Pomoc w wyborze amplitunera.

nuszkak

New member
Witam.

Powoli przymierzam się do wymiany mojego amplitunera Harman Kardon AVR255. Szukam czegoś w zakresie cenowym pomiędzy 2000-2700PLN. Wymieniam tylko i wyłącznie dlatego, że brakuje mi kilku funkcji. Chciałbym żeby nowy amplituner miał ARC, radio internetowe, możliwość podłączenia tableta lub telefonu (na androidzie) w celu streamowania muzyki z Deezera, obsługa sygnału 4k, HDR. Sprzęt jak dotychczas jest wykorzystywany w 60% do oglądania programów TV/filmów, i 40% to radio i muzyka (do słuchania radia używam Logitech Squeezeboxa). Podłączony jest też na stałe laptop. Zestaw do jakiego amplituner będzie podłączony to:
Głośniki : JBL ES80 + ES20 + ES25 + Klipsch RPW 10
TV: LG OLED 55C6V
Wybrałem kilka modeli ale nie mam żadnej wiedzy na temat tych amplitunerów i dlatego proszę o pomoc. Z góry zaznaczam, że nie mam możliwości aby odsłuchać którykolwiek z poniższych modeli.

1. DENON AVR-X2300 WIFI 4K
2. Marantz NR1607
3. YAMAHA RX-V681
4. ONKYO TX-NR656
5. DENON AVR-X2200W

Osobiście skłaniam się w stronę Yamahy lub DENON AVR-X2300. Co radzicie z tej listy, albo może jakieś inne propozycje?
 

jarobyk1

New member
Podłącze się i poprosze o podpowiedź w wyborze wzmacniacza lub amplitunera

Witam
Nabyłem kolumny heco music style 800 i szukam wzmacniacza lub amplitunera do nich w rozsądnej cenie może do 1500zł, może być używany. Nie jestem audiofilem, ale lubię ogólnie jak dźwięk coś sobą reprezentuje więcej niż zlepek instrumentów z głosem. Jak narazie podłączyłem to do Technicsa su v45a (stary przedpotopowy wzmacniacz- taki miałem w piwnicy). Ogólnie lubię muzykę łagodną bez mocnych wyostrzeń. Ogólnie urządzenie będzie służyło do słuchania radia (też muszę kupić bo mam starego technicsa o starym zakresie fal, jedynie przestrojone jak to się kiedyś robiło) i podłaczenia do TV, DVD wejsciem optycznym (takie jest w TV, brak wyjścia RCA Audio z TV - z technicsem podłączone przez wyście słuchawkowe z TV).
Wiem, że na forum kolumny heco 800 sa okreslne jak trudne do ustawienia, jednak mam całą wolną ścianę 4m długości na której stoi szafka pod tv, na niej tv i kolumny po bokach.
Z góry dziękuję za porady
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam.

Powoli przymierzam się do wymiany mojego amplitunera Harman Kardon AVR255. Szukam czegoś w zakresie cenowym pomiędzy 2000-2700PLN. Wymieniam tylko i wyłącznie dlatego, że brakuje mi kilku funkcji. Chciałbym żeby nowy amplituner miał ARC, radio internetowe, możliwość podłączenia tableta lub telefonu (na androidzie) w celu streamowania muzyki z Deezera, obsługa sygnału 4k, HDR. Sprzęt jak dotychczas jest wykorzystywany w 60% do oglądania programów TV/filmów, i 40% to radio i muzyka (do słuchania radia używam Logitech Squeezeboxa). Podłączony jest też na stałe laptop. Zestaw do jakiego amplituner będzie podłączony to:
Głośniki : JBL ES80 + ES20 + ES25 + Klipsch RPW 10
TV: LG OLED 55C6V
Wybrałem kilka modeli ale nie mam żadnej wiedzy na temat tych amplitunerów i dlatego proszę o pomoc. Z góry zaznaczam, że nie mam możliwości aby odsłuchać którykolwiek z poniższych modeli.

1. DENON AVR-X2300 WIFI 4K
2. Marantz NR1607
3. YAMAHA RX-V681
4. ONKYO TX-NR656
5. DENON AVR-X2200W

Osobiście skłaniam się w stronę Yamahy lub DENON AVR-X2300. Co radzicie z tej listy, albo może jakieś inne propozycje?
Onkyo TX-NR656 i Denon ale model AVR-X2300. Możesz tez pomyśleć nad Harmanem AVR-171s, bo to w końcu ta sama stajnie co JBL.
 

Alf2

New member
Witam, podepnę się pod temat, bo wymagania bardzo podobne...

Posiadam ampli Harman Kardon AVR 147 w zestawie z kolumnami i subem HKTS 11, który jest używany głównie do kina domowego, choć stereo również (30%) na powierzchni "roboczej" 3x3m, przy czym cały pokój ma 3x7m.

Zakupiłem właśnie konsolkę Nvidia Shield TV do obsługi biblioteki filmów i KODI, natomiast okazało się, że nie ma ona żadnego wyjścia optycznego audio, natomiast tylko jedno HDMI, którym jestem zmuszony połączyć urządzenie z plazmą Panasonica, a z niej z kolei muszę puścić audio optykiem do ampli.
Muszę to zrobić w ten sposób, gdyż okazało się, że złącze hdmi w moim ampli jest wykastrowane od nowości, tzn. nie przetwarza audio wpadającego do niego przez hdmi (dopiero wyższe modele HK to oferują, ale o tym dowiedziałem się dopiero po czasie).

Przechodząc do meritum, zastanawiam się, czy by nie wymienić ampli na jakiś nowocześniejszy, aby obsługiwał wszystkie najnowsze standardy audio i video (4K, etc.), równocześnie posiadał radio internetowe oraz obsługę TIDALA, którego aktualnie słucham na tym ampli przez podpięty optykiem Apple TV, na który dźwięk wypuszczam AirPlayem z telefonu lub Ipada.
Całość sprzętu steruję pilotem Logitech poprzez IrDA.

Mam zatem do Was 4 pytania:
1. Czy mogę coś innego wymyślić, aby wykorzystać do uzyskania dźwięku wielokanałowego mój obecny, wykastrowany ampli HK? Opcja najbardziej pożądana :wink:
2. Czy decydując się na nowy ampli, te proponowane wyżej będą ok dla mojej niedużej powierzchni "odsłuchu"?
3. Czy wymiana ampli na nowy spowoduje, iż na moich obecnych kolumnach dźwięk w stereo z TIDALA lub radia internetowego będzie choć trochę lepszy, niż obecnie?
4. Czy oprócz ewentualnej wymiany ampli, ma jakikolwiek sens wymiana 2 Frontów aby uzyskać lepsze stereo? Co by to ewentualnie mogło być, aby wizualnie i rozmiarowo się bardzo nie gryzło i moja "lepsza połowa" wyraziła zgodę na taką inwestycję?

Dziękuje za wszelki feedback...
 

Alf2

New member
To był pierwszy dylemat, ale wg obcojęzycznych forów, które śledziłem, zdecydowanie mniej problemów z KODI, etc. ponoć jest z shieldem, więc tu już temat zamknięty...
Przeważyła możliwość streamu gier z nowego PC, złożonego pod gry dla dzieciaków..
 

RAF1977

Banned
Mam egreat A5, z dźwiękiem HD nie ma problemu w kodi ani we wbudowanym playerze tym bardziej ale jak kupiłeś pod gry, to już inna bajka.
To masz pretekst, żeby amplituner wymienić 😀
 

Alf2

New member
Dzięki za info, przyglądnę się bliżej tematowi, lecz tak patrząc na szybko w pracy to koszt rozdzielaczy to około 200 pln- ok 10% nowego odtwarzacza...

Dodatkowe pytanie laika: podłączyłem wczoraj konsolkę przez hdmi do TV i optycznym do ampli. Dźwięk z Kodi był, lecz o jakieś 10dB cichszy niż na pozostałych źródłach i co ciekawe czasami pewne efekty było słychać również na tylnich głośnikach.
Jak to możliwe, skoro wg mojej podstawowej wiedzy TV po optyku przepuścić powinien tylko Stereo?
 

Alf2

New member
Witaj Blackninja, liczyłem też na Twoją pomoc, jako że obecny sprzęt pochodzi od Ciebie:wink:

Nie pamiętam, czy DSP był włączony- czy powinien być w tego typu konfiguracji?

Jak wspominałem dźwięk jest zdecydowanie cichszy niż przy standardowym ustawieniu na innych źródłach (radio, nc+)- zwykle działam w zakresi ok -39dB. Gdzie powinienem go podkręcić: w TV, w ampli, w konkretnej aplikacji (Kodi, mxplayer)?
W jakim kierunku iść , aby cieszyć się z dźwięku 5.1 przy użyciu nvidi shield?
 

Alf2

New member
Ampli niestety nie obsługuje dźwięku po hdmi, chyba ze jakiś firmware to naprawił, ale nie spotkałem się z takim info...
splittera poszukam, choć na forum nvidi pisali, ze jednym działa takie rozwiązanie, innym nie...
To jeszcze jedno pytanie do Ciebie.
Gdybym się zdecydował na wymianę ampli, zostawiajac kolumny i suba (są naciski na mały rozmiar i obecny wygląd niestety [emoji6])- który model wybrać, aby zapewnić sobie spokój na lata z łączami, standardami, etc, jednocześnie nie przepłacając?
Podoba mi się Onkyo nr656- nie pogryzie się z HKjTS11 na powierzchni 3x3m?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo może być, jak na dzień dzisiejszy funkcjonalne jest na czasie. Pamiętaj, że na lata to to nie jest :) już marketing sie o to postara. Nowa wersja hdmi, nowy kodek dzwieku, nowy HDR w obrazie i interes sie kreci :)
 

nuszkak

New member
Amplituner zakupiony. Wybór padł na DENONA AVR X2300W. Udało mi się go kupić w mega dobrej cenie z rozszerzoną 3 letnią gwarancją.
 
Do góry