marantz 7010 z ekspozycji czy nówka z niepewnego źródła?

mrokness

New member
Nie wiem jak bardzo te sprzęty mogą być wypokazywane w tych sklepach ale 5k wydaje się być okazją. Na alledrogo autoryzowany sprzedawca wystawia. Warto? ktoś kupił powystawówkę i obyło się bez problemów?
Zbieram się już od dłuższego czasu za tego marantza ale 7k moim zdaniem to nie przepłacanie a zdzierstwo. Trafiają się też po ok 6k w sklepach zdaje się nie autoryzowanych ale czy te nie stanowią może większego ryzyka niż ten powystawowy?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeśli Kolega jest nim zainteresowany, to niech Kolega go bierze.Wysłałem zapytanie, odnośnie tego egzemplarza, bo jestem nim mocno zainteresowany. Na razie bez odzewu, ze strony sklepu.

Co do powystawowych urządzeń, to ja nie widzę tu problemu. Sam miałem takiego Denona - AVR-4311. Ale już go nie mam – sprzedałem, sprawnego i szukam następcy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zawsze może się tarfić jakiś trefny tak jak i przy kupnie samochodu, ale kto nie ryzykuje ten nie ma ...
 

MKa11

New member
Jeśli jest komplet akcesoriów i pełna gwarancja to nie ma nad czym się zastanawiać (tu jest), a rys nie widać ;) albo pytać BN jaką cenę zrobi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli kupujemy używki, to dlaczego nie "ekspozycje".
Sprawdziłbym tylko stan, a w szczególności potencjometry.
Miej też na uwadze, że sprzęt mógł (lub nie) chodzić od rana do wieczora.
Pomijając fakt, że takie sprzęty też się wypożycza klientom za kaucją.

Nie ma reguły. Równie dobrze może to być niemal nówka.
Jednak gdyby fabryczny kosztował pod 6k, to ja osobiście wolałbym dołożyć.
Zapytaj Blacka, może coś wyczaruje.
 

Rafal7

Banned
To ze z ekspozycji to nie znaczy ze złe, dostajesz pełna gwarancje producenta, wiec nie ma problemu.

Jeżeli kupujemy używki, to dlaczego nie "ekspozycje".
Sprawdziłbym tylko stan, a w szczególności potencjometry.
Miej też na uwadze, że sprzęt mógł (lub nie) chodzić od rana do wieczora.
Pomijając fakt, że takie sprzęty też się wypożycza klientom za kaucją.
Tez bym go sprawdził w sklepie.
Druga sprawa to to ze dresiarz takiego sprzętu nie wypożycza, tylko człowiek z głowa na karku.





Ściągnij sobie z Niemiec ok 1200 euro raz widziałem za 1100 e
Nie opłaca się bo co z serwisem?
 

glinus09

New member
jak to co pakujesz DHL wysyłasz na serwis w Niemczech odsyłają i masz z głowy:) Właśnie jest duży problem w Polsce z serwisem bo tak naprawdę 3/4 producentów daje gwarancję europejska ale oczywiście tylko w Polsce tego nie uznają. Jak wyprowadzałem się do Niemiec sporo sprzętu ze sobą zabrałem kupionego w Polsce. Już parę rzeczy reklamowałem ( z polskimi fakturami) i nikt żadnego problemu nie robił a w pl zawsze coś:) i sory za off top:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co nie zmienia faktu, że ciekawa informacja dot. sprzętu zakupionego w PL, a serwisowanego bez problemów (np.) w Niemczech.
Dobrze wiedzieć.
W razie problemów z naszymi serwisantami, zawsze będziemy mogli wysłać za granicę. Śmieszne i oby nie okazało się prawdziwe ;)
 

Rafal7

Banned
Bo w naszym kraju są zachłanni ludzie, innego sposobu jak przymuszenie poprzez gwarancje aby zakupić u nas sprzęt, nie wymyślą.
 

Rafal7

Banned
Tyko weź pod uwagę ile ludzie w naszym kraju zarabiają.
Druga sprawa to to że jeżeli dystrybutorzy na zachodzie naprawiają sprzęt nie ze swojej dystrybucji to tez o czymś świadczy.
A u nas, kupuj u mnie, i co z tego ze jest drogo, kup u innych to gwarancji nie będziesz miał.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kapusta właśnie dlatego nie serwisują sprzętu z zagranicy bo w ten sposób zniechęcają do zakupu zagranicą. Cwaniaczki :) Kupuje sprzęt z naszej dystrybucji, ale wkurza mnie taka polityka. Mniej zarabiamy i karzą płacić więcej. Podejrzewam, że to zła polityka (pazerność) naszych dystrybutorów skoro części sklepów bardziej opłaca się kupować za granicą.
 

Rafal7

Banned
Ja to wszystko wiem kolego :)
Ciekawe czy sam producent o tym wie jak postępuje w Polsce Dystrybutor.
 

3echo

Member
Bez reklam
Jeszcze,żeby te polskie serwisy nie robiły problemów to było by spoko.A tu oddasz i nie wiadomo czy ci nie każą zapłacić za naprawę,bo jakiś "fachman" stwierdził,że grzebałeś przy tym.
Co do zakupu z ekspozycji to sam posiadam taki lcd i chodzi już 5 lat.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czemu nie naprawiają to proste wytłumaczę na przykładzie :) JVC w Polsce sprzedało kamer modelu X 50szt, do serwisu trafiło (honorowali gw, EU) 400szt, spróbuj je naprawić z zarobku na tych sprzedanych :) jak by ktos pytał, JVC Polska już nie ma.
 

Rafal7

Banned
Czemu nie naprawiają to proste wytłumaczę na przykładzie :) JVC w Polsce sprzedało kamer modelu X 50szt, do serwisu trafiło (honorowali gw, EU) 400szt, spróbuj je naprawić z zarobku na tych sprzedanych :) jak by ktos pytał, JVC Polska już nie ma.

Słaby przykłada, bo ampli danego producenta nie sprzedaje sie w kraju 50 sztuk, sprzedają się ampli, odtwarzacze cd i bd, wzmacniacze stereo, ampli stereo, odtwarzacze sieciowe.
I ten tysiąc czy półtora więcej niż na zachodzie drożej, to na pewno bufor na ewentualne serwisowanie(naprawy), a nie każdy egzemplarz wymaga serwisowania, także widać to jak na dłoni co jest grane.
 
Do góry