wymiana amplitunera pod jamo 606

ronnie86

New member
Witam,

mam takie pytanko, posiadam amplituner PIONEER VSX-819H , do tego glosniki stereo jamo s606, oraz subwoofer VoiceKraft ktory o dziwo moim zdaniem gra przyzwoicie.
Mysle o sprzedazy amplitunera na rzecz jakiegos 7.2 oraz zeby dokupic jakies 2 suby, starego sie pozbyc.
Dodam ze slucham w zasadzie tylko muzyki w formacie flac.
Pytanie brzmi czy jest sens pakowac sie w takie cos? Glosnikow mi szkoda bo grają bardzo przyjemnie. Czy stereo + 2 suby to dobry pomysl jesli chodzi o muzyke? Czy moze lepiej jakis wzmacniacz i wymiana samych glosnikow?
Nie ukrywam ze bardziej nastawilem sie na 2 suby, poniewaz nawet ten jeden niskobudzetowy gra calkiem milo;)
Nie wiem ile moge sobie zyczyc za stary amplituner (moze ktos pomoze, doradzi?), jest w stanie idealnym, posiadam go okolo 4-5 lat, na nowy myslalem wydac okolo 2-2,5k, po glowie chodzi mi firma H/K a nie wiem czy kluczowym elementem jest spoglądanie na moc surround, czy tez nie do konca?

Z góry dziekuje za pomoc;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Stereo i dwa suby to nie najlepszy pomysł lepszym rozwiązaniem będzie kupno wzmacniacza i kolumn - to oczywiście w przypadku muzyki
Innym rozwiązaniem może być kupno dobrego amplitunera ,który również w konfiguracji stereo zapewni przyzwoity dźwięk
Jeżeli podoba Ci się dźwięk kolumn Jamo to na razie mogą zostać
 

SternQuest

New member
Do muzy na ampli to polecam suby Rela, ale raczej jeden powinien Ci wystarczyć :) Do stereo najlepszym rozwiązaniem będą napewno jak kolega wyżej pisze : wzmacniacz + dwie porządne kolumny z dużymi membranami.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam,

mam takie pytanko, posiadam amplituner PIONEER VSX-819H , do tego glosniki stereo jamo s606, oraz subwoofer VoiceKraft ktory o dziwo moim zdaniem gra przyzwoicie.
Mysle o sprzedazy amplitunera na rzecz jakiegos 7.2 oraz zeby dokupic jakies 2 suby, starego sie pozbyc.
Dodam ze slucham w zasadzie tylko muzyki w formacie flac.
Pytanie brzmi czy jest sens pakowac sie w takie cos? Glosnikow mi szkoda bo grają bardzo przyjemnie. Czy stereo + 2 suby to dobry pomysl jesli chodzi o muzyke? Czy moze lepiej jakis wzmacniacz i wymiana samych glosnikow?
Nie ukrywam ze bardziej nastawilem sie na 2 suby, poniewaz nawet ten jeden niskobudzetowy gra calkiem milo;)
Nie wiem ile moge sobie zyczyc za stary amplituner (moze ktos pomoze, doradzi?), jest w stanie idealnym, posiadam go okolo 4-5 lat, na nowy myslalem wydac okolo 2-2,5k, po glowie chodzi mi firma H/K a nie wiem czy kluczowym elementem jest spoglądanie na moc surround, czy tez nie do konca?

Z góry dziekuje za pomoc;)
AVR370 dobry pomysł, przy podłączanych kinach jakoś mocy mu nie brakuje.
 
Do góry