Denon 2300 vs. Yamaha 681 vs. Onkyo 656

caporeira

New member
Potrzebuje głównie do TV, filmów, radio internetowe 70 %, a muzyka to 30 %.
Pokój 20m2 i będę szukał jakichś małych głośników (raczej nie cartony).

Denon AVR-X2300:
+ 2x HDMI Out
- Remote Control (słabe oceny w Android Market)

Yamaha RX-V681:
+ przedłużenie triggera (sygnał IR)
+ dobre noty aplikacji na android
- 1 x HDMI OUT

Onkyo 656:
+ lepsze noty od denon remote control
+ HDMI Standby Through (4.9 W) – przejście sygnału z urządzeń podłączonych do amplitunera przy użyciu HDMI do TV przy wyłączonym amplitunerze (standby)
+ Network Standby (2.5 W) – umożliwia uruchomienie amplitunera z pozycji standby przez urządzenie mobilne z wgranym Onkyo Remote (iOS, Android)
+ Bluetooth Wakeup

Te powyżej to tylko kilka rzeczy które wyłapałem przy czytaniu recenzji, i być może inne amplitunery też mają funkcje które wymieniłem przy innym ampli (ale tego nie znalazłem).

Jestem wymagający jeśli chodzi o funkcje i uniwersalność urządzenia. I też chce aby to sprawnie funkcjonowało. Nie zwracając na cenę, który model byście polecili aby posłużył jak najdłużej ?
 
Zamiast 2300w to 3200w bym brał. 3200w posiada już "pre out" co może się przydać w przyszłości przy rozbudowie kina o dodatkowy wzmacniacz. Generalnie 1300 2300 3300 to tegoroczne modele i praktycznie różnią się od 1200 2200 3200 ceną w niektórych przypadkach nawet 1tyś różnica. Gdybyś wybrał Denona to zamiast 2300w to 3200w proponuje.
Odsłuchasz i sam zdecydujesz co wybrać. Mocy nigdy nie jest za dużo o tym warto pamiętać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

caporeira

New member
A jak w tym Denonie działa druga strefa? Trzeba podpiąć głośnik / głośniki po chinchach ?

W yamaha można chyba nawet bezprzewodowo?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

mezjash

New member
Przed chwilką przerabiałem ten temat. Zaczynałem od Denona X1200, potem Bali napisał mi o X2200 i cosik o X3200 . Byłem w zasadzie zdecydowany na X3200, ale kolega blackninja doradził mi Marantza SR5010 i takiego właśnie nabyłem. Apka do Denona jest w zasadzie identyczna jak w Marantzie. Wg. mnie szału nie ma, dupy nie rwie przy sterowaniuz Androida, ale nie jest to uciążliwe. Wszystko zależy czy drobny lag Ci nie przeszkadza, chyba wszędzie są lagi.
Drugą strefę przy modelu X3200 i SR5010 możesz podpiąć jako głośniki surround po prostu kablem, albo jako PRE OUT i w tedy w pierwszej strefie zostawiasz sobie 7.1. :)
Ma mam zrobione dwie strefy 5.1 oraz 2.0 i jestem mega zadowolony. :) Jedno co Marantz dla mnie ma słabe, to to cholerne okienko na którym gówno widać z odległości 3,5m. :/
 

mezjash

New member
Podzękowania Ci wyślę jak będę miał w pierwszej strefie zrobione kino takie jakie ma być. Sub daje rade - w kinie akcji dobrze drży podłoga. :D Normalnie szukam rezerw żeby jeszcze w tym roku wskoczyć na pełne 5.0, a jak nie to chociaż dobre stereo. Generalnie to jest to o co mi chodziło, gdyby tylko nie to cholerne, małe oko Marantza (ja na prawdę prawie ślepy jestem:)).
 

caporeira

New member
Jeszcze takie pytania mi się nasuwają:

Denon 3200w:
Bezprzewodowe przesyłanie muzyki do drugiej strefy - jest coś takiego ?

Yamaha 681:
Przedłużenie triggera (podczerwieni) ?
Jak wygląda sytuacja z przesyłaniem sygnału HDMI w trybie standby ?
Kusi trochę ten MultiCast, ale nie wiem jak to w praktyce będzie z wykorzystaniem.
 
Jeszcze takie pytania mi się nasuwają:

Denon 3200w:
Bezprzewodowe przesyłanie muzyki do drugiej strefy - jest coś takiego ?
.

Bez problemu smartfona parujesz z avr Denon za pomocą bluetooth. Ustawiasz Zone2 i muzyka gra. Chyba o taki przesył Tobie chodzi???
Z drugiej strefy po wifi w tej samej sieci możesz stetować avr za pomocą apki Denon
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dmholdings.DenonAVRRemote


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

caporeira

New member
Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi o to jak bym w przyszłości miał bezprzewodowy głośnik i na niego chciał przesłać muzykę (w yamaha jest do tego MultiCast).

Czy w Denon są wej/wyj na trigger / IR?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi o to jak bym w przyszłości miał bezprzewodowy głośnik i na niego chciał przesłać muzykę (w yamaha jest do tego MultiCast).

Czy w Denon są wej/wyj na trigger / IR?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
http://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx3200w
da37628706d83104053f468175544893.jpg



Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

caporeira

New member
Dziękuje za cierpliwość, rady i odpowiedzi.

Chyba się zdecyduje na Yamaha 781. Nie wiele się różni chyba od 681 (trochę wiecęj mocy i drugi HDMI Out) ... w przyszłości może się przydać to drugie HDMI.

Denon 3200w też się ciekawie prezentuje i mógłbym go kupić, ale nie widzę w moich okolicach za dużo ofert, a jeśli już są to jakieś 550 zł droższy od Yamaha 781. Mógłbym kupić on-line, ale wydając takie pieniądze chyba lepiej mieć gwarancje na miejscu (w stacjonarnym sklepie).

Teraz pytanie, jakie dobrać do tego nagłośnienie ?
Moje preferencje do słuchania muzyki podałem w pierwszym poście.
PS. Kolor chyba nie ma tutaj znaczenie ? Tytanowy pewnie lepszy bo kurzu nie widać :)
 
Ostatnia edycja:

mezjash

New member
Dziękuje za cierpliwość, rady i odpowiedzi.

Chyba się zdecyduje na Yamaha 781. Nie wiele się różni chyba od 681 (trochę wiecęj mocy i drugi HDMI Out) ... w przyszłości może się przydać to drugie HDMI.

Denon 3200w też się ciekawie prezentuje i mógłbym go kupić, ale nie widzę w moich okolicach za dużo ofert, a jeśli już są to jakieś 550 zł droższy od Yamaha 781. Mógłbym kupić on-line, ale wydając takie pieniądze chyba lepiej mieć gwarancje na miejscu (w stacjonarnym sklepie).

Teraz pytanie, jakie dobrać do tego nagłośnienie ?
Moje preferencje do słuchania muzyki podałem w pierwszym poście.
PS. Kolor chyba nie ma tutaj znaczenie ? Tytanowy pewnie lepszy bo kurzu nie widać :)

Odezwij się do kolegi blackninja. Ja dopiero co jestem po zakupach u niego i jestem zadowolony. Cena bardzo dobre, a i obsługa wzorowa. Odpowiadał na moje uciążliwe pytania i doradzał. :)
 

Adir

New member
Przepraszam za odkopanie tematu, ale idealnie się wpasowuje w moje pytanie. Który z tych amplitunerów będzie najlepiej grał w zestawie 5.1 Taga Harmony TAV 606se ? Filmy/muzyka/xbox/ jedyne względne oczekiwania, aby dźwięk dawał bardziej dołem/środkiem i był dobrze kontrolowany.
 

Adir

New member
Najdroższy jest Denon, więc wychodzi że jakieś ~2500zł.
na popularnym sklepie internetowym zestaw kosztuje ~4500zł
wklejam najtańsze jakie znalazłem: tu z denon, a tu z yamaha. Przepraszam za linki do portalu aukcyjnego, ale chodzi mi o raty 0% które akurat oferują.

Nie ma aukcji z Onkyo, a wiele dobrego naczytałem się na jego temat. Luksus to móc usłyszeć wszystkie 3 z tymi kolumnami, ale wydaje się to niemożliwe.
 
Ostatnia edycja:

mario1p

New member
Przepraszam za OT

Czy może ktoś z kolegów posiada polską instrukcję do Denona X4000, albo chociaż link do
takiej instrukcji ?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
M.
 
Do góry