Pomoc w wyborze amplitunera

mors111

Active member
Bez reklam
różnica 170vs180 jest taka że w 180 masz basy 2x17cm
co do Onkyo jak dobrze poustawiasz to i bez suba się obejdzie , wiem do mam u siebie 609 i można je tak ustawić by z frontów szło pełne pasmo z dużym basem

co do Polk Audio , cena OK za zestaw i jak piszesz zostanie 1500zł na suba , a tu juz możesz coś dobrego wyrwać

pamiętaj tylko , że jak będziesz miał złą akustyke to zarówno dobre kolumny ( JBL 180 np ) jak i mocny sub nie dadzą dobrego basu

masz małe pomieszczenie więc ja bym szedł w to co zaproponował Blackninja + dobre ustawienia amplitunera , po weselichu zakupisz zamiast wózka , dobrego suba :)
 

arturjohnny

New member
Remont nadal trwa, brak czasu opoznia zakonczenie prac i przez to w glowie pojawiaja sie kolejne pomysly.
Moja kobieta mnie za to zabije ale co tam, raz sie zyje xD
Mam 3500 zl na seta 5.1 ewentualnie 7.1 jak sie cos fajnego zmiesci w tej cenie.
Zastanawiam sie nad zestawem Jbl arena 170 w sklad ktorego wchodza fronty arena 170, centralny 125c, satelitki 120 oraz sub 100p. allegro.pl/jbl-arena-5-1-zestaw-czarny-dealer-pszczyna-i6926568904.html
Myslalem tez nad Taga Harmony i Polkaudio.
Jbl jeszcze nie bylem nigdzie odsluchiwac, polkaudio slyszalem w momencie wyboru amplitunera. Przypomninam iz pokoj 20 m2 ale bedzie zmniejszany/zaciemniany kotarami przez co pomieszczenie zmniejszy sie do 16m2.

Ps nie zakladalem nowego tematu, jezeli zlem uczynil przeniose zapytanie gdzie trzeba ;)

1,5msc temu przez chwile sluchalem Aren. Przed odsluchem to byl moj faworyt do kupienia, ale po odsluchu bylem rozczarowany. Zalecam odsluch by nie utopic plnow.
 

Noisy

Member
arturjohny a powiedz mi które odsłuchiwałeś ? 170 czy 180 ? co w nich Ci nie odpowiadało ? ja na odsłuch wybieram sie w niedzielę.
Blackninja, czytałem sporo na temat arena 100p i strudio 250p i faktycznie ludzi polecają 250 ze względu na wieksza moc i dynamikę.
Mi natomist sie nieco pozmieniało, widziałem na żywo zestaw arena 180 i ...
Fronty bardzo ładne, zgrabne, centralke troszke taka kobyła ale też niczego sobie. Ale te surroundy są prze ogromne, nie dla mnie niestety. Ja musze mieć cos o połowę mniejszego. Postanowiłem iż jednak wezmę od wujka zestaw który on ma, wykorzystam tylko surroundy a fronty, centralny i sub kupie nowy. Surroundy od wujka są połowe mniejsze od JBL, przemaluje na czarno uwczesnie zaforniruję dębiną żeby były ładne :D
Tylko teraz kolega powyzej troszke zbił mnie z tropu z tymi Arenami.
Podjadę odsłuchać i wtedy podejmę decyzje, czy mi siadaja czy szukać dalej. Mam jeszcze z max 2 miesiace czasu na zakończenie prac remontowych więc na spokojnie sobie będę szukał, a was proszę o podpowiedzi co można by bylo jeszcze odsłuchać. Teraz kwota 3500 będzie przeznaczona tylko na fronty, centralny i sub.
 

Noisy

Member
Blackninja, te co beda u mnie nie sa az tak malutkie ;) 250 x 160 x 165 a jbl sa znacznie wieksze. Najbardziej przeszkadza mi ich glebokosc czylo 270 mm :( zaraz przy scianie mam futryne od drzwi i nic z tym se jie da zrobic.
Co do frontow, nie zalezy mi na tym aby fronty mialy mega bas poniewaz chce uzupelnic to subem.
A co myslicie o dzisiejszych Tonsilach ? Mialem kiedys altusy 110 i jak na tamte czasy bylem z nich bardzo zadowolony. Lecz teraz od kad tworze muze na alesis m1 mk2 z koncowka mocy alesis ra 150 szukam czegos z troszke lepszej polki niz zwykle marketowki. Ale nie nie przekrocze ceny jaka podalem czyli te 3500 za 3.1 ;) zaznaczam iz w 90% to filmy i gry ;)
 

Noisy

Member
Witajcie

Mam pytanko do was, mam okazje kupic zestaw Klipsch F2, B2, C2 za moim zdaniem fajne pieniadze bo 1500 zl. Wlasciciel ma je od 3 lat, nie zniszczone malo uzywane, ponoc :D po swietach jade na odsluch, zobacze jak mi sie spodobaja. Co myslicie o tym zestawie ? Czy warto zainwestowac w te Klipsche i dokupic nowego suba klipsz r12 sw.
Pozdtawiam i Zycze wszystkin Wesolych Swiat ;)
 
Do góry