Amplituner AV i oglądanie filmów mp4.

mezjash

New member
Nie znalazłem odpowiedzi na forum, ale może ktoś mi odpowie.
Mam server NAS, a na nim filmy w postaci mp4. Jak je odpalić przez amplituner, żeby je na TV oglądać? Myślałem, że to będzie dziecinnie proste, a jednak mam trudności?
Czy jeszcze coś musze dokupić, czy po prostu AV nie odtwarza plików video?
 

piechu

Member
Bez reklam
potrzebujesz jakiegoś mediaplayera lub ewentualnie możesz odpalać filmy poprzez DLNA w TV jesli takową możliwość posiada. Amplituner dekoduje tylko dzwięk.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Malinke polecam. Jednak ja ja wymieniłem na htpc poniewazndla mnie we fiomach wazny jest dzwiek, a malinka nie dekoduje trueHD ,master audio hd . tylko dolby dogital,+, i dts zwykły nie HD. Jesli ci to nie przeszkadza to naprawde polecam rowniez
 
HDMI CEC załatwia brak pilota i jest bardzo wygode. Można też dokupić pilota z IR i też działa OK.
Bardzo dobry stosunek fukcjonalności do ceny.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

mezjash

New member
A korzysta ktoś z Was z Odtwarzaczy sieciowych Marantza/Denona np. UD5007?? Czy to ogarnia temat?
W ostateczności mogę pomyśleć o sprzedaży swojego NASa i zakupie takiego z wyjśiem HDMI. :)
 
Jeśli chodzi o NAS - mam qnap z HDMI (253 pro ). Działa super natomiast nie wiem jak z dolby hd itp. Malinka to najtańsze rozwiązane. Sam mam B+ która kosztowała około 150 zł. Wymiana NAS to chyba najdroższa opcja bo pewnie ponad 1k zł. Do tego NAS ma wentylatory i HDD które szumią. Na malince mam kodi i na qnapie też mam kodi ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

mezjash

New member
Z Raspberry Pi 3 nigdy się nie spotkałem. Fakt jest to najtańsze urządzenie, ale zaś kolejne urządzenie, służące do to robienia czegoś, z czegoś - w moim przypadku będzie to małe pudełeczko, które pobierze dane z dużego pudełeczka (Synology) i przerzuci po HDMI bezpośrednio na AV.
Wolałbym bezpośrednie rozwiązanie, dlatego zastanawiam się nad sprzedażą swojego NASa i zakupem drugiego, innego z wyjściem HDMI. Skoro Marantz SR5010 skaluje obraz do 4K to raczej nie potrzebuje serwera, który ma taką funkcjonalność i wersja z 1080p mi wystarczy.
Dlaczego zastanawiałem sie nad UD5007? Ponieważ odebrałby ładnie pliki z Synology, a przy okazji miałbym bardzo dobry odtwarzacz Blu-Ray.
 
Ostatnia edycja:

mezjash

New member
Problem rozwiązany. Jednak skusiłem się na Rapsberry Pi 3 z systemem OpenELEC. Malina podpięta pod SR5010 kablem HDMI, oraz do switcha przez RJ45. Po w sumie prostej konfiguracji i chwili zaznajomienia sie z tym ustrojstwem wszystko działa tak jak chciałem. Wszystkim steruje za pomocą dwóch pilotów (TV + ampli) i nic więcej nie jest potrzebne. To tak na przyszłość jakby ktoś stał przed podobnym dylematem. :)
 
Do góry