Onkyo TX-NR 656

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W 656 nic się nie wygrzewa, ma grać zaraz po wyciągnięciu z pudełka.
Jak nie gra, to wina kolumn, nie sprzętu.
Ten ampli to odkrycie dla mnie, śmieszne pieniądze.
Zanim ktoś kupi droższy sprzęt, niech sobie go weżmie najpierw na testy.
Taka dobra rada.
Sam go mam i generalnie jest na sprzedaż, ale kompletnie mi na tym nie zależy, chce jeszcze z ciekawości porównać RZ800-810 czy RZ900, ale nie salonie, bo to słyszałem, a w domu skrupulatnie i już będę miał pełny obraz oferty Onkyo.

Jak ktoś porównywał te modele, niech się dzieli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to armanig bedzie mial przetrzepane onkyo od A do W. (Tylko dzielonka mu zostanie)

Potem testy Pioneera? Czy juz wtedy Pre Marantza, bo czytalem ze juz na celowniku.

A jak nie tajemnica to na jakich glosnikach katujesz tego 656? Bo rozumiem ze masz drugi zestaw.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Porównanie pewnie będzie, ale nie wiem czy jest sens się produkować.
Onkyo łączyłem naturalnie z Klipschami (rewelacja), a mam z R300.
Chce do nich dobrać resztę setu i albo zostaną, albo pójdą na alle za kilka tyś więcej, niech też jakieś pieniądze wpadają. Zobaczę, na razie się rozglądam i coś tam negocjuje.

Jedyne co chcę, to zestawić jeszcze serię RZ800 i RZ900, dlatego jak coś znajdziecie okazyjnie to piszcie. Kupi się i się ew. sprzeda jak zwykle.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kefy, fajnie. Tak sie o nich naczytalem ze jakbym wymienial celany to w ciemno kefy.

A, jeszcze jedno. Wiem ze nie lubisz plotek (szczegolnie tych polskich) ale moze jedna cie zainteresuje (wkoncu lubisz testowac) na temat kabli. Zaslyszalem od mojego ulubionego salonu, ogolnie wciskaja inne kable ale do klipschow RP polecaja ponizsze.

"Klipsch RP260 to kolumny bardzo dynamiczne, mocne grające ofensywnie do przodu. Mają dość wyraźne soprany i pewnie dlatego koledzy określili to mianem "jedynie trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami przy odsłuchu spokojniejszych gatunków".
Można to delikatnie ustabilizować kablami. Np. Supra lub Oehlbach. Ale muzyki jazzowej czy klasyki to musiał byś na nich słuchać dopiero po podłączeniu pod wzmacniacz lampowy."
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słucham Jazzu, NIE CIERPIĘ - osłuchałem się go bardzo dużo i już nie chcę, klasyka natomiast brzmi dobrze, ale to również nie mój konik.
Natomiast Kefy ok, ładne, ale posłuchałbym przed kupnem.
Co do opinii kogoś tam, to masz racje, nie lubię plotek.
Szczególnie, że 98% opinii w sieci ma zupełnie inne zdanie.
Dla mnie nowe tuby w Klipchach są świetne, ale trzeba wiedzieć z jaką elektroniką to połączyć, ale dynamika i świetnej klasy niskie są tutaj głównym atutem.

Jak chcesz te R300, to złóż ofertę na priv. Pomyślę. Czarny lakier.
Wezmę Buchardt'y które wciągają R300.
 

werf

Active member
Bez reklam
Bierz koniecznie : ) ciekaw jestem obiektywnej opinii w domowych warunkach
Na Audio ste... jakaś mała wojenka w temacie tych kolumienek leciała jakiś czas temu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo nie ma. To urban legend, tudzież dziwne połączenia.
Piszą o tym ci co przewalają sety na okrągło.
Są recenzje, porównania i konkretne zestawienia. Sklepy i możliwości wypożyczenia też są.
Do wyboru do koloru.

Planujesz S200 czy S300?

Bierz koniecznie : ) ciekaw jestem obiektywnej opinii w domowych warunkach
Na Audio ste... jakaś mała wojenka w temacie tych kolumienek leciała jakiś czas temu

S300, zgodnie z tym co mówił mi gość, a pogadaliśmy na targach chwilę.

Docelowo prędzej czy póżniej trafią jeszcze do mnie Phantomy - Devialet'a, muszę to przetestować w domu, ale jeszcze nie za tą cenę.
 

3echo

Member
Bez reklam
A czy duża jest różnica w dźwięku pomiędzy RP250f a 260f?Czy różnica w cenie odzwierciedla różnicę w dźwięku?
 

lobos

New member
Bez reklam
Armani , z jakim wzmakiem słuchasz R300?
Potwierdzisz opinię, że zagrają w sporym pomieszczeniu?
Do Klipsch oprócz PM7004 masz wzmacniacz Onkyo czy tylko bazujesz na ampli (od RZ100 do 656)?
Szalony jesteś :) Można się pogubić ;-)
Z jednej strony wielkie RP280 a nagle pojawiają się podstawki R300 :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podstawki kupiłem okazyjnie, jeszcze jak byłem w trakcie odsłuchów.
Po pełnych odsłuchach (chyba wszystkie możliwe skrzynki), poszedłem świadomie w Klipsche, a podstawki zostały ;)
Miałem budować m.in na nich set, a te miały wylądować naturalnie na tyłach. Pomyślałem, że jak mi po kilku dniach nie przypasują, to je zostawię właśnie do mniejszego pokoju/mieszkania.
Chociaż w mojej ocenie są za drogie, dlatego ja kombinuje i to jest często 1/3 ceny i tyle są właśnie dla mnie warte - tyczy się to również wielu, wielu innych kolumn.
Spokojnie napędzają pomieszczenie, ale do dużych nie ma co porównywać.
Napędzam PM7004, Yamahą i Technicsem ; ) Podłączełem też pod wszystkie ampli, także na końcówkach. Zresztą w salonie było to samo.
Generalnie Kefy potrzebują "nieco" prądu, jak wiele innych, chociażby moje poprzednie z przepiękną średnica i wysokimi - dodam, a to mnie strasznie zaczyna irytować. Trzeba elektrownie, żeby to ponapędzać, ale to jest zresztą temat na osobną dyskusję, a najlepiej ślepe testy.

Nakupiłem nawet dodatkowych końcówek MM7025 które zaraz sprzedałem, żeby w końcu się przekonać jak to jest z zasilaniem niezależnym każdej z sekcji bez kompromisów - czyli wszystko na takich samych końcówkach, a u mnie był tri-amp (nie bi-amp).
Mam jeszcze inne skrzynki, ale nie ma co pisać ;)

Teraz interesuje mnie tylko elektronika, a są różnice.
Dlatego szukam RZ800-900 do finalnego porównania tematu Onkyo vs reszta.

Echo, ja z Klipscha koncentrowałem się głównie na RP280.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak masz miejsce to osobny zestaw na R300 do stereo i osobno kino na klipschach..;-) Napisz coś jak możesz więcej odnośnie tego porównania na osobnych końcówkach bo mnie to mocno zainteresowało..;-) Ponadto zainteresowało mnie pewne stwierdzenie wyczytane w sieci, że lepiej budować kino na dwukanałowych końcówkach mocy niż np. na 5cio czy 7mio czy możesz też coś na ten temat napisać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wole stereo z Klipscha więc odpada, a kino wiadomo ; )
Głównie chodzi o niskie, to jest coś co mnie urzeka na moich kawałkach.
Głębia i soczystość, zwarte i nie rozlewające się, a jak ryknie to włos się jeży.
Nigdy nie wiadomo kiedy.
Mam pakiet kawałków testowych i albo są motylki, albo nie ma.
Każdy sobie rzepkę skrobie, rozumiesz ;)
Gdyby to był sprzęt TAD'a, to co innego, ale to już setki tyś.

Tak czy inaczej, opiszę końcówki, ale w osobnym wątku.
Generalnie przerost formy nad treścią - mam tu na myśli zasilanie niezależnie sekcji z wyodrębnionych kanałów.
Co do 2 kanałowych, to już pisałem o tym dawno.
Jestem tego samego zdania, ale to też nie dla każdego słyszalne. Umówmy się, połowa nie słyszy o czym często niektórzy piszą i chyba dobrze.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Pamiętam, że kilka lat temu, nie podobał Ci się dźwięk Onkyo i preferowałeś D/M (wtedy ja miałem Onkyo 608 :) ) Teraz ja mam ampli Denona a Ty męczysz Onkyo. :) Piszę to jako kolega i nie chcę żeby to było źle odebrane, ale rozchodzi mi się o to, że większość z nas ma okresy przejściowe. Raz wolimy żeby grało bardziej górą, raz dołem a raz średnicą. Audiofile, jak mniemam, chcieliby żeby wszystkie zakresy były równe, dlatego ja chyba nigdy takowym nie zostanę, bo dla mnie dźwięk musi mieć charakter. I to właśnie temu, każdy powinien iść i posłuchać na własne uszy, co dla niego jest najodpowiedniejsze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, bo to prawda. Sam to powtarzałem ostatnio.
Z Onkyo od dawna mi nie po drodze, z tym, że jest małe i istotne "ale".
To nie jest/był okres przejściowy:

Ja piszę o nowych Onkyo i piszę to jako użytkownik Marantza, więc mam nadzieję, że ten obiektywizm jest doceniany.

Onkyo odłuchałem przy okazji i mocno się zdziwiłem - przy okazji grubszych testów skrzynek.
Potem zasięgnąłem informacji z testów, myśląc, że może coś nie tak.
Nie możliwe, a tu same ochy i achy właśnie na torze stereo.
Znalazłem też gdzieś notkę reklamową Onkyo, brzmiało ona gdzieś mniej więcej tak - Onkyo nowymi modelami chce pogodzić użytkowników wzmacniaczy stereo i kompromisów amplitunera kinowego.

I to jest prawda. Inna polityka, inne brzmienie, ale dla mnie brzmienie jest priorytetem, mimo, że sam jestem w zasadzie posiadaczem innej marki.

Oczywiście zawsze będą gusta i guściki, ale na pewno Onkyo już nie jest tym samym co kiedyś. Piszę to ja, ten który zwyczajnie położył na tą firmę lagę dawno temu.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Co tu dużo pisać. Też zmieniłem "stajnie", ale uważam że do kina nie ma nic lepszego. Onkyo ma moc na dole. Nie słuchałem RZ-tek i nie wiem jak u nich z górą i środkiem, ale niestety w moim 608 brakowało mi tego, co znalazłem w Denonie. Dlatego zawsze pisałem, że idealne dla mnie połączenie, to dolny zakres Onkyo i górny z Denona.
Edit: Ta notka była chyba do RZ900 z jego toroidalnym trafem. Tak mi się coś kojarzy.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Z własnych doświadczeń, jako użytkownik budżetowych amplitunerów ONKYO zarówno starego (TX-DS575) jak i nowego (TX-NR646)mogę dodać, że rzeczywiście jest przepaść pomiędzy starym i nowym graniem, zarówno w stereo jak i w kinie.
Jednak w mojej ocenie kolosalne znaczenie ma akustyka pomieszczenia. Nawet to samo pomieszczenie ale inaczej ustawione meble, potrafią diametralnie zmienić dźwięk tego samego sprzętu z tych samych głośników.
Wzmaka stereo nigdy nie miałem więc tu się nie wypowiem.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
....
Jednak w mojej ocenie kolosalne znaczenie ma akustyka pomieszczenia. Nawet to samo pomieszczenie ale inaczej ustawione meble, potrafią diametralnie zmienić dźwięk tego samego sprzętu z tych samych głośników.
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
Wielu użytkowników nie docenia ustawienia głośników i mebli w pomieszczeniu a potem są zaskoczeni efektem i że sprzęt nie gra jak w salonie.
Dla mnie akustyka to podstawa dobrego odbioru ścieżki dźwiękowej.
 
Do góry