Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Amplitunery AVJaki amplituner, za ile, po co ...

Wróć HDforum > Audio > Amplitunery AV > Pomoc w wyborze amplitunera.
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Feb 2014

18-04-2017, 18:41
Domyślnie Pomoc w wyborze amplitunera.

Witam.

Powoli przymierzam się do wymiany mojego amplitunera Harman Kardon AVR255. Szukam czegoś w zakresie cenowym pomiędzy 2000-2700PLN. Wymieniam tylko i wyłącznie dlatego, że brakuje mi kilku funkcji. Chciałbym żeby nowy amplituner miał ARC, radio internetowe, możliwość podłączenia tableta lub telefonu (na androidzie) w celu streamowania muzyki z Deezera, obsługa sygnału 4k, HDR. Sprzęt jak dotychczas jest wykorzystywany w 60% do oglądania programów TV/filmów, i 40% to radio i muzyka (do słuchania radia używam Logitech Squeezeboxa). Podłączony jest też na stałe laptop. Zestaw do jakiego amplituner będzie podłączony to:
Głośniki : JBL ES80 + ES20 + ES25 + Klipsch RPW 10
TV: LG OLED 55C6V
Wybrałem kilka modeli ale nie mam żadnej wiedzy na temat tych amplitunerów i dlatego proszę o pomoc. Z góry zaznaczam, że nie mam możliwości aby odsłuchać którykolwiek z poniższych modeli.

1. DENON AVR-X2300 WIFI 4K
2. Marantz NR1607
3. YAMAHA RX-V681
4. ONKYO TX-NR656
5. DENON AVR-X2200W

Osobiście skłaniam się w stronę Yamahy lub DENON AVR-X2300. Co radzicie z tej listy, albo może jakieś inne propozycje?
Lenovo G500+WD My Book Essential External Hard Drive - 2TB+SEAGATE Expansion Desktop External Hard Drive - 2 TB+SEAGATE BackupPlus 1TB
Logitech Harmony One
Odpowiedź z Cytatem
nuszkak jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Oct 2011
18-04-2017, 19:26
Domyślnie

mysle ze denon i onkyo sprawdza sie najlepiej z jbl...

Ostatnio edytowane przez blackninja ; 20-04-2017 o 12:54
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
Junior Member

Meldunek: Mar 2008
20-04-2017, 11:29
Domyślnie Podłącze się i poprosze o podpowiedź w wyborze wzmacniacza lub amplitunera

Witam
Nabyłem kolumny heco music style 800 i szukam wzmacniacza lub amplitunera do nich w rozsądnej cenie może do 1500zł, może być używany. Nie jestem audiofilem, ale lubię ogólnie jak dźwięk coś sobą reprezentuje więcej niż zlepek instrumentów z głosem. Jak narazie podłączyłem to do Technicsa su v45a (stary przedpotopowy wzmacniacz- taki miałem w piwnicy). Ogólnie lubię muzykę łagodną bez mocnych wyostrzeń. Ogólnie urządzenie będzie służyło do słuchania radia (też muszę kupić bo mam starego technicsa o starym zakresie fal, jedynie przestrojone jak to się kiedyś robiło) i podłaczenia do TV, DVD wejsciem optycznym (takie jest w TV, brak wyjścia RCA Audio z TV - z technicsem podłączone przez wyście słuchawkowe z TV).
Wiem, że na forum kolumny heco 800 sa okreslne jak trudne do ustawienia, jednak mam całą wolną ścianę 4m długości na której stoi szafka pod tv, na niej tv i kolumny po bokach.
Z góry dziękuję za porady
Odpowiedź z Cytatem
jarobyk1 jest offline
reklama

ninja

Meldunek: Mar 2005

20-04-2017, 13:16
Domyślnie

Cytat:
Napisał nuszkak Zobacz post
Witam.

Powoli przymierzam się do wymiany mojego amplitunera Harman Kardon AVR255. Szukam czegoś w zakresie cenowym pomiędzy 2000-2700PLN. Wymieniam tylko i wyłącznie dlatego, że brakuje mi kilku funkcji. Chciałbym żeby nowy amplituner miał ARC, radio internetowe, możliwość podłączenia tableta lub telefonu (na androidzie) w celu streamowania muzyki z Deezera, obsługa sygnału 4k, HDR. Sprzęt jak dotychczas jest wykorzystywany w 60% do oglądania programów TV/filmów, i 40% to radio i muzyka (do słuchania radia używam Logitech Squeezeboxa). Podłączony jest też na stałe laptop. Zestaw do jakiego amplituner będzie podłączony to:
Głośniki : JBL ES80 + ES20 + ES25 + Klipsch RPW 10
TV: LG OLED 55C6V
Wybrałem kilka modeli ale nie mam żadnej wiedzy na temat tych amplitunerów i dlatego proszę o pomoc. Z góry zaznaczam, że nie mam możliwości aby odsłuchać którykolwiek z poniższych modeli.

1. DENON AVR-X2300 WIFI 4K
2. Marantz NR1607
3. YAMAHA RX-V681
4. ONKYO TX-NR656
5. DENON AVR-X2200W

Osobiście skłaniam się w stronę Yamahy lub DENON AVR-X2300. Co radzicie z tej listy, albo może jakieś inne propozycje?
Onkyo TX-NR656 i Denon ale model AVR-X2300. Możesz tez pomyśleć nad Harmanem AVR-171s, bo to w końcu ta sama stajnie co JBL.
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
20-04-2017, 18:38
Domyślnie

Widzę inne typy niż HK alboo inaczej nie tylko HK jest dobrze ..
Sony KD-55X850C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Mar 2005
21-04-2017, 13:32
Domyślnie

Do Onkyo, Denona i Harmana można jeszcze dorzucić Yamahę.
Odpowiedź z Cytatem
Baltazar Gąbka jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: May 2008

26-04-2017, 17:23
Domyślnie

Witam, podepnę się pod temat, bo wymagania bardzo podobne...

Posiadam ampli Harman Kardon AVR 147 w zestawie z kolumnami i subem HKTS 11, który jest używany głównie do kina domowego, choć stereo również (30%) na powierzchni "roboczej" 3x3m, przy czym cały pokój ma 3x7m.

Zakupiłem właśnie konsolkę Nvidia Shield TV do obsługi biblioteki filmów i KODI, natomiast okazało się, że nie ma ona żadnego wyjścia optycznego audio, natomiast tylko jedno HDMI, którym jestem zmuszony połączyć urządzenie z plazmą Panasonica, a z niej z kolei muszę puścić audio optykiem do ampli.
Muszę to zrobić w ten sposób, gdyż okazało się, że złącze hdmi w moim ampli jest wykastrowane od nowości, tzn. nie przetwarza audio wpadającego do niego przez hdmi (dopiero wyższe modele HK to oferują, ale o tym dowiedziałem się dopiero po czasie).

Przechodząc do meritum, zastanawiam się, czy by nie wymienić ampli na jakiś nowocześniejszy, aby obsługiwał wszystkie najnowsze standardy audio i video (4K, etc.), równocześnie posiadał radio internetowe oraz obsługę TIDALA, którego aktualnie słucham na tym ampli przez podpięty optykiem Apple TV, na który dźwięk wypuszczam AirPlayem z telefonu lub Ipada.
Całość sprzętu steruję pilotem Logitech poprzez IrDA.

Mam zatem do Was 4 pytania:
1. Czy mogę coś innego wymyślić, aby wykorzystać do uzyskania dźwięku wielokanałowego mój obecny, wykastrowany ampli HK? Opcja najbardziej pożądana
2. Czy decydując się na nowy ampli, te proponowane wyżej będą ok dla mojej niedużej powierzchni "odsłuchu"?
3. Czy wymiana ampli na nowy spowoduje, iż na moich obecnych kolumnach dźwięk w stereo z TIDALA lub radia internetowego będzie choć trochę lepszy, niż obecnie?
4. Czy oprócz ewentualnej wymiany ampli, ma jakikolwiek sens wymiana 2 Frontów aby uzyskać lepsze stereo? Co by to ewentualnie mogło być, aby wizualnie i rozmiarowo się bardzo nie gryzło i moja "lepsza połowa" wyraziła zgodę na taką inwestycję?

Dziękuje za wszelki feedback...

Plazma TX-P42S10ES, HK AVR147+HKTS11, Xtreamer SideWinder 3, pilot Logitech One, nc+
Odpowiedź z Cytatem
Alf2 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania