Wybudzanie amplitunera Denon x1200

lubowitz

New member
Witam.
Niedawno zakupiłem ampli Denon x-1200.Wszystko ładnie popodłączałem i niby wszystko jest ok.Ale......zauważyłem że amplituner często sam z siebie mi się włącza.Po prostu jak jest w trybie czuwania załącza się na chwilę(jakieś 30 sekund) po czym się wyłącza.Dzieje się tak co około 15 minut.
Zmieniałem już kable hdmi,powyłączałem wifi w ampli(nie działa w trybie czuwania)-i dalej nic.
Jak się wybudzał tak się wybudza co ok.15 minut.
I teraz moje pytanie-czy jest to jakaś wada czy po prostu szukać gdzie indziej przyczyny??
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

MKa11

New member
Odłącz od TV i zobacz, czy się to powtarza (lub podłącz TV pod wejście bez ARC). Być może TV przez ARC coś wysyła, próbuje się aktualizować etc. TV Samsunga?
 

lubowitz

New member
Nie telewizor Sony Bravia.Dzisiaj jak odpiąłem kabel hdmi od telewizora(jest podpięty przez ARC) nie włączył się ani razu.Zauważyłem też że tak samo w tym czasie jak się wybudza ampli,zapala się też na tą chwilę podświetlenie w telewizorze.
I co z tym teraz zrobić???
 

MKa11

New member
Coś jeszcze w TV się samo odpala, pewnie trzeba przeryć ustawienia ;)
W opcji jest podłączenie pod wejście HDMI bez ARC.
 

lubowitz

New member
Sync jest ale czy da się to wyłączyć to nie pamiętam.Telewizor ma parę miesięcy więc może jest taka funkcja.
 

lubowitz

New member
Wcześniej miałem denona avr-1713 podpiętego też pod tam sam telewizor przez ARC i nic takiego się nie działo.
 

lubowitz

New member
Zerknę jak przyjdę z pracy czy da się wyłączyć u mnie opcję Bravia Sync.
Bo nie powiem,ale te wybudzanie co 15 minut może doprowadzić do szału :p
 

lubowitz

New member
Bo już nie powiem,ale myślałem,że po prostu kupiłem wadliwy amplituner w którym jest coś uszkodzone i stąd takie jazdy
 

MKa11

New member
W ampli masz tylko jedno wyjście pod monitor(TV).
Jeszcze możesz kombinować/zmieniać ustawienia w HDMI Control w ampli.
 

lubowitz

New member
Wydaje mi się że możesz mieć racje,że telewizor przesyła jakąś komendę do ampli-tylko pytanie czemu do niego-dekoder polsatu się nie wybudza a też jest podpięty pod telewizor.Będę musiał pokombinować i próbować :)
 

lubowitz

New member
Chyba znalazłem w czym tkwił problem.Jeśli się okaże,że postawiłem słuszną diagnozę to podzielę się tym z resztą.Może Komuś się to przyda w przyszłości-ale.....poczekam jeszcze bo nie czas na fanfary :p
 
Do góry