Technics SU-V300 + UE50H6400

SickWeak

New member
Witam. Jak w tytule posiadam wyżej wymieniony wzmacniacz z kolumnami Altus 200. Używałem go wstępnie jako nagłośnienie do gramofonu gdzie spisuje się naprawdę dobrze. Aczkolwiek postanowiłem użyć go również do nagłośnienia TV Samsung UE50H6400. Wzmacniacz nie posiada wejścia optycznego więc TV mogłem podpiąć jedynie poprzez wejście słuchawkowe jednak dźwięk nie jest w 100% zadowalający(choć i tak nieporównywalnie lepszy niż z wbudowanych głośników) a i opcje audio w tv stały się niedostępne. Dodam, że telefon podpięty do wzmacniacza w ten sam sposób daje znacznie lepszy dźwięk niż tv.

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy można coś z takiego połączenia wykrzesać np. poprzez zastosowanie konwertera Optycznego na RCA bądź przedwzmacniacza słuchawkowego? Czy może lepiej po prostu szukać innego nagłośnienia tv? Zastanawiałem się nad Soundbarem HW-K550 w zestawie z głośnikami tylnymi ale niestety nie wiem czy będzie to zestaw wart swojej ceny czy lepiej będzie zakupić jakiś inny amplituner za ok 1500 zł oraz dokupić subwoofer?

Dziękuję za przeczytanie tak długiego tekstu i za ewentualną pomoc :)
Pozdrawiam
Piotr
 
Takie urządzenie jak najbardziej
PRZYKŁAD:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6388439640
Z TV po otyku do konwertera a z niego po 2×Rca przewodem do wzmacniacza i powinno działać.
Jeśli chodzi o wykorzystanie wej słuchawkowego w tv, to musisz jeszcze volume w tv podkręcić na max wtedy dopiero na wzmacniaczu możesz volume sterować. Sygnał stereo przy takiej opcji i nic więcej nie zrobisz.
Zanim zmienisz sprzęty na avr czy soundbar to może prędzej sprawdzić jak się to ma przy "pudełku"

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

SickWeak

New member
A jeżeli dźwięk po zastosowaniu konwertera będzie zbyt cichy? Czytałem że sygnał może być dosyć słaby z tego typu konwertera. Głośność w tv mam raczej na niskim poziomie ok 10%. Wzmacniacz też mniej więcej w tych okolicach.
 
A jeżeli dźwięk po zastosowaniu konwertera będzie zbyt cichy? Czytałem że sygnał może być dosyć słaby z tego typu konwertera. Głośność w tv mam raczej na niskim poziomie ok 10%. Wzmacniacz też mniej więcej w tych okolicach.
Jeśli masz podłączenie za pomocą wyj słuchawkowego z tv do wzm czyli kabel typu Y jack-2×Rca to w Tv dajesz na max volume i nic już nie robisz tyljo w wzm operujesz głośnością.
Jeśli chodzi o konwerter no cóż przy zakupach w necie to masz 14dni na zwrot takie mamy prawo w Polsce tylko czy każdy sprzedawca do niego się stosuje???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry