owszem tak ale nie przy amplitunerach KD...takie jest moje podejscie do tych kwestii :)
 

east

New member
A no dokładnie, teraz to już mętlik.

Które kolumny i który wzmak... byłem za klipschem r66 i onkyo 656, ale opinie słyszę, że kolumny słabe... i pomysłałem o tych Dali Zensorach 7...
 

rabit

Active member
Bez reklam
656 poradzi sobie spokojnie z 28. Ale i tak morał z tego taki, że trzeba samemu na odsłuchu sprawdzić co dla nas najlepsze.
 

east

New member
U mnie w mieście nie ma nawet możliwości na żywo zobaczenia tego sprzętu, nie mówiąc już o odsłuchach, stąd szukam opinii w necie.
 

east

New member
Onkyo 555 w porównaniu do onkyo 656 jak wypada? oglądam zestawy w necie i taki ampli widziałem, jak to się ma z tymi Klipsch?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Weź żonę na zakupy do wielkiego miasta. Ona będzie zachwycona Twoim pomysłem a Ty będziesz mógł spokojnie czegoś posłuchać. Ja przy moim drugim ampli zabrałem żonę po firanki, a w zamian kupiłem sobie Onkyo 608 :)
 

east

New member
Hehe, nie przejdzie, 200km w jedną stronę. :) Szukam dlatego i przebieram w necie opinie, aby podjąć optymalną decyzję i pewnie zakupie także w necie .
 

drake7

New member
jak potrzebujesz basu to wez r28 i 656.najlepsze podejscie.aczkolwiek sam myslalem nad 555 i wg testow nie wypada jakos wiele gorzej od 656 , a to ze 200 zl taniej.mozesz na amazon.de z samego sklepu amazona kupic 656 za ok 1700zl (w przrliczeniu) czyli tyle ile w Polsce kosztuje 555..dostawa do ok 1 mies chyba, a z gwarancja chyba nie powinno byc problemu, trzeba odeslac do nich
 

east

New member
Wszyscy polecają te Klipsche, z Dali Zensor 7 dać se spokój w takim razie...

Teraz jakiś promocji poszukać, amazon odpada. Ktoś ma kontakt na dobrą cenę za zestaw?
 

Noisy

Member
Ja trzy dni temu w katowicach kupilem 656 za 1999 zl plus dostalem sluchawki audio-technika wartosci o kolo 280 zl. Mozna bylo wybrac czy te sluchawki, kable glosnikowe wartosci 230 zl badz kabel hdmi w podobnej cenie tak ze promocja zajebista ;)
Porownalem brzmienie denona 2300 z onkyo 656 i wygral onkyo. Moje ucho polubilo brzmienie onkyo od razu, w denonie brakowalo mi nieco srodka, gora bardziej podbita byla.
 

Noisy

Member
Niestety zostalem zmuszony pozostac przy tym co mam ze wzgledu na remont i kasy na kolumny braklo. Kupilem poniewaz chce sobie atmosa rozmiescic zanim skoncze podwieszany sufit. Po remoncie bedzie przyplyw gotowki to kupie albo jbl albo polkaudio. Niestety jak zawsze pieniadze przeszkadzaja w realizowaniu swoich marzen i musze na raty wszystko kupowac. W sensie, najpierw ampli, potem fronty, potem suba a na koncy wymienie moj zestaw sourroundow.
 
Do góry