Yamaha która: RX-A2070 czy RX-A3060

wojwyz

New member
Obecnie posiadam od ponad 3 lat Yamahę RX-A820 i zastanawiam się nad zmianą. Obecnie i 2070 i 3060 są tej samej cenie. Może ktoś podpowie co lepiej by było wziąć - starszy model z wyższej serii czy nowszy ale niższy? Jest jakaś znacząca różnica między nimi na przykład w brzmieniu, czy brać po prostu co nowsze?
Dzięki za opinie.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Wiem że ciężki wybór :)
Ja wybrałem 2070 że względu na Tidala i DAB.
Reszta wg mnie to to samo lub różnice pomijalne
 

werf

Active member
Bez reklam
Tidala w serii xx60 zdaje się załatwiono softem ,dab fajna sprawa ale osobiście brał bym starszy wyższy model.
Kupujesz w sklepie firmowym ,pytałeś innych o ceny nowych modeli ?
 

wojwyz

New member
Nie wiem gdzie będę kupował. Na razie po pobieżnych wyszukiwaniach zauważyłem, że oba modele są w tej samej cenie.
DAB to, z tego co wyczytałem, radio cyfrowe, a Tidal to strumieniowanie w wyższej jakości. Chyba tak. Jeżeli z obu nie krorzystam to lepiej brać 3060? Chodzi mi głównie o kino domowe. Po prostu po kilku latach chcę coś lepszego niż mam. I żeby to było słychać :)
 

przemkoch

New member
jaki amplituner polecacie onkyo tx rz1100 czy yamaha rx a2070

Jak w temacie który według waszych opini ampli lepiej zgra się z kolumnami polk audio signature s60.
Stoje nad dylematem. Chcę żeby było dobrze w kinie i stereo czy yamaha sobie poradzi z tymi kolumnami??
 
R

Repugnant.

Guest
tez mialem rx-a820 fajny sprzet ale uwierz mi ze ktorej bys nie kupil to roznice uslyszysz
 

przemkoch

New member
Czy ktos mógł by mi opisać lub przy bliżyć jakie jest stereo i kino domowe w yamaha ?? Czy lepiej zagra onkyo tx rz1100 od yamahy ??
Ktoś coś ??
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Przy dobrej jakości plikach stereo w Yamaszce jest ok, przetworniki Sabre robią dobrą robotę. A kino to wypas i już.
Rz1100 ma opinie o słabszym stereo od np. rz810. A w kinie... też wypas :)
 

przemkoch

New member
Dzięki za odpowiedż, slyszałem o rz810 że w stereo gorsze. o 1100 myślałem że będzie równie dobrze jak w rz900 bo to wyższy model, ale tam już inne komponenty. Nigdy nie miałem yamahy wczesniej onkyo tx 609 i denon avrx3000, więc to bedzie dobry skok w przyszłośc. Czy dobrze się yamaha zgra z polk audio signature s60 ??
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Najpierw posłuchaj tej Yamahy bo jak miałeś Onkyo i Denona to Yamaha może ci nie podejść. To zupełnie inne granie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mógłbyś opisać mniej wiecej róznicę w graniu miedzy yamaha a tamtymi ampli ??

Zasadnicza :)
Można wypracowanie o tym napisać. Najlepiej jak sam posłuchasz. Wypożycz do domu jak masz gdzie i posłuchaj.
Podłączysz pod swoje kolumny w swoim domu. Własne ucho to najlepszy doradca i żadne opisy tu nie pomogą.
 

przemkoch

New member
Zgadza sie ampli bedzie u mnie koło czwartku wtedy wszystko się okaże. Przyznam ze przy tamtych ampli zawsze czegos brakowało i nie takiego brzmienia szukałem, denon i onkyo było dość podobne do siebie z kilkoma róznicami. Jak możecie mi opisać brzmienie yamahy rx2070 z checia poczytam. Dzieki za odpowiedzi
pozdro
 

przemkoch

New member
Przy dobrej jakości plikach stereo w Yamaszce jest ok, przetworniki Sabre robią dobrą robotę. A kino to wypas i już.
Rz1100 ma opinie o słabszym stereo od np. rz810. A w kinie... też wypas :)

Czy możesz coś polecić jakich ustawien zalecasz uzyc ?? Wydaje mi się że jest trochę za cicho.
Raz było ok przy słuchaniu radia inter.. w high resolution na -50 grało dosć potęznie na drugi dzień to samo radio i już nie było tak fajnnie a musiałem zwiększyć volume żeby uzyskać taki sam efekt.
Czy te yamahy mają problem z ypao ? a dokladnie to z subwooferem nie puszczał mu sygnału. zresetowałem ampli i już jest ok .
 
Do góry