Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

Drunk

New member
Bez reklam
Witam. Od roku czekam na pojawienie się Onkyo 11ch z atmosem i dts: x i w końcu się doczekałem, jednak... No właśnie porównując specyfikację obu w/w modeli, możemy zauważyć że jedynym różnicującym je parametrem są dodatkowe dwie końcówki mocy w TX-RZ3100, za które firma Onkyo życzy sobie 5000zł dopłaty w stosunku do TX-RZ1100.

Chciałem uniknąć dodatkowego wznaka/końcówki, gdyż muszę zmieścić w szafce Ampli + BD + HTPC + tuner sat, co wchodzi na styk, jednak kupno TX-RZ3100 to czyste frajerstwo, no chyba że coś przeoczyłem typu: gniazda głośnikowe ze srebra czy coś w tym stylu?

Chyba nie pozostaje nic innego jak pozbycie się tunera sat, zakup bd typu slim ( np. sony UHP-H1) i wtedy mogę bawić się w końcówki i zestawić ze sobą np. TX-RZ1100 + A-9755 (też w klasie D).
 

cezary69

New member
Bez reklam
Zapewne jest podobnie jak było między modelem RZ800, a RZ900. W RZ900 jest zdecydowanie lepsza sekcja stereo i lepsze trafo + pozłacane wyjścia głośnikowe.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Żeby się o tym przekonać trzeba będzie zaczekać na testy i oględziny bebechów. Zobaczymy, bo jak na razie można wywnioskować jedynie ze specyfikacji, że pod masą oba modele mają ten sam silnik z tą różnicą, że model wyższy ma dwie rury wydechowe więcej. Oby się nie okazało, że płaci się jedynie za luksus posiadania jedenastu końcówek mocy w jednym pudle.

Ps. Co sądzicie o ONKYO A-5VL? nada się jako końcówka?
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Cena jest bardzo dobra, ale zawsze jest jakiś haczyk. Po przeczytaniu instrukcji RZ1100 okazuje się, że dla uzyskania 7.1.4 należy zasilić dodatkowym wzmacniaczem sur. back, co nie jest dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia konsumenta. Wiadomo, że każdy woli zasilić kolumny frontowe jeśli już posiada lub zmuszony jest do zakupu dodatkowego wzmacniacza, a nie marnować go na tyły.

Czekam aż pojawią się jakieś testy, może ujawnią jakie to złote części kryje w sobie TX-RZ3100. Może jest warty swojej ceny, jednak dziwi mnie brak informacji na stronie Onkyo odnośnie przewagi nad modelem niższym. Chyba że mają nieudolny dział marketingu.

W razie czego to zawsze opcją jest AVR-X6300H...
 

DrWredman

Active member
Też tak sobie kombinuję jakby tu przejść w przyszłości (mam nadzieję niedalekiej) na 7.1.4. Końcówki też bym wolał wykorzystać na fronty, co poprawiłoby stereo, a nie pakować w surroundy. Chyba trzeba przestudiować instrukcje różnych ampli, wziąć kartkę, ołówek i policzyć jak to wszystko wyjdzie finansowo.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie. Cuda z końcówkami mocy to tylko Pioneer - np. LX-59. Można przekierować wyjścia kanałów R i L z amplitunera do zasilenia kanałów tylnych sufitowych, zaś kolumny frontowe zasilić z wyjścia Pre Out przez dodatkową, stereofoniczną końcówkę mocy. Instrukcja - str. 30. Tak więc, nie tracimy frontów z amplitunera. Jedyny mankament, jak dla mnie, bo sam byłem zainteresowany tym modelem, to brak wsparcia dla Auro. Ale, jeśli nie jest to komuś potrzebne, więc….

Przy okazji. Seria LX otrzymała wreszcie długo oczekiwaną aktualizację do DTS:X.
 

werf

Active member
Bez reklam
Panowie. Cuda z końcówkami mocy to tylko Pioneer - np. LX-59. Można przekierować wyjścia kanałów R i L z amplitunera do zasilenia kanałów tylnych sufitowych, zaś kolumny frontowe zasilić z wyjścia Pre Out przez dodatkową, stereofoniczną końcówkę mocy. Instrukcja - str. 30. Tak więc, nie tracimy frontów z amplitunera. Jedyny mankament, jak dla mnie, bo sam byłem zainteresowany tym modelem, to brak wsparcia dla Auro. Ale, jeśli nie jest to komuś potrzebne, więc….

Przy okazji. Seria LX otrzymała wreszcie długo oczekiwaną aktualizację do DTS:X.

Ciekawe czy nowa seria Pionkio zostawiła takie okienko,sprawdzałeś gdzieś ?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z tabelki wynika jedynie, że 7.1.4 jest możliwe poprzez wyjście z pre out sur back na dodatkową końcówkę.

Zastanawiam się, czy nie pójść na całość i nie zrobić tak: TX-RZ1100 + PA-MC5501

Na amazonie co jakiś czas PA-MC5501 pojawia się za 1700euro z hakiem. Co w przeliczeniu daje ok 7300zł.

TX-RZ3100 = 12000zł
TX-RZ1100 + PA-MC5501 = 14300zł

Także jak już wydać grubą kasę to z sensem.
 

DrWredman

Active member
Ps. Co sądzicie o ONKYO A-5VL? nada się jako końcówka?

Zależy do jakiego pomieszczenia. Wg mnie 7.1.4 nie ma sensu robić w pomieszczeniu mniejszym niż 20m2. Mnie się wydaje, że może być za słaby. Ale wiadomo, "wydajemisię" nie jest żadną poradą. Cena nie jest wysoka, więc można wziąć używkę, przetestować i odsprzedać jeśli nie będzie się sprawdzał.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Niedługo to sprawdzę, mam zamiar zamienić LX59 na LX801 lub jak kieszeń wydoli to może na LX901.
Ile będziesz chciał za lx59?

Nówka to niecałe 5000zł + A30 to dodatkowe 1000zł, czyli 7.1.4 mamy za 6000zł, a z recyklingu jeszcze taniej.

Zależy do jakiego pomieszczenia. Wg mnie 7.1.4 nie ma sensu robić w pomieszczeniu mniejszym niż 20m2. Mnie się wydaje, że może być za słaby. Ale wiadomo, "wydajemisię" nie jest żadną poradą. Cena nie jest wysoka, więc można wziąć używkę, przetestować i odsprzedać jeśli nie będzie się sprawdzał.
Mam metraż ok 25m2 ale w międzyczasie zdążyłem się już z A-5VL wyleczyć. Jeśli pójdę w Onkyo, to jak dla mnie tylko PA-MC5501 ma sens jako końcówka.
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Ile będziesz chciał za lx59?

Nówka to niecałe 5000zł + A30 to dodatkowe 1000zł, czyli 7.1.4 mamy za 6000zł, a z recyklingu jeszcze taniej.

Jeżeli będę chciał sprzedać LX59 to za 4000zł ale się jeszcze waham czy warto go zamieniać na nowszy model tylko dla nowych gadżetów.
Mam wrażenie , że nowe modele są gorsze, chociażby waga na to wskazuje.
Jeżeli nowy Pioneer to tylko model LX801 lub LX901.
LX-701 jest chyba już bardziej okrojony od wyższych modeli.

A dlaczego u nas tylko sprzedają się O/D/M to zasługa reklamy no i mitu że wzmacniacze cyfrowe są gorsze od wzmacniaczy analogowych ale myślę, że to już historia.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dorzuciłbym i to, że Pioneer nie robi wokół siebie takiego szumu, jak inni producenci. ;-)

A póki co, Pioneer dewastuje wymienioną konkurencję pod względem wyposażenia i konfiguracji, kiedy inni wszystko tną. Głowa boli od tego wszystkiego. A nie wszystko widać, na pierwszy rzut oka. Zresztą, popytajcie Kolegę @bomarek. Przenicował ten model na wylot więc wiele może Wam powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Denon i Marantz prowadzą agresywna politykę marketingową i to procentuje.

Na razie wstrzymam się z zakupem do czasu, aż pojawią się jakieś testy tytułowych Modeli. Jeśli Okaże się że są nic niewarte to zakupię Pioneera z poprzedniej generacji (ze względu na przystępne ceny), bo te nowe to poza paroma niuansami i przetwornikami C/A mają te same "flaki" co ich odpowiedniki Onkyo.

Natomiast jeśli okaże się że nowe Onkyo są warte swojej ceny to zrobię tak jak wyżej napisałem, czyli TX-RZ1100 + PA-MC5501 (sufitowe zasilone z ampli, a reszta z końcówki).
 
Ostatnia edycja:
Do góry