Onkyo TX-NR575 vs TX-NR676

bl4ck

Active member
Bez reklam
656\676 i wyżej już***tak, śmiem wątpić***że to coś warte znasz powiedzenie :D "Z gówna bata nie ukręcisz" :) na satelicie masz złą jakość? to tv masz ciulowy u mnie na plazmie jest super ile masz cali?
 

1986lukasz

New member
Ma ulepszacze, tuner jaki mam to vu uno+4k, na jakość obrazu nie moge narzekać jeśli chodzi o tuner. Ja się głównie chcę dowiedzieć czy te ulepszacze w amplitunerze coś mogą poprawić, czy już nic więcej nie pomogą jak już w tv coś jest do poprawy obrazu.
 

erni111

New member
Ok mam na różnicę.
Główne różnice:
- HDMI obsługujące: Dolby Vision, HDR10, BT.2020
- Dolby Atmos 5.2.2
- DTS PlayFi
- FireConnect
- Tidal
- 165W na kanał przy 6 ohm
- obsługa kolumn o impedancji 4 ohm
 

robcias

New member
Niestety ciągle nie udało mi się castować niczego na amplituner. Cały czas tylko connecting... i koniec końców kończy się timeout;em (pewnie) i aplikacja w telefonie/tablecie przestaje przesyłać dane. Wbudowany TIDAL (dzięki bl4ck :) za info ) działa całkiem spoko. Nie wiem co z tym ChromeCastem czy to jest wina egzemplarza amplitunera czy to wina update ? Ma ktoś może jakieś sugestie ? Może ktoś ma taki model i mu to działa dobrze ?

TS

Witam.
Czy może ktoś może się pochwalić udanym strumieniowaniem filmów po chromecascie? Chcę zakupić jakiś nowy amplituner z funkcją strumieniowania filmów.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego w amplitunerach jest tylko chromecast audio.
Obrazu nie wyślesz do żadnego to nie odtwarzać video tylko sprzęt do dźwięku.
 

robcias

New member
Nie ma czegoś takiego w amplitunerach jest tylko chromecast audio.
Obrazu nie wyślesz do żadnego to nie odtwarzać video tylko sprzęt do dźwięku.

Nie tak to sobie wyobrażałem. Chromecast w swojej koncepcji to jest taki zdalny kabel HDMI, realizowany za pośrednictwem WiFi bądź sieci LAN. Czyli amplituner niczego nie musi odtwarzać. Ma tylko przechwycić strumień AV i skierować na gniazdo HDMI. Odtwarzaniem zajmuje się urządzenie strumieniujące (komputer, NAS, czy też smartfon). Jeżeli producent podaje że ich produkt ma Chromecasta a w praktyce jest to tylko audio, to moim zdaniem jest to oszustwo, gdyż pierwsza generacja chromecasta obsługiwała wyłącznie HDMI. Dopiero druga w drugiej generacji powstał Chromecast Audio.
Na podobnej zasadzie działają inne systemy takie jak np. AirPlay.

Osobiście ćwiczę teraz (jak na razie z miernym skutkiem) przystawkę Miracast, i o ile działa to ze smartfonem całkiem fajnie, to ze strumieniowaniem filmów mam ciągle problemy (filmy się zacinają, albo urządzonko się resetuje).

Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia ze strumieniowaniem filmów? (nie chodzi tutaj o DLNA).
 
Do góry