Marantz SR7010 ale jaja...

Snikers89

New member
Bez reklam
Hehe chlopaki ale numer. Moj Marantz sie poddal po rowno roku i miesiacu. Brak obrazu i dzwieku hehe normalnie takiego numeru jeszcze nie mialem z amplikami [emoji28]
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale swiatelka/ napisy na wyswietlaczu normalne, tj indykatory dla wszystkich podlaczonych glosnikow sie swieca? Factory Resetbyl?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeprowadziłeś wszystkie możliwe procedury?
Jeżeli tak, to cóż, wykończyłeś Marasia, gwarancja zapewne jest i obędzie się bez płaczu ; )
U mnie na szczęście, bezawaryjnie.
 

DrWredman

Active member
Jak widać marka nie ma znaczenia, tylko rachunek prawdopodobieństwa.
Oczywiście współczuję, bo trzeba sprzęt wypinać i wysyłać do serwisu, ale przynajmniej kurze powycierasz ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Co zrobilem:
Posprawdzalem na roznych kabelkach hdmi. Rozne urzadzenia na roznych wejsciach. Potem do tv zeby miec pewnosc ze wszystko jest halo.
Potem factory reset. I dalej nic.... nic nie ma nawet menu marasia.
Tv wykrywa ze cos jest podlaczone pod hdmi lecz widnieje napis brak sygnalu po hdmi.
Screan i oczko marasia dziala bez problemu. Czy to z pilota czy z przyciskow wszystko smiga.
Odlaczylem go teraz od koncowek i reszty sprzetu. Dam mu odpoczac bez pradu i sprawdze jeszcze raz. Ale jestem zawiedziony....
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie fajnie.

Aby nie psoc statystyk marasia, uznajmy ze to ty go zepsoles a nie on sam. :) Zara Onkyo bedzie nam szpile wbijal :)

Mnie w zeszlym tygodniu Marantz wystraszyl (tzn nie wiem dokladnie czego byla wina: av, czy projektora czy kompa). Najpierw wlaczylem AV potem kompa i Projektor. Na ekranie zaczelo na przemian sie pojawiac bialy ekran z kasza - brak sygnalu hdmi. Wylaczylem av i projektor, wlaczylem ponownie i juz bylo OK.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Haha bardzo zabawne. Ja ostatnie cale dnie pracuje wiec troche brak czasu na ogladanie. W dzien corka bajki oglada a wieczorem i nocami tesciowa.
Oczywiscie obwinilem tesciowa hehe kazalem jej szykowac kase na nowy haha🤣
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Twardy jestes skoro tesciowa trzymasz pod jednyn dachem :)


Jeżeli tak, to cóż, wykończyłeś Marasia, gwarancja zapewne jest i obędzie się bez płaczu ; )
U mnie na szczęście, bezawaryjnie.

To ty wkoncu ogladasz na Marasiu czy Onkyo te filmy? Cala wieze marasia nadal trzymasz?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko która to awaria Marantza w ostatnich latach, 4,5...?
Tyle, to pada Onkyo w ciągu roku ;)

Oczywiście pół żartem pół serio i bazując na naszym forum.
Słynne awarie "hdmi" w starszych modelach Onkyo to fakt.
Trudno tego zjawiska nie zauważyć i nie tylko u nas.
Nawet parę dni temu ktoś pisał.

Lolo, tak mam. Oglądam na Onkyo, bo ten set mam w "salonie" .
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niech teściowa kupi od razu 8012 :D

Na serwis Horna nie mogę narzekać, a muszę pochwalić.
Jakieś pół roku temu miałem kłopot z NA7004 (po gwarancji już oczywiście). Zdechło DAB oraz non stop zawieszało się radio internetowe. W domu sprawdziłem go na innej antenie - nie dycha, natomiast inny sprzęt z DABem na pierwotnej antenie śmiga - wiosek prosty - jednak coś z tunerm DAB w NA7004. Odesłałem poprzez zaprzyjaźniony Salon Denona.
Po kilku dniach dzwoni serwisant i mówi:
- wgrywam panu najnowszy soft, taki, którego nie ma jeszcze na oficjalnym serwerze - powinno być szybciej i bez niespodzianek
- DAB u nas działa, ale skoro u pana nie to za darmo wymieniam na nowy taki sam tuner, jeśli pan chce, by nie bawić się znó w odsyłanie gdyby znów było coś nie tak, a my zabieramy stary pana tuner 1:1.

Efekt: wszystko śmiga, i nic nie zapłaciłem ;) (wg cennika nowy tuner DAB - 500 zł)
To była jedyny raczej drobna awaria na przestrzeni dobrych kilku lat i na tyle klocków.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedz im, że problem opisałeś na Polskim forum i wszyscy są ciekawi jak Tyson się zachowa, to może Ci podrzucą SR7011 ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powiedz im, że problem opisałeś na Polskim forum i wszyscy są ciekawi jak Tyson się zachowa, to może Ci podrzucą SR7011 ; )

Nie zrobi to na nich wrazenia bo nie sprzedaja do PL. Mi odpisali ze mam se znalezc "kolege" w angli co za mnie od nich kupi i mi wysle.
A o sprzedazy na export na firme zapomnij... dziwie sie takich rzeczy nie praktykuja. U niemca nie ma z tym nigdy problemow.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mój X4100 też ostatnio świrował. Zanikał sygnał na pierwszym wyjściu HDMI. Odesłałem do serwisu (na szczęście 3-letnia gwarancja) i pierwsze Panowie z serwisu naprawili płytkę HDMI, co niestety nic nie dało, ale po drugiej wizycie w Hornie, wymieniono mi całą płytę HDMI (przynajmniej tak jest napisane w gwarancji). Na razie nie mam możliwości sprawdzenia czy wszystko działa jak należy. Zobaczymy za dwa tygodnie. Panowie napisali do mnie list :), abym sprawdził czy przypadkiem nie ma problemu ze sprzętem podpięty do amplitunera, ale na tym wyjściu od początku jest podpięty ten sam tv. Tak wiec mozna powiedzieć, że znów mam nówkę amplituner. Oby tylko po gwarancji się to mu już nie przytrafiło. :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zrobi to na nich wrazenia bo nie sprzedaja do PL. Mi odpisali ze mam se znalezc "kolege" w angli co za mnie od nich kupi i mi wysle.
A o sprzedazy na export na firme zapomnij... dziwie sie takich rzeczy nie praktykuja. U niemca nie ma z tym nigdy problemow.

Zgadza się, ale sprzedają Polakom i mają świadomość, że to również pewna część ich klientów.
Co do firmy, to przecież możesz kupić na nią jak masz NIP europejski?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, ale sprzedają Polakom i mają świadomość, że to również pewna część ich klientów.
Co do firmy, to przecież możesz kupić na nią jak masz NIP europejski?

Tak, ale jest problem ze zwrotem VAT-u. Sa firmy co "odzyskuja za ciebie takie vaty" ale prowizje i oplaty przy takim amplitunerze jest to nie warte.

Najprosciej to zrobic na Tax Free.

Tu masz przyklad jak robi to MediaExpert.
https://www.mediaexpert.pl/s,tax-free2

Trzeba zaznaczyc ze sklep kompletnie niczymy nie ryzykuje bo. Placisz cene Brutto, nastepnie udowadniasz wywoz towaru za granice (przy zakupie na firme wystarczy pisemna deklaracja, ale nawet pieczatka celnika to nie problem (wymog dla osoby prywatnej) - na kazdym lotnisku czy urzedzie celnym dostaniesz.

I jak przeslesz potwierdzenie wywozu towaru za granice, dopiero wtedy sklep robi korekte na Fakture 0% vat i przelewa ci vat na konto.

Wlasnie czekam na zwrot (niemieckiego) vatu za kupno swojego samochodu. Wyslalem deklaracje i skan polskiego dowodu rejestracyjnegi i to wystarcza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry