Wharfedale Diamond jaki aplituner ?

makus3

Member
Koledzy przymierzam sie do zakupu glosnikow WHARFERDALE DIAMOND 240/220/220C- set 5.0. Chcialem Was bardzo prosic zebyscie mi doradzili jaki najlepiej amplituner do nich kupic zeby fajnie graly tak do 2 tys podaje ich parametry:

WHARFEDALE DIAMOND 240 HIHI 2 SZT
 

makus3

Member
sory za szybko wcisnalem enter nizej parametry

WHARFEDALE DIAMOND 240 HIFI 2 SZT

3-drozny glosnik podlogowy
typ obudowy bass reflex
przetwornik niskotonowy 165mm(x2)
przetwornik sredniotonowy 130mm
przetwornik wysokotonowy 25mm
czulosc (2,83V@1m) 89dB
zalecana moc wzmacniacza 25-150W
SPL 102dB
impedancja nominalna 8 omow
impedancja minimalna 3.0 oma
pasmo przenoszenia (+/-3dB)40HZ-20kHZ
czestotliwosc zwrotnicy 470Hz i 2,7 kHz

WHARFEDALE DIAMOND 220 HIFI 2 SZT
kolumna glosnikowa podstawkowa
2-drozny glosnik podstawkowy
typ obudowy bass reflex
przetwornik niskotonowy 130mm
przetwornik wysokotonowy 25mm
czulosc (2,83V@1m) 86dB
zalecana moc wzmacniacza 25-100W
SPL 95dB
impedancja nominalna 8 omow
impedancja minimalna 4,1 oma
pasmo przenoszenia (+/-3dB)56Hz-20kHz
czestotliwosc zwrotnicy 2,3 kHz

WHARFEDALE DIAMOND 220C

kolumna glosnikowa centralna
2-drozny glosnik centralny
typ obudowy bass reflex
przetwornik niskotonowy 130mm(x2)
przetwornik wysokotonowy 25mm
czulosc (2,83V@1m) 89dB
zalecana moc wzmacniacza 25-150W
SPL 95dB
impedancja nominalna 8 omow
impedancja minimalna 4 omy
pasmo przenoszenia (+/-3dB)60Hz-20kHz
czestotliwosc zwrotnicy 2,3KHz
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a te parametry, to niekoniecznie musiales zamieszczac. Kazdy sobie znajdzie w necie :)
Maja fajnie grac, ale gdzie, w domu, mieszkaniu, stodole??
Jaki metraz, jaka muzyka?
:)
 

GleNinja

New member
dlaczego wybór padł na Wharfedale 240?
podobają ci się wizualnie, dostałeś je w spadku czy jak?
Koszt frontów - to jakieś 2500zł - a przy tej cenie już jest całkiem fajne pole manewru - raczej nie ograniczałbym się tylko do nich.
Koledzy pewno podają ci z marszu z 2-3 konkurencyjne kolumienki :)
jakiej muzy słuchasz, na czym ci zależy - basie, srednicy, sopranach, przestrzeni, neutralności, dynamice, mocy itd -
jeśli koledzy mają ci tutaj doradzić - to potrzebne jest więcej informacji od ciebie, tak by możliwie najlepiej ci postarać się pomóc.

ja całkiem niedawno wybierałem kolumny frontowe do 3tyś i słuchałem tych kolumn na onkyo 656 i denonie 1300 - moim zdaniem lepiej grało na denonie.
Ale po podłączeniu do denona 1300 kolumn Tannoy 7.4 - w moim odczuciu znacznie lepiej grały 7.4
 

makus3

Member
Chce je kupic do mieszkania do pokoju 25 m2. Byłem ostatnio u brata, posiada Wharfedale Diamond 10.6/10.1/10.CS, spodobalo mi sie w nich to ze maja w sobie spoko bass, brat nie posiada zadnego subwoofera a tak super bylo slychac bass z tych glosnikow. A wyczaiłem ten zestaw wyżej podobno to sa już nowsze wersje Wharfedali i spodobaly mi sie dodatkowo wizualnie i mysle ze beda graly tez dobrze. Chciałem kupic je do filmów, ogolnie muzyki hip-hop pop club dance itp
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
wharfedale to bardzo przyjemne kolumny,dosc cieple brzmienie z ampli denon x3xxx grały bardzo ladnie to takie kolumny idealne do mieszkań szczegolnie z plyty...fajny desing...i co wazne nie mecza...podoba mi sie ich brzmienie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To prawda to taki "brytyjski klasyk" w tych kolumnach nie ma jakiegoś porywającego brzmienia ,co oczywiście nie oznacza ,że brzmienie jest ślamazarne i mdłe
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Koledzy przymierzam sie do zakupu glosnikow WHARFERDALE DIAMOND 240/220/220C- set 5.0. Chcialem Was bardzo prosic zebyscie mi doradzili jaki najlepiej amplituner do nich kupic zeby fajnie graly tak do 2 tys podaje ich parametry:

WHARFEDALE DIAMOND 240 HIHI 2 SZT

pytałes o amplituner to jak najbardziej denon bo dobrze kompnuje sie z tymi głosnikami z kolei slyszałem tez jak gra zestaw taki sam jak twoj brat posiada z amplitunerem sony str-dn 1060 o ile pamietam i bardzo dobrze wspólpracowały z tym sony...moze sa troszke mniej nachukane nowinkami ale uwazam ze jezeli chodzi o brzmienie,Sony to bardzo niedoceniane amplitunery i ktokolwiek kogo znałem a posiadał Sony nigdy nie narzekał ani na brzmienie ani na awaryjnośc...

patrz denon,onkyo,sony to idealne amplitunery do wharfedale...
 
Do góry