Wymiana aplitunera na nowy

Mati018

New member
Witam,
Aktualnie posiadam Onkyo TX-SR608 podpięte mam do niego:
- 2x podstawki Bowers & Wilkins CM5-S2
- subwoofer Bowers & Wilkins ASW 608

Całość gra w pokoju około 18m2 i służy do muzyki/filmów w proporcjach 40/60.
Jeżeli chodzi o rodzaj gatunek słuchanej muzyki to jest dość zróżnicowanie: filmowa/klubowa/rock/pop/klasyczna

Planuje wymienić amplituner. Głównym powodem wymiany jest wygoda (w samym graniu starego nic mi za bardzo nie przeszkadzało), brakuje mi wifi oraz bluetooth. Chce móc używać puszczać muzykę ze spotify przy użyciu smartfona. W domu rodzinnym mam Yamaha RX-A1050 i tam funkcja MusicCast sprawuje się świetnie, co zachęciło mnie do wymiany swojego amplitunera.

Planuje kupić coś używanego w okolicach 1200 zł
Co byście powiedzieli o wyborze Onkyo TX-NR636 ?
 
Ostatnia edycja:

Mati018

New member
Wkradł się mały błąd, cena miała być około 1500 ale jeżeli coś będzie fajnego trochę drożej (np. 200-300 zł) to bez problemu dołożę.

Co sądzicie też o MARANTZ SR6009 bo mam możliwość dostania go w dobrej cenie
 
Ostatnia edycja:
Z całym szacunkiem ale to trochę chore by do tak fajnych głośników i suba używać amplitunera kina domowego. Nie wykorzystujesz nawet w połowie potencjału głośników, na twoim miejscu kupiłbym wzmacniacz stereo plus jakieś urządzenie do twojego smarfona. Moja propozycja, wzmacniacz Yamaha AS301 plus YBA-11.
 

Mati018

New member
Z całym szacunkiem ale to trochę chore by do tak fajnych głośników i suba używać amplitunera kina domowego. Nie wykorzystujesz nawet w połowie potencjału głośników, na twoim miejscu kupiłbym wzmacniacz stereo plus jakieś urządzenie do twojego smarfona. Moja propozycja, wzmacniacz Yamaha AS301 plus YBA-11.

Szczerze mówiąc to celowałem w amplituner kina domowego, bo do niego mam wpięte sporo urządzeń (laptop, tv, tuner, xbox, odtwarzacz) dzięki czemu potem mam puszczony jeden kabel do tv.

Rozumiem, że jeżeli chciałbym zachować tą funkcjonalność to powinienm kupić aplituner z pre out, podpiąć do niego wzmacniacz stereo, a do niego moje kolumny z subem?

Jeżeli to miało by zrobić naprawdę dużą różnicę to jestem w stanie zmienić moje kategorie cenowe na sporo większe

P.S. Jak mówisz, że chore jest podłączanie tych kolumn do amp kinowego. To ciekwe co powiesz jak Ci powiem, że w domu rodzinnym do Yamahy RX-A1050 stoją podłączone B&W 804 Diamond D3 :sad:
 
Dobrze kombinujesz, ale przy twoim budżecie można jeszcze lepiej.
Masz info na pw, zadzwoń to pogadamy.

PS. Dobrze rozumie, kolumny za 40 tys podłączone do amplitunera KD?
Przy tych kolumnach to minimum wzmacniacza to Yamaha AS2100.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
PS. Dobrze rozumie, kolumny za 40 tys podłączone do amplitunera KD?
Przy tych kolumnach to minimum wzmacniacza to Yamaha AS2100.

No teraz doznalem szoku... Takie cuda podlaczone do jakiegokolwiek KD to profanacja:D chyba ze dzielone komponenty bys mial to jeszcze zrozumiem.
Poszukaj dobrego wzmaka do tych B&W to ujrzysz audio esencje jaka z nich plynie.

P.s. Jak juz cos to do twoich cm5 z ampli bralbym onkyorz900 bardzo udany model
 

Mati018

New member
Dobrze kombinujesz, ale przy twoim budżecie można jeszcze lepiej.
Masz info na pw, zadzwoń to pogadamy.
Ok zaraz zadzwonię o ile to nie jest za późno

P.s. Jak juz cos to do twoich cm5 z ampli bralbym onkyorz900 bardzo udany model
Tylko, że ten ampli kosztuje około 5500 zł. Dopiero co celowałem kupować coś używanego za 1,5 :D
______________

Teraz po przemyśleniu i poczytaniu w necie wychodzi na to, że najlepiej w moim wypadku poszukać jakiegoś używanego amplitunera z pre out (powiedzmy za te 1,5k) do którego popodłączam wszystkie swoje sprzęty, do tego kupić wzmacniacz zintegrowany z wejściem MAIN IN, ale też z wyjściem na suba (powiedzmy nówke za jakieś 2-2,5k)

Teraz jeszcze takie jedno pytanie techniczne. Czy dźwięk w tych wersji drugiej będzie lepszy niż w pierwszej:
1. Łącze telefon z amplitunerem przez bluetooth, puszaczam muzykę ze spotify. Całość wychodzi przez pre out i wchodzi przez MAIN IN we wzmacniaczu i leci na kolumny+suba

2. Łącze telefon przez bluetooth z wzmacniaczem (wzmacniacz ma odbiornik bluetooth YBA-11) i wszystko leci bezpośrednio na kolumny+suba

Ideą tego pytania jest czy dźwięk przechodzący przez amplituner, a potem dopiero do wzmacniacza straci na jakości?
 

Mati018

New member
@paul klacska Dzięki wielkie za pomoc. Dla tak pomocnych osób warto zaglądać właśnie tutaj.
Ostateczni kupuje;
-wzmacniacz yamaha a-s701 (byłem na osłuchu w tophifi, gdzie z 2h porównałem sobie jak grają na wzmaku i amplitunerze K, no i na wzmacniaczu to całkowicie inne głośniki..)

- najprawdopodobniej zainwestuje też w odtwarzacz sieciowy Bluesound node 2

--------------------

Mam też pytanie, co sądzicie o takich produktach jak ten (jest to switch HDMI pozwalający rozdzielić sygnał wyjsćiowy na video (hdmi) i audio (toslink) dla mnie kluczowa funkcja, której szukam)
Przełącznik Switch HDMI 4X1 4K UHD 3D Audio Pilot (6106156030) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Chciałbym do niego wpiąć w HDMI-IN: konsole, tuner TV i laptopa. Rozdzieliłby on video i audio. Video puściły bym z HDMI-OUT do TV, a dźwięk puścił z S/PDIF OUT do wzmacniacza (wzmak ma wejścia cyfrowe)

Co sądzicie to takim rozwiązaniu? Nie traci się przez takie switche na jakości obrazu/dźwięku? Bo dzięki temu rozwiązał bym kwestie kilku kabli lecących do TV i miałbym wszystko podpięte do wzmacniacza :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry