Jaki "sieciowy" AV po taniości?

djluke

New member
Planuję wymienić moje wysłużone Onkyo SR307 - raz że bateryjka ustawień nie trzyma, dwa że pilot niedomaga, trzy że z funkcji sieciowych to ono ma podłączenie pod 230V tylko. A najbardziej przeszkadza mi HDMI Passthru - nie wiem co to za idiota wymyślił i po co.

Na oku mam kilka modeli i na ich przykładzie napiszę czego oczekuję od nowego sprzętu. Konkretnie myślałem o Denonie AVR-X1100 (w miarę postępów w myśleniu pojawiły się modele 1200 i 1300), a ostatnio znalazłem podobnego Marantza NR1506 (i 1606).

To co mnie w nich zainteresowało i to czego oczekuję to:
- radio internetowe - oba mają V-tuner chyba
- DAB+ jakby był to by było miło, ale jak jest radio internetowe... no i żaden z ww. chyba nie ma
- streaming - ww. mają Spotify, nie spotkałem się z modelami wspierającymi Deezera/Tidala czy inne ale OK, nie ma przymusu ale skoro można...
- USB, Bluetooth, Wifi (lub kabel też przejdzie) to wiadomo
- sterowanie smartfonem - wygodny bajer bez odpalania ekranu/OSD, a i te piloty padają, ciągle nie ma pod ręką etc.

Na czym mi nie zależy:
- na mocy - mam podstawkowe 5.0 obecnie (Monitor Audio BX1 + M1 + M Center) i nie zanosi się na zmiany (a na pewno nie planuję podłogówek!)
- na 7.2, 9.2, Dolby Atmos itp. bo i tak zostanę na 5.0/5.1
- na milionie wejść HDMI, RCA itp. - podłączony jest PC (coaxial) i dekoder Polsatu (obecnie RCA, docelowo HDMI jak najbardziej)

Czy coś poza ww. modelami spełnia moje skromne wymagania?
Budżet...jak najniższy. Najpierw chcę się skupić na modelach, potem będę szukał promocji jak coś.

Aha - ampli NIE JEST podłączony pod TV, a w monitorze nie mam (póki co) HDMI.
 
Od modelu Denon 3100w możesz celować, niższe modele są słabe. Ma wszystko to co potrzebujesz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

djluke

New member
Słabe w sensie? Przypominam że dotychczas słucham na Onkyo SR307.

Aha, głównie słucham muzyki (radia), poza tym PC (muzyka, gry, czasem jakiś film czy serial) no i czasem coś z Polsatu.
 

djluke

New member
Jak pisałem mocy nie potrzebuję gdyż mam wyłącznie kolumienki podstawkowe (najmocniejsze to na przodzie BX1 | Monitor Audio).
Zestawienie jak zestawienie - tak naprawdę nic z niego nie wynika. Przyznam że liczyłem na więcej konkretnych porad pisząc tutaj na forum, acz wiem że dźwięk jest rzeczą szalenie subiektywną i jednym się podoba taki a innym - zupełnie inny, więc ciężko dobrze doradzić.

O Blackninja też już usłyszałem na innym forum więc to na pewno prawda :) nie omieszkam napisać.
 

djluke

New member
OK jako że ważnym kryterium była taniość, a dodatkowo trafiła się promocja, zakupiłem Denona AVR-X1300. Wyszło mnie niecałe 1600zł oczywiście nówka sztuka pełna gwarancja itp. także chyba było warto.

Tym samym temat można zamknąć.
 
Daj znać jak wszytko się zgrywa i jak wrażenia z audio, może jakieś foty pokoju i sprzętu do galerii z opisem ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
OK jako że ważnym kryterium była taniość, a dodatkowo trafiła się promocja, zakupiłem Denona AVR-X1300. Wyszło mnie niecałe 1600zł oczywiście nówka sztuka pełna gwarancja itp. także chyba było warto.

Tym samym temat można zamknąć.
Pełna to jest gwarancja Horna. W tej cenie nieeee.
 

djluke

New member
Rzeczywiście nie mogę znaleźć żadnych dokładnych rozpisek dot. gwarancji ale o nią się nie boję.
Zgadzam się natomiast że z gwarancji Hornu raczej europejski Amazon nie korzysta...chociaż...a, dopytam u źródła.
 
Do góry