Waty? Więcej czy mniej?

Gucio50

New member
Bez reklam
Kuba_ps2 napisał:
z tego co wiem drogi Guciu sprzedales z poprzedniej epoki ampli wiec po co Ci kupowac Harmana, ktory do nowej epoki jeszcze nie wstapil? Nie posiada ani nowych dekoderów HD ani HD i uważam ze 605 to najlepszy wybór, ewentulanie 705, ale w tym nie wiem co jest lepszego prócz gniazda hd, gniazda coax i wiekszej mocy...

Ano właśnie mam 605 i
ma gniazda HDMI,
ma dekoder TrueHD i Dolby adio master a ja mam płyty z takim audio :krol:
 

kenobi36

New member
Skibus napisał:
Po co zachwycac się W jak podczas normalnego słuchania muzyki wzmacniacz oddaje realnie ok 8 W a podczas głosnego 12 ? No chyba, że ktoś halę fabryczną nagłasnia lub posiada kolumny o koszmarnie niskiej skuteczności
Nie - wystarczy muzyka z mocnym niskim basem
8 lat temu zrobiłem sub do samochodu, obudowa bas reflex, tani głośnik 2-cefkowy voicekraft i 2 scalaki Philips TDA1444 typu H(chyba) ,14,4V 10%THD 70W na każdy.

Przy muzyce techno z basem pracującym jak karabin ciągły średni pobór pądu 8A czyli przy 14V daje ponad ok 100W poboru prądu. Głośiej były już mocne zniekształcenia. 50 Watowa żarówka halogenowa od reflektora zamiast głośnika świeciła prawie jak podłączona do 12V.

Od razu powiem że ta klasa H ma b. wysoką efektywność, radiatory na scalakach prawie się nie grzały.

z 18 lat temu w szkole średniej, mierzyłem też prądy i napięcia na głośnikach w miniwieży sony fh-808 (2x45RMS przy 10%THD), przy głośnej muzyce dyskotekowej pobór wahał sie od 20 do 35W na kanał, a i tak na sali przydałoby się więcej.

Przypuszczam że 12W to głośniejsza muzyka bez basu i nie sądzę aby rezerwa prądowa w HK typu 35A lub więcej była tylko dla bajeru, a głośniki 100W paliły sięprzy ciągłych 50W. Jedna prywatka i co, kolumna do wywalenia?
 

Siwy007

New member
kenobi36 napisał:
Od razu powiem że ta klasa H ma b. wysoką efektywność, radiatory na scalakach prawie się nie grzały.

Klasa H ma wysoką efektywność (powiedzmy, 80% mocy pobranej idzie na kolumny). Ale o jednym zdaje się zapomniałeś. Większość "mocy" zostaje poprostu zamieniona w ciepło na cewce. Głośnik pobiera 40 wat, a wykorzystuje 5 wat.
 

kenobi36

New member
Tak czy inaczej do odtwarzania basu nasz wzmacniacz potrzebuje dużo tytułowych watów do wygenerowanie dzwięku no i do podgrzania cewki.;)
 
Ostatnia edycja:

_tata_

New member
100W na kanał to minimum.Nie jest to mój wymysł ,ale tak piszą w fachowych pismach - fachowcy od audio . Dzisiaj oglądałem filmik o wykonaniu instalacji audio ,sprzęcie itd. Opinia została potwierdzona.Ile trzeba zapłacić za 1W mocy u producentów sprzętu nie analizowałem, ale sa maniacy którzy wydają na wyposażenie ,,sali" odsłuchowej + kino do 1000000 zł słownie jeden milion!!!! a po kilku misiącach są posiadaczami ,,przestarzałego" sprzętu i wyminiają go.Pozdro
 

Matie

New member
to jak to jest z tym basem? ja przy kolumnach heco victa 700:
-na ONKYO FR 435 ( Moc znamionowa ( W ) 43 (4 ohm) ) byl taki bas przechodzacy przez cialo
-na obecnym onkyo tx-sr505e (rzekome 130W/kanal) bardzo mnie boli wrecz brak basu ... owszem jest, ale te kolumny stac na duzo wiecej
. moze ktos cos poradzi? :)
 

asoz

New member
Przeglądałem sobie wczoraj na stronie pioneer.eu
specyfikacje nowych amplitunerów seri LX. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak się ździwiłem kiedy spostrzegłem, że LX71 i LX81 pobierają 330W ?! Pioneer'y watami nigdy nie grzeszyły, ale 330W to już chyba lekka przesada ? Powiedzcie mi, czy to jest możliwe, i jak to będzie grało z co prawda niezbyt dużymi KEF'ami ( 3005 ) , czy 330W to nie trochę za mało, zwłaszcza jak na tę cenę ?
A może to jakiś błąd, lub sam nie wiem :confused:
 

asoz

New member
No tak też myśle, że wystarczy, ale nie załamałbym się jakby było 630 ;)
A tak szczeże, może lepiej kupić VSX-LX70, on ma 460W,
czy to nie ma aż takiego wpływu na dźwięk, przynajmniej na tych KEF'ach ?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja bym odpuścił tego pioneera, byłem na odsłuchu i się bardzo rozczarowałem:( Fatk bardzo łądnie wygląda, spec. na papierze imponująca, ale dźwięk dawał wiele do życzenia. Odsłuch był na kolumnach Focal JMlab więc powinno grać bardziej niż dobrze a tu kicha. Warto przed zakupem posłuchać bo możesz się rozczarować jak ja, a już miałem go kupować.
 

asoz

New member
Słuchałem na KEF'ach, było super. Zresztą, nie jeden raz spotkałem się z opinią, że Pioneer'y z podłogowymi kolumnami sobie nie radzą.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Kurcze, no nie wiem, dla mnie to nei zagrało dzwięk w ogóle się nie wylewał z kolumn, miałem wrażenie że słucham muzy z puszek konserwowych:)
 

asoz

New member
Ja już ten temat przerabiałem tysiące razy.
Jestem zdecydowany, bo słyszałem i było extra.
Ale jak bym podpiął jakieś solidne fronty to przypuszczam,
że by nie grało jak powinno.

Ale z czymś takim, zdecydowanie sobie radzi

kef_hts3001_1.JPG


A wiadomo, design :D No i jak postawie na nim Pioneer'a BDP-LX71 :D Ahhhh....
 
Ostatnia edycja:
Do góry