Odwrócenie fazy przy kalibracji- dziwne zjawisko.

katka10

New member
Witam,
Po krotce przedstawię zjawisko z jakim sie spotkałem.
Chcąc wzbogacić scenę i jakość muzyki zakupiłem wzmacniacz Rotel RA 611.
Jako że mam Amp. Denon x1000 bez pre out.
Dokupiłem Konwerter Hi na LO RCA podłaczyłem wg. zaleceń:KONWERTER SYGNAŁU AUDIO RCA HI/LOW KRAKÓW (5539913565) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. .
Pojawił sie mały problem braku masy ale podłączyłem masę głośników z masą wzmacniacza i po problemie.

Finalnie Wyjście Front z Ampli służy jako Pre out który podłączyłem do AuX wzmacniacza do którego były podłączone Fronty.
/Podczas kalibracji Audssey pokazało mi odwrócenie fazy w głośnikach frontowych.

Nie wiem czy w takim przypadku zignorować polecenie czy też powinienem zmienić kable... mimo że sa podłączone zgodnie z polaryzacją.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jeśli nie masz jakichś wyjątkowych problemów akustycznych w pokoju (jakieś wielkie echo etc) to zastosuj się do Audyssey i zobacz co wyjdzie z tego na końcu.
Zawsze możesz odwrócić i ewentualnie ponownie przeprowadzić kalibrację.
 

katka10

New member
Wczesniej to sie niezdazalo podczas kalibracji ale do układu doszedł wzmacniacz i konwerter...na którym jest opis jak podłączyć kable I to właśnie mnie martwi czy zalecana zmiana nie spowoduje zwarcia... nie znam się na tym.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U siebie w trakcie kalibracji audyssey amplituner pokazuje mi za każdym razem odwrócenie fazy raz na jednej kolumnie frontowej raz na drugiej standart mimo że mam prawidłowo podłączone przewody.... ale też mam informacje że jak po sprawdzeniu jest wszystko ok mam kliknąć dalej.... ;-) Wiec jak masz wszystko dobrze podłączone to się nie przejmuj chyba że coś by buczało lub dziwny dźwięk był w stereo... ;-)
 

katka10

New member
Faktem jest ze troche buczaly wysoko tonowe ale tak jak pisZe wszystko znikło gdy zrobiłem mostek łączący bieguny ujemne z końcówki Amp. Z masą wzmacniacza przeznaczona dla gramofonow..pewnie konwerter był słabo zmasowany. W takim razie nic nie zmieniam bo jest podłączone jak konstruktor przewidział.
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
Faktem jest ze troche buczaly wysoko tonowe ale tak jak pisZe wszystko znikło gdy zrobiłem mostek łączący bieguny ujemne z końcówki Amp. Z masą wzmacniacza przeznaczona dla gramofonow..pewnie konwerter był słabo zmasowany. W takim razie nic nie zmieniam bo jest podłączone jak konstruktor przewidział.

tak to wyglada:

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/jak-podlaczyc-x-y-z/13755d1464548818-wzmacniacz-amplituner-bez-pre-out-dscf3454-1-.jpg
 

Disto

New member
Bez reklam
Katka, możesz śmiało zmienić bieguny głośników w rotelu, nic złego się nie stanie.
 
Do góry