Marantz SR7010 i "drapanie" w głośnikach

*Krzysiek*

New member
Witam

Posiadam ten wzmacniacz Marantz SR7010 od czterech tygodni. W zeszły wtorek narzeczona mówi
Idę zrobić pocorn a ty wyszukaj jakiś film :) . No i wyszukanym. Padło na independence day cześć pierwsza. Po włożeniu płyty Blu-ray do odtwarzacza, pierwszy ukazuje się naszym oczom zwiastun independence day cześć druga. I tu się zaczęło.

Prawa kolumna surround zaczęła wydawać z siebie dziwne chrapanie/drapanie nie wiem dokładnie jak to nazwać. Pierwsze co pomyślałem że głośnik w kolumnie się zepsuł. Ale zmieniłem kolumny ,lewa na prawą i było to samo .Dodatkowo żeby się upewnić przeniosłem jeszcze jeden stary głośnik z piwnic , i niestety dalej to samo drapanie w kolumnie .Ono nie jest cały czas, wręcz bardzo rzadko, tak jak by marantz nie potrafił jakieś częstotliwości podać jako dźwięk i dlatego wychodzi takie "drapanie". Umie właśnie słychać to najbardziej w independence day cześć druga.

Ale jest to słyszalne tylko w pewnych i zawsze dokładnie w tych samych momentach danego materiału. Podczas oglądania części pierwszej independence day, (2h33min) nie zdażyło się ani razu jakieś drapanie. Słyszę to też w np : grając na PS4 w grę Battlefield 4 i ruszając czołgiem:) dźwięk wydawany z silnika tego czołgu powoduje także takie chrapanie/ drapanie w kolumnie.

Przeszukując internet w poszukiwaniu podobnych przypadków, znalazłem na pewnym zagraniczny forum, tylko jeden temat z stycznia tego roku .Użytkownik miał dokładnie te same objawy co ja , i też trafiony był SR Prawy. Odesłał do naprawy , serwis nie znalazł usterki :) ale i tak wymienili mu całą sekcje odpowiadającą za SR PRAWY. Niestety po krótkim czasie problem powrócił.

Zadałem więc na innym forum zapytanie ,czy inni użytkownicy tego modelu też mieli mają takie problemy. I o zgrozo coraz więcej osób meldunek się z tym problemem .Prawie zawsze jest trafiony SR Prawy , jeden użytkownik pisał o przednim lewym. Jeden użytkownik pisał że u niego pierwszy raz usłyszał to po 1,5 roku a inny że po 7 tygodniach . Umie po niecałych 4tygodniach.

Jak to wygląda u was , mieliście też takie problemy z waszymi SR7010 . Jak tak to napiszcie proszę, czy był naprawiony i co zostało wymienione , i czy problem z czasem powrócił.

Tu załączam filmik na YouTube z tym felernym SR Prawym . Jakość nie jest najlepsza.

https://youtu.be/vv0-7J93OFg

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Miałem tak kiedyś w Denonie, też prawy surround. Sprawdź jeszcze czy masz odcięcie dolne dobrze ustawione. To "pierdzenie" występowało często podczas wybuchów, tak jakby ampli podawał przesterowany dźwięk na głośnik.
 

werf

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś problem z chyba 7008 ,Wyłączało całkowicie tylny kanał zdaje się własnie prawy.
Amplituner był dwa razy w serwisie,za drugim razem coś naprawili/wymienili.Naprawa oczywiście nazywała się aktualizacja oprogramowania : )
 

darekrocznik

New member
Ja na swoim 7009 też z 5 razy to miałem ale na lewym surrand i brzmiało to jak przesterowany dźwięk, będę robił nową kalibrację i może już to nie wróci a może to Audassey robi taki przester?
 

*Krzysiek*

New member
Z tego co widzę na tym forum i na innych forach to firma Marantz ma problem. Ja jeszcze wymieniłem kabel , nowa kalibracja i dalej to samo . Ktoś mi doradził żebym jeszcze zmienił gniazdko prądowe :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @*Krzysiek* Twój post, o problemach z SR7010, lekko mnie zaniepokoił. Nie spotkałem się z informacjami na ten temat, a i zjawisko jest mi (na razie?) obce i mam nadzieję, że tak pozostanie. Nie mniej jednak, czy zna Kolega inne tytuły, na których coś takiego występuje? Może będę miał takowy, aby ewentualnie sprawdzić, bo tego wydania „Independence Day”, nie mam.
 

*Krzysiek*

New member
Witam

Tak jak pisałem, problem pojawia się nadzwyczaj rzadko. Ale zawsze w tych samych momentach.

Puszczając ten sam zwiastun independence day z YouTube też problem się pojawił .Choć nie aż tak charakterystyczne jak na płycie Blu-ray. Na zwiastunie też z YouTube filmu król Artur .

Na tej stronie , możesz sobie ten zwiastun ściągnąć Independence Day: Resurgence (2016) Trailers 1080p FLAC 5.1 / AC3 5.1

Zaraz ten pierwszy 159MB . Od samego początku do końca u mnie jest to drapanie.

PS. Mam nadzieję że to zjawisko będzie nadal Tobie opce, jak i innym użytkownikom tego życzę.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tyle tylko, że Kolega @Kapusta dysponuje zupełnie innym amplitunerem a zdaje się, że sprawa dotyczy bardziej Marantzów.
Tak, czy inaczej, odsłuchałem dwukrotnie każdy kanał, każdego z dwóch plików; wskazanego przez Kolegę i tego, którego ściągnąłem - jeden w Dolby, drugi w DTS. W żadnym przypadku, na chwile obecną, nie wystąpiły problemy. Ale jak Kolega pisał, meldowano problemy nawet po 1,5 rocznym użytkowaniu, więc… Zobaczymy, jak to będzie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Był reset czy nie?
Zawsze i wszędzie przed oddaniem do serwisu trzeba zacząć od podstaw, w przypadku Marantza jest to reset.
Co z innymi trybami dżwięku, na każdym to samo?
 

darekrocznik

New member
Wczoraj po wymianie przodów zrobiłem kalibrację, dwa razy przetestowałem zwiastun 159 mb - pierwszy z listy i u mnie przy głośności Marantza 7009 na 60 i na Auro nie wystąpiły te przestery i mam nadzieję tak będzie dalej
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Witam

Tak jak pisałem, problem pojawia się nadzwyczaj rzadko. Ale zawsze w tych samych momentach.

Puszczając ten sam zwiastun independence day z YouTube też problem się pojawił .Choć nie aż tak charakterystyczne jak na płycie Blu-ray. Na zwiastunie też z YouTube filmu król Artur .

Na tej stronie , możesz sobie ten zwiastun ściągnąć Independence Day: Resurgence (2016) Trailers 1080p FLAC 5.1 / AC3 5.1

Zaraz ten pierwszy 159MB . Od samego początku do końca u mnie jest to drapanie.

PS. Mam nadzieję że to zjawisko będzie nadal Tobie opce, jak i innym użytkownikom tego życzę.

Hej.
Wrzucilem ten filmik.
U mnie nic nie charczy.
Ponawiam apele Kolegow, o zresetowanie procesora (nawet kilkakrotne) i upewnienie sie co do wlasciwego ustawienia czestotliwosci odciecia surroundow. Nie zapomnij dac znac jak sie sytuacja bedzie rozwijac. zeby inni tez mogli skorzystac z informacji.
Resetting factory settings SR7010
 
D

Deleted member 452525

Guest
Przetestowałem ten trailer Independence. Nic nie charczy. Przed koncowym napisem w glosniku centralnym ale tak ma byc. Reszta cichutka. Dialogi ciche na tym mp4.
 
Do góry