Zmiana z AVR-1912 na AVR-X3200W

wucash

Active member
Bez reklam
Przymierzam się do przejścia na wyższy level :D Z opinii na forum wynika że w moim budżecie (3,5 -4 k) optymalnym wyborem jest wspomniany w tytule Denon X3200W. Posiadam zestaw BX6 5.0 w pomieszczeniu 30m2 plus otwarta kuchnia. Mam nadzieję że różnica będzie słyszalna i "wyciągnie" z kolumn więcej dołu (chociaż już jest przyzwoicie). Kino/muzyka - 50/50.
Pytanie się nasuwa czy jest jakaś alternatywa? Marantz SR-5011 albo Onkyo TX-RZ800 ?
Wiem, że czeka mnie odsłuch, przy zakupie AVR-1912 słuchałem jeszcze porównywalnego Marantza i Harmana i brzmieniem wygrał Denon.
A może wystarczy X2300W...
 
Ostatnia edycja:

alkebab

New member
Można jeszcze kupić X3200W. Ja dwa tygodnie temu zakupiłem właśnie ten model i uzyskałem naprawdę dobrą cenę za niego. X3300W niczym tak naprawdę się nie różni ( no oprócz ceny ) od swojego poprzednika. Słuchałem X1300W i będzie podobny do X2300W ale myślę, że lepiej dołożyć i kupić model X3200W. Różnica jakości dźwięku o niebo lepsza. Ja jestem mega zadowolony. Jak coś to na priv podam gdzie zakupiłem sprzęt.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Update po zakupie.
Z uwagi na problemy z dostępnością do modelu X3200W zdecydowałem się na następcę czyli X3300W. Świadomy wad i zalet swojej decyzji ostatecznie amplituner kupiłem na amazon.de. Po 2 dniach sprzęt był w domu :D Pierwsze wrażenia - jest naprawdę dobrze. W porównaniu do poprzednika (avr-1912) rzeczywiście słychać spory progres. BX6 ewidentnie dostały mocy i teraz pokazały swoje możliwości. Planuję jeszcze przetestować bi-amp na nowych kablach ale to już inny wątek :p
 

Rafal7

Banned
Dobrze ze kupiłeś Ampli z pre out.
Ile dałeś?
Na eBay można X4300 kupić poniżej 1000€
 

wucash

Active member
Bez reklam
Mimo świetnej propozycji Blackninja, wygrał amazon i zostało jeszcze pare stówek w kieszeni. Tak jak pisałem wyżej, jestem świadomy wyboru i krótszej o rok gwarancji (w stosunku do 3 lat Horn'a) ale zostało na kable :p
 
Do góry