Yamaha 2070 , 3070 i Klipsch set 280 ?

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Panowie , czy ktoś z Was słyszał zestawienie takiego zestawu opartego na głośnikach Klipsch RP 280 , centralnym 450 z Yamaha 2070 , 3070 ? Jest opinia , że może być za ostro na górze , niestety nie mam możliwości odsłuchu .
To prawda , czy mit ? Pokój 25m .
Drugie pytanie , czy warto dopłacać do 3070 ? I trzecie pytanie , jakie ampli dogaduje się z Klipsch ?

Atmos już jest zainstalowany :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To prawda ,Klipch nie żałuje góry pasma .Słyszałem inny model Yamahy grający z głosikami Quadral i dźwięk był bardzo dobry - łagodne wysokie tony ,niski miękki bas i świetna przestrzeń .Oczywiście nie jest to jedyny słuszny wybór ,bowiem z innymi kolumnami Yamaha również zagra dobrze
 

popej

New member
Równowaga tonalna kolumn to chyba najmniejszy problem w przypadku amplitunera Yamahy. To bez problemu jest normowane przez system kalibracji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja proponuje zaglądnąć na zagraniczne fora, tam masz sporo opinii, wiarygodnych i merytorycznych przede wszystkim. Czyli konkretny repertuar - w tym chociażby bezpośrednie linki do utworów, to samo pomieszczenie, kilka ampli i dopiero można cokolwiek mówić. Na naszych to...
Aczkolwiek tutaj też znajdziesz kilku użytkowników Yamahy i Klipscha, podobnie Denona, Marantza czy Onkyo. Jest też wątek i można co nie co poczytać.
Pamiętaj też, że RP280 to zupełnie inna para kaloszy i w tym konkretnym zestawieniu szukaj ew. informacji.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Panowie , czy ktoś z Was słyszał zestawienie takiego zestawu opartego na głośnikach Klipsch RP 280 , centralnym 450 z Yamaha 2070 , 3070 ? Jest opinia , że może być za ostro na górze , niestety nie mam możliwości odsłuchu .
To prawda , czy mit ? Pokój 25m .
Drugie pytanie , czy warto dopłacać do 3070 ? I trzecie pytanie , jakie ampli dogaduje się z Klipsch ?

Atmos już jest zainstalowany :)

Yamaha zagra dobrze z brytyjskimi głosnikami,np:B&W,Kef,Wharfedale,Mission...to kolumny o ciepłym brzmieniu Yamaszka dobrze sie z nimi skomponuje...ocieplą brzmienie
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Równowaga tonalna kolumn to chyba najmniejszy problem w przypadku amplitunera Yamahy. To bez problemu jest normowane przez system kalibracji.

Chyba nie do końca ,system auto-kalibracji mają też inni producenci ,gdyby to załatwiało sprawę pytania w rodzaju czy amplituner X dobrze się zgrywa z kolumnami Y nie miałoby sensu, a przecież takie pytania często się pojawiają nie tylko na tym forum
Jeżeli rzeczywiście równowaga tonalna jest znacznie zachwiana ,to trudno jest to skorygować samym amplitunerem .Drugi ważny aspekt oprócz samej ilości to jakość np.wysokich tonów
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy dla kogo jest ta zaleta ,nie chwaląc się miałem okazję słuchać naprawdę wysokiej klasy kolumny i wiem jak są przetwarzane wysokie tony .Aby daleko nie szukać wystarczy posłuchać sobie głośniki wysokotnowe B&W, Jet z kolumn Elac ,czy Illuminator z Beolab - Klipch przy tym brzmi jakby ktoś na palcach gwizdał
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, a ja nie chwaląc i po za odsłuchami miałem kupować w tym roku B&W. Taki psikus.
Moje poprzednie Opusy też słyneły z wysokich i średnicy, wystarczy poczytać "audiofilskie" recenzje, ale to nic nie zmienia.
Palladium też słuchałeś i podobne wrażenia?
 

werf

Active member
Bez reklam
Yamaha zagra dobrze z brytyjskimi głosnikami,np:B&W,Kef,Wharfedale,Mission...to kolumny o ciepłym brzmieniu Yamaszka dobrze sie z nimi skomponuje...ocieplą brzmienie

Chyba do końca nie wiesz co piszesz Yamahy z B&W nie da się wręcz słuchać ,książkowy przykład czego nie można ze sobą łączyć .Kef przynajmniej R faktycznie z Yamaszką zagra przyzwoicie .
 

popej

New member
Jeżeli rzeczywiście równowaga tonalna jest znacznie zachwiana ,to trudno jest to skorygować samym amplitunerem .
Yamaha używa 7-punktowego korektora parametrycznego na każdy kanał. Regulacja jest w zakresie -20dB do +6dB. Bardzo dużo można tym zmienić, chociaż wg moich obserwacji, Yamaha nie ingeruje mocno w charakterystyki częstotliwościowe.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Chyba do końca nie wiesz co piszesz Yamahy z B&W nie da się wręcz słuchać ,książkowy przykład czego nie można ze sobą łączyć .Kef przynajmniej R faktycznie z Yamaszką zagra przyzwoicie .

u mojego szwagra gra A3070 w zestawie B&W 5.0 na frontach cm9 s2 i jest delikatnie mowiac -wymiotka...oczywiscie cena nie adekwantna ale slyszałem tez A2060 jego kolegi tez z B&W seria 6 i tez grało pysznie...moje ucho ma słyszec jak Twoje rozumiem? moze twoje ucho jest po prostu bardziej audiofilskie :) wiec wiem co pisze do konca tylko preferuje co innego kolego...jednym bedzie odpowiadac takie brzmienie a innym takie i tyle w temacie...uwazam ze Yamaha kuma sie bardzo dobrze z B&W
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Chyba się nie obejdzie bez "wycieczki" do salonu . Ale chyba lepiej posłuchać w swoich warunkach . Teraz pytanie , czy 2070 , czy 3070 ? Warto dopłacać ?
Gdzie mają najlepsze ceny na Yamaha ?
 

jacquess

New member
Witam ja jak kupowalem yamahe swoja to radzili zeby jednak wziac model wyzszy jednak, a zastanawialem sie nad 2070 a wybralem 3060.byly w tej samej cennie aktualnie.
 

werf

Active member
Bez reklam
u mojego szwagra gra A3070 w zestawie B&W 5.0 na frontach cm9 s2 i jest delikatnie mowiac -wymiotka...oczywiscie cena nie adekwantna ale slyszałem tez A2060 jego kolegi tez z B&W seria 6 i tez grało pysznie...moje ucho ma słyszec jak Twoje rozumiem? moze twoje ucho jest po prostu bardziej audiofilskie :) wiec wiem co pisze do konca tylko preferuje co innego kolego...jednym bedzie odpowiadac takie brzmienie a innym takie i tyle w temacie...uwazam ze Yamaha kuma sie bardzo dobrze z B&W

Różnica w preferencjach tu nie ma nic do rzeczy ,znam do wyżyga... brzmienie CM i Yamahy i to jest sam syk i suchość . Nie da się na tym słuchać muzyki . Nie mam na celu pisania że to złe klocki bo takie nie są ale połączenie ich razem to istna tragedia.
Nie do końca też rozumiem skąd u ciebie przekonanie że CM 9 są ciepłe : )

Werf tu masz przykład tego co mam na mysli ja np:uwazam ze klipsche i yamaha to wojna a tu kolega sadzi inaczej...no ale po to jest forum tez pozdr...

Raczej nigdy nie słyszałem takiego setu więc nie bardzo mogę się odnieść .
 
Do góry