RZ810 - problem.

Piotr26x

New member
Witam,
Dzisiaj stałem się posiadaczem amplitunera RZ810. Podłączyłem głośniki, wszystko skonfigurowałem, zrobiłem kalibrację i gdy chciałem włączyć film amplituner sam się wyłączył.
Po ponownym włączeniu przy włączaniu pokazuje się komunikat "AMP Diag" dla każdego głośnika i następnie NG:L R BLBR oraz DET. PROTECT :I. Obraz przepuszcza na projektor ale nie ma dźwięku, nie mogę wejść w żadne ustawienia amplitunera. Czy ktoś spotkał się z takim komunikatem? Czy otrzymałem wadliwy egzemplarz?


Pozdrawiam,
Piotr
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem Kolego, czy poczyniłeś już jakieś kroki, względem swojego RZta, ale ja na początek zresetowałbym go do ustawień fabrycznych, bo tak najprościej. Następnie spróbowałbym odtworzyć jakiś film, muzykę. Wszystko przed kalibracją i jakąkolwiek ingerencją w urządzenie. Dopiero później przeprowadzić kalibrację i ponownie sprawdzić odtwarzanie.
 

moto2004

Member
Miałem podobny problem, cytuję moją wypowiedź:

" Udało mi się "wyczyścić ten błąd". Po resecie urządzenia naciskamy CBL/SAT + STANDBY gdy mamy na ekranie AMP DIAG, amplituner się resetuje i skanuje od nowa jak znajdzie błąd- NG: CH C naciskamy ENTER pojawia się PROTECT: I wówczas przytrzymujemy ENTER i naciskamy STANDBY- pokazuje się CLEAR i po resecie działa. Bez tego ciągle wyszukuje powyższy błąd i po 3 minutach się wyłącza, pilot nie reaguje wówczas. "
 

Piotr26x

New member
Miałem podobny problem, cytuję moją wypowiedź:

" Udało mi się "wyczyścić ten błąd". Po resecie urządzenia naciskamy CBL/SAT + STANDBY gdy mamy na ekranie AMP DIAG, amplituner się resetuje i skanuje od nowa jak znajdzie błąd- NG: CH C naciskamy ENTER pojawia się PROTECT:"


[FONT=&quot]Udało się zrobić reset i po ponownym uruchomieniu i przejściu procedury AMP DIAG nie zwrócił już błędu. Podłączyłem wszystko od nowa, skalibrowałem, uaktualniłem oprogramowanie i odpukać do tej pory amplituner działa normalnie. Mam nadzieje że to był jednorazowy wybryk nowego nabytku. Zastanawiam się co mogło spowodować takie zachowanie amplitunera, przewody głośnikowe mam za konfekcjonowane bananami i raczej żaden drucik nie spowodował zwarcia. Mam nadzieje że nie będzie mnie już straszył, a byłem załamany że po 10 minutach od wyjęcia z pudełka amplituner się popsuł.[/FONT]
 

voorne

New member
Podepne się pod temat chociaż problem inny ale ampek ten sam ... zostawiłem żonę z małym dzieckiem na kilka dni ... wracam nie działa pilot ... dioda na pilocie mruga amplituner chodzi ... myślałem że baterie Ale też nie... czy coś ktoś powciskal czy pilot latał po mieszkaniu jak mnie nie było tego się już nie dowiem jakieś pomysły??
 

kuczum

New member
spróbuj zrobić rest pilota:

press down and hold the "MODE" button and the "CLEAR" button (on the bottom left) for at least 3 sec until the LED flashes

ta kombinacja pomogła użytkownikowi innego forum naprawić sytuację z pilotem do onkyo 656
 
Do góry