Jaki amplituner do 2500 zł

1986lukasz

New member
Witam,
stoję przed wyborem kupna nowego amplitunera w przedziale finansowym do 2500 zł.
Amplituner głównie będzie wykorzystywany do oglądania TV 85% sat, 10% filmy oraz sporadycznie muzyka oraz konsola (5%).
Pokój wielkości ok 40 m2.
Głośniki Harman Kardon HKTS 35
TV LG OLED 55B6V.
Wcześniej posiadałem amplituner Pioneera VSX-923, ale urządzenie się spaliło... Zresztą jak wcześniejszy TV.

Przechodząc do sedna od amplitunera oczekuje wsparcia Dolby Atmos, DTS:X, wsparcia 4K/4:4:4/ jak również skalowania do 4K, wsparcie HDR, oczywiście bardzo dobrego brzmienia dźwięku przestrzennego, czegoś innego niż oferuje Pioneer (niektórzy będą zorientowani o co mi może chodzić), dźwięk stereo zbytnio mnie nie interesuje.

Wszystkie urządzenia będą podpięte bezpośrednio do amplitunera łącznie z SAT dlatego zależy mi na dobrym skalowaniu obrazu i obsłudze HDR (możliwie jak najwięcej formatów).

Pod uwagę na chwilę obecną biorę:
- Yamaha RX-V681 - na niego jestem zdecydowany
- Yamaha RX-A660
- Denon AVR-X2300
- Sony STR-DN1070 - 2-gi w kolejności do zakupu

Który z powyższych sprzętów możecie polecić?
Ewentualnie jakiś inny to proszę pisać i podeprzeć sensownymi argumentami bądź doświadczeniem.

Pozdrawiam
 

1986lukasz

New member
Ten amplituner jest trochę powyżej mojego budżetu, ale jeśli jest wart tych kilku zł więcej to mogę je dołożyć. Pytanie, jak z dźwiękiem podczas oglądania filmów. Nie ukrywam, że zależy mi na głębokim basie, który nie będzie zagłuszał dialogów.
Czy amplitunery, które wymieniłem obsługują HDR Dolby Vision?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ten amplituner jest trochę powyżej mojego budżetu, ale jeśli jest wart tych kilku zł więcej to mogę je dołożyć. Pytanie, jak z dźwiękiem podczas oglądania filmów. Nie ukrywam, że zależy mi na głębokim basie, który nie będzie zagłuszał dialogów.
Czy amplitunery, które wymieniłem obsługują HDR Dolby Vision?

na pewno nie będzie powyżej zakładanego budżetu - pisz na priv do Blackninja , sam też polecał w tym poście Onkyo

Onkyo ma sporo basu po załączeniu kilku "ulepszaczy" ( przynajmniej 609 które mam od kilku lat ) sam Backninja też kiedyś o tym pisał ,że w Onkyo basu nie brakuje , do kina jak znalazł a i w stereo pokazuje sporo mocy z dobrymi kolumnami
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ten amplituner jest trochę powyżej mojego budżetu, ale jeśli jest wart tych kilku zł więcej to mogę je dołożyć. Pytanie, jak z dźwiękiem podczas oglądania filmów. Nie ukrywam, że zależy mi na głębokim basie, który nie będzie zagłuszał dialogów.
Czy amplitunery, które wymieniłem obsługują HDR Dolby Vision?
Pisz na priva i sprawdzimy cenkę.
 

1986lukasz

New member
Ja swoje głośniki kupiłem już kilka lat wcześniej zresztą jak pozostały sprzęt. Tylko tv i amplituner wymienić musiałem bo mi piorun pomógł w decyzji.
 

1986lukasz

New member
Dobrze, a gdybym nie brał pod uwagę obsługiwanych formatów dolby atmos i dtsx oraz dodatkowych hdr oprocz dolby vision. To który amplituner byłoby "najlepszy" do oglądania kina domowego? Moc max 170 W/kanał
 
Do góry