Pomoc w wyborze amplitunera

Noisy

Member
Witam serdecznie wszystkich.

Robię remont dużego pokoju, chciał bym zrobić sobie z niego amatorską salke kinową.
Wysokość po obniżeniu sufitu to 250 cm, szerokość ściany na której znajduje się ekran oraz fronty to 350 cm a głebokość pomieszczenia to 4 m ( niestety nie mogę tutaj dodać szkicu pomieszczenia :/ )to nie jest całość pomieszczenia bo ogólnie jest tam o koło 20m2 ale jest tam ucięty narożnik i nie ma jak wykożystać 1/3 pomieszczenia. Sufit obniżony, ocieplony wełną mineralną i położone płyty GK. Okablowanie puszczone do projektora, do surroundów.
Ale nagle naszło mnie czy aby nie wymienić leciwego ampli na coś nowego i tu moje pytanie.
Jaki ampli do 2000 zł do takowego pomieszczenia, zastanawiam sie nad dolby atmos bo póki jeszcze nie poszpachlowałem sufitu mam możliwość puszczenia kolejnych przewodów do głośników atmos.
Niestety na razie pozostane przy kolumienkach które posiadam oraz suba,wszystko z sony.
Czy warto w takim pomieszczeniu instalować atmosa ? czy dawać 5,1,2 czy 5,1,4 ?
Czy lepsze głośniki wpuszczone w sufit czy normalne pudła podwieszone na suficie no i najważniejsze
Jaki ampli ;) kolumny będę dobierał jak się z kasą odrobię ;)
Sourroundy sa na wysokosci 195 cm, niestety nie jestem w stanie dać ich niżej ani za kanapą ponieważ przysunięta jest do ściany. Czy w tej sytuacji jak zamontuję sufitowe nieco bliżej środka pomieszczenia, będzie to grało jak należy, czy będzie słychać dokładnie tylne oraz sufitowe głośniki.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc ;)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Nad Atmosem się nie zastanawiaj, to przyszłość i musi być.
Co do amplitunera to za ok.2000 polecam Yamahę rx-v681. Atmos 5.1.2.
Mocy mu nie brakuje i do kina jest to dobry wybór.
 

Noisy

Member
Tak tez myslalem ze to jest przyszlosc kina domowego, tylko teraz jaki ampli. Zastanawiam sie tez na Onkyo 626 ktore kosztuje nie cale dwa klocki. Jak z brzmieniem tych dwuch kombajnow ? Lubie szczegolowe brzmienie ze wzgledu na to iz w swoim domowym studio pracuje na monitorach studyjnych i koncowce mocy z alesisa. Ampli ma mi sluzyc w najwiekszej mierze do ogladania filmow oraz grania z konsoli i pc. Muzyka jakiej ewentualnie bede sluchal to terror, hardcore, speedcore, techno, hardstyle czyli szybko, dynamicznie i mocno ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
250cm to jest stosunkowo nisko i jeżeli miałbym być szczery ,to bardzo bym się zastanowił nad montażem głośników instalacyjnych czyli umieszczonych bezpośrednio w suficie
Kwestia amplitunera możliwości jest dość sporo do Yamahy można dopisać Denon ,Onkyo ,Harman .Onkyo robi niezły sprzęt zarówno jeżeli odchodzi o brzmienie jak i niezawodność .Harman podobnie, brzmienie i wysoka wydajność prądowa ,gdyby wybór padł na amplituner tego producenta polecam w przyszłości kolumny JBL ,gdyż to razem świetnie się zgrywa
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No to pozostaje ci spacer do salonu i odsłuch, bo brzmienia sa różne jak i gust indywidualny.
A kabelki daj na cztery głośniki instalacyjne height, myślę że się kiedyś przydadzą.
 

Noisy

Member
Tak tez uczynie, ale chcialem wpier popytac czy warto w mojej sytuacji robic atmosa ze wzgledu na usytuowanie surroundow dosyc wysoko bo to az 195 cm
Kabelki na 4 puszcze tak jak piszesz bo zawsze mozna sobie uzupelnic o dwa kolejne glosniki :D
Ale w takiej sytuacji ustawienie musial bym zrobic gorne przod i gorne srodek prawda ? Bo gorne tyl maja byc za sluchaczem z tego co widzialem na stronie dolby.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Na razie podłącz dwa przednie, tylne jak zmienisz ten Ampli który teraz kupisz na lepszy, 7.1.4
.... czyli niedługo ;)
 

Noisy

Member
To byl pierwszy ampli jaki wpadl mi w lapy, od razu mi przypadl do gustu. Choc yamaha nieco lepiej wyglada moim zdaniem.
Na allegro znalazlem oferte za 1995 plus kabel hdmi plus sluchawki akg. Yamaha i denon o te 200/300 zl drozej. Musze podjechac w weekend i osluchac sprzet.
 

Noisy

Member
Witam szanowne grono :D

Ampli już w domu, wczoraj padło na Onkyo Tx-Nr 656 ;)

Byłem w dwóch salonach w katosach, w pierwszym Denona sprawdziłem możliwości Dolby Atmos na sprzęcie za około 30000zł xD jejuśku jak to brzmiało <3
Wczoraj byłem w salonie audio w którym mają bardzo duży wybór ;)
Podłączyli mi Denona oraz Onkyo, muza poszła z mojego pena i sobie słuchałem swoich ulubionych utworów.
Denon ładnie brzmienie, lecz ciutkę brakowało mi środka i troszkę za bardzo wybijające się górne pasmo. Natomiast jak mi podłączył Onkyo i puściłem pierwszy kawałek nie wiadomo czemu pojawiła się gęsia skórka czyli dobrze :D Tutaj środek był dla mnie lepiej słyszalny, góra nie była tak podbita.
Teraz muszę doprowadzić pokój do porządku, oczyszczam cegłę na ścianie, zagruntuje ją i mogę brać się za ustawienia kolum na suficie ;)

Na pewno poinformuje was o dalszych pracach a później o efekcie końcowym :)

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
 

Noisy

Member
Witam

Dziś w końcu rozpakowałem ampli i zabrałem się za sprawdzanie jak najlepszych ustawień górnych satelitek. Straciłem na tym sporo czasu, nie powiem xD wyznaczanie kątów wedle dolby, potem korygowanie wedle własnych potrzeb i powiem tak WOW
Na moich biednych satelitkach z sony brzmi to naparwdę super w porównaniu do tego jak te same satelitki były podpięte pod ampli sony str-de495p.
Przestrzeń, szczegółowość mnie naprawdę zaskoczyła. Przesłuchiwałem na demówkach od dolby, mam z pięć takowych próbek.
Co do ustawienia to wyszło to tak iż surroundy mam na bocznych ścianach na wysokości 185 cm, za pomocą lasera ustawiałem kąty nachylenia w prost do ucha słuchacza. Za głowę posłużyła mi głowa manekina ustawiona na krześle :D następnie fronty oraz centralny również ustawiane za pomocą lasera. ( fajny bajer, bardzo ułatwia ustawienie kolumn ) Na samym końcu wyznaczyłem sobie kont 65 stopni od ucha słuchacza i wyszło jakieś 40/50 cm od kolan. Postanowiłem sprawdzić jak będzie brzmiało kiedy przysunę o 40 cm obie satelitki ku sobie, no i jest bardzo dobrze. Teraz ładnie słychać każdą satelitkę z osobna, nie zlewaja sie ze sobą i efekt jest taki jak należy wedle moich odczuć. Za pewne dało by sie cos jeszcze z tego wykrzesać, ale moja wiedza na ten temat włąsnie sie wyczerpała :D Jeżeli macie jakieś sugestie co można poprawić, czy przesunąć jeszcze bardzie ku środkowi, blizej słuchacza, dalej czy co tam można jeszcze zrobić to proszę nie krępujcie sie :D Nie chciałem aż tak dziurawić sufitu ha ha i tak kilka dziur zrobiłem xD
Aha, dodam jeszcze ze na ampli ustawiłem środkowe górne głośniki.
Przypomniało mi sie cos jeszcze, sub gra tak jak by gorzej. Nie ma tej głębi, czasami tylko słychać ładny dół. ALe podczasu słuchania muzyki na ustawieniu 2/1 no rewelacji ni ma a na sony ściszałem hama bo tak łupało. Podpiałem suba pod wejście preout dobrze żem uczynił ?
 

Attachments

  • IMG_20171022_180831_HDR.jpg
    IMG_20171022_180831_HDR.jpg
    632,2 KB · Wyś: 54
  • IMG_20171022_180848_HDR.jpg
    IMG_20171022_180848_HDR.jpg
    971,9 KB · Wyś: 60

Noisy

Member
Witam ponownie
Mały monolog mi sie tutaj zaczął ale moze tym razem ktoś mi odpowie ;)
Wujek ma na zbyciu zestaw 7.0 M-Audio HTS 700 które maja 4 ohmy, 30-90W i 89 db skuteczności. Na 100% jest to lepszy zestaw od tych moich pierdziawek które posiadam. Ale te 4 ohmy to chyba zły pomysł ? To ma byc tymczasowe rozwiązanie które ma być lepsze od tego które posiadam. Tylko czy ryzykować czy nic złego sie ze wzmakiem nie stanie ?
 

Noisy

Member
Remont nadal trwa, brak czasu opoznia zakonczenie prac i przez to w glowie pojawiaja sie kolejne pomysly.
Moja kobieta mnie za to zabije ale co tam, raz sie zyje xD
Mam 3500 zl na seta 5.1 ewentualnie 7.1 jak sie cos fajnego zmiesci w tej cenie.
Zastanawiam sie nad zestawem Jbl arena 170 w sklad ktorego wchodza fronty arena 170, centralny 125c, satelitki 120 oraz sub 100p. allegro.pl/jbl-arena-5-1-zestaw-czarny-dealer-pszczyna-i6926568904.html
Myslalem tez nad Taga Harmony i Polkaudio.
Jbl jeszcze nie bylem nigdzie odsluchiwac, polkaudio slyszalem w momencie wyboru amplitunera. Przypomninam iz pokoj 20 m2 ale bedzie zmniejszany/zaciemniany kotarami przez co pomieszczenie zmniejszy sie do 16m2.

Ps nie zakladalem nowego tematu, jezeli zlem uczynil przeniose zapytanie gdzie trzeba ;)
 

Noisy

Member
A mogl bys mi przyblizyc dla czego ten zestaw ktory Ty proponujesz bedzie lepszy ? Ten arena sub100p zagra slabiej albo porownywalnie do frontow arena 180 ?
Przetworniki niskotonowe roznia sie po miedzu 170 a 180 ?
Wazne dla mnie zeby przy filach i grach nie brakowalo mi dolu jak to mialem dotychczas, byle jaki sub z sony nie dawal tej przyjemnoscibz odsluchu. A jak juz wydam kase to nie bede mial mozliwosci kupic suba bo weselicho bede robil xD

Jeszcze dla porownania do arena 170 chcialem zapytac o zestaw polk audio https://m.sklep.rms.pl/polk-audio-t...go-5-0?from=listing#KitProductAttributes20553 ciekawie prezentujacy sie zestaw w fajnen cenie. Zostalo by jeszcze 1500 na suba, jakie masz zdanie na temat tej firmy ? Nie ukrywam ze jak juz sie szarpne to chcial bym caly komplet,
 
Ostatnia edycja:
Do góry