Marantz SR7010 i "drapanie" w głośnikach

*Krzysiek*

New member
Witam

Przez ostatnie dni słuchając muzyki i oglądając telewizję, problem w ogóle nie wystąpił. Po skontaktowaniu się i otrzymaniu od sprzedawcy adresu serwisu, gdzie mam odesłać wzmacniacz. Stwierdziłem wczoraj ze czas spakować i odesłać AVR do serwisu. Ale pokusił mnie jeszcze raz odsłuchać ten zwiastun. I o dziwo problem znikł. Od napisania tego tematu nic już z wzmacniaczem ,kablami nie robiłem. Nie resetowałem wzmacniacza . Sam nie wiem , sam się naprawił ?. Przez nadchodzące dni będę dalej testował na tym zwiastunie wzmacniacz. Zaraz po załączeniu i po paru godzinach użytkowania. Jeżeli żeczywiscie problem znikł tak samo szybko jak się pojawił, to nie będę odsyłam wzmacniacza do naprawy . Jeżeli jednak problem choć jeden raz się pojawi znów, wtedy od razu pakuje i wysyłka.

Napiszę za pare dni jak sie sprawy mają.
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
No u mnie na moim 7009 na tym kawałku nie charczy ale oglądałem film i przy głośniejszych scenach na tyłach wystąpiły lekkie przestery, moim zdaniem to jest wina Auddassey i Dynamic EQ, które podbijają dynamikę, jak wyłączyłem Auddassey to tego nie było słychać. Teraz dylemat, bez Audassey brzmienie jest mniej przestrzenne i mniej głębokie dialogi, znowu trochę przesterowane co jakiś czas tylne efekty trochę wkurzają. Jak u was jest z Dynamic EQ, w menu mam to włączone ale po wciśnięciu info pokazuje mi amplituner, że jest wyłączony. Nie wiem czy nie będzie konieczny reset i powrót do ustawień fabrycznych, tylko mam amplituner zauktualizowany do Auro, czy mi czasem tego nie wyrzuci ?
 

airon

New member
Jak u was jest z Dynamic EQ, w menu mam to włączone ale po wciśnięciu info pokazuje mi amplituner, że jest wyłączony. Nie wiem czy nie będzie konieczny reset i powrót do ustawień fabrycznych, tylko mam amplituner zauktualizowany do Auro, czy mi czasem tego nie wyrzuci ?

Nie resetuj. To nic nie da. Jest jakiś błąd w odnośniku tłumaczenia. Jak przełączysz na język angielski to na info pokaże Dynamic EQ - ON.
 

darekrocznik

New member
Może to właśnie Dynamic EQ robi te przestery w surrandach. Tak w ogóle po kalibracji przy Auro zmieniacie coś w ustawieniach recznych Audassey - odcięcia, itp.. Sub w amplitunerze na 120 czy 80 HZ przy 2 subach ?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Jak można słuchać bez dynamic eq? Tacy referencyjni jesteście a macie tu wypisane

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...acja-i-ustawienie-kina-domowego-poradnik.html

dynamic eq właczony, audyssey włączony, dynamic eq w zależności od warunków w pomieszczeniu.
Nawet po kalibracji sprzęt ustawia na włączony audyssey movie i dynamic eq na on.
Już czuję ta muzę bez ikry :)))) A żeby posłuchać trochę głośniej to pokrętło na 70 :)))
Poza tym referencyjnie to jest 80hz zalecane THX czyli standard kinowy oraz przy głośnikach small na full band.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jak można słuchać bez dynamic eq? Tacy referencyjni jesteście a macie tu wypisane

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...acja-i-ustawienie-kina-domowego-poradnik.html

dynamic eq właczony, audyssey włączony, dynamic eq w zależności od warunków w pomieszczeniu.
Nawet po kalibracji sprzęt ustawia na włączony audyssey movie i dynamic eq na on.
Już czuję ta muzę bez ikry :)))) A żeby posłuchać trochę głośniej to pokrętło na 70 :)))
Poza tym referencyjnie to jest 80hz zalecane THX czyli standard kinowy oraz przy głośnikach small na full band.
Normalnie. Zrozumienie zagadnienia, a przede wszystkim tego co inni pisza, to podstawa, zeby zabierac glos i kogos pouczac.
Nikt, poza jednym uzytkownikiem, nie neguje tutaj sensu stosowania Audysseya. Room Equalization to podstawa. Tyle tylko, ze podczas ogladania filmow (a ogladamy je tutaj z BD) generalnie nie ma sensu korekcje poziomu dynamiki i ustawienie Reference powinno byc (i jest dla mnie optymalne). Chyba ze ktos chce sobie zniwelowac efekt swojego slabego sprzetu, czy setupu, to moze podbijac sobie wg wlasnego widzimisie.
Przy sluchaniu muzyki podbijanie dynamiki generalnie, czy dla pewnych zakresow spektrum, ma sens, zas ustawienia (poziom korekcji) zalezac beda nie tylko od jakosci wydawnictwa, co przede wszystkim od rodzaju muzyki. Inne beda poziomy kompresji* dla hiphopu, czy innego bum-bum, inne dla popowych spiewanek, a jeszcze inaczej brzmiec bedzie muzyka instrumentalna. Kilka chwil samodzielnej zabawy i prawie kazdy zlapie to swoim uchem.

Edit: podkreslam, ze mam na mysli kompresje dynamiki, zeby mi ktos nie utozsamial tego z kompresja strumienia danych i nie wyjechal z jakims komentarzem od czapki, ktorego komentowac w tym watku wiecej nie zamierzam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry