Co nowego po zgonie starego Denona?

cysiox

New member
Witam,
Zwracam się z prośbą o poradę. Po 10 latach użytkowania padł mi stary tuner Denon AVR-509 i w sumie to nie chcę go już chyba naprawiać. Chcę zakupić nowy w cenie około 2tys.
Najbardziej zależy mi na odtwarzaniu muzyki z telefonu (wifi, AirPlay) 70%, TV, filmy i CD to 30%.
Posiadam 5 głośników Wharfedale Crystal2-40 + sub (fronty 150W 6Ohm). Nie jestem żadnym audiofilem, nie słucham głośno. Podczas zakupu Denon brzmiał dla mnie najlepiej.

Moje 3 typy:
Denon AVR-X1200W
Pioneer VSX-830
Marantz AVR1506

Najbardziej podoba mi się Marantz, ze względu na wygląd. Jednak mam pytanie czy uciągnie 6 głośników i czy da radę. Nie planuje żadnej rozbudowy w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:

alexiel

New member
Jak dobrze poszukasz to i Onkyo 646 w dobrej cenie znajdziesz, choć widzę że Onkyo nie bierzesz pod uwagę. Można i Denona X2200, ale to już parę stówek więcej.
 

cysiox

New member
W sumie mogłoby być, ale to ponad 500zł więcej. Bardziej jednak chciałbym dowiedzieć się, czy ten Marantz da radę, bo on mnie najbardziej zauroczył wyglądem.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W sumie mogłoby być, ale to ponad 500zł więcej. Bardziej jednak chciałbym dowiedzieć się, czy ten Marantz da radę, bo on mnie najbardziej zauroczył wyglądem.

To masz Denona x2200. O cenę pytaj naszego kolegę forumowego blackninja. Ma dobre ceny.
Za ciut większą kwotę masz znowu Denona, który tak ci pasuje. Ten na pewno napędzi ci kolumny.
 
Ostatnia edycja:

cysiox

New member
Cena jednak za wysoka, czy aż tak duża różnica w stosunku do x1200? Zastanawiałem się nad nim, ale x1200 tańszy o 500-600zł.
Ktoś, coś o Marantz?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Cena jednak za wysoka, czy aż tak duża różnica w stosunku do x1200? Zastanawiałem się nad nim, ale x1200 tańszy o 500-600zł.
Ktoś, coś o Marantz?

Marantz fajny slim ale mocowo ciut słaby.
Jak już to Denon x1200.
I zapytałbym blackninja o cenę na x2200 bo może nie trzeba będzie dokładać 500 zl.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Radę da i brzmi w stereo bardzo dobrze.
Dodatkowo dużą zaletą jest pre-out na fronty....wiem, że nie planujesz rozbudowy, ale gdyby przyszła cię kiedyś ochota na dołączenie wzmacniacza stereo, to masz otwartą drogę... w Denonie taką możliwość masz dopiero od modelu X3200....

A to o czym Wiesiek pisze, to trochę ograniczona moc końcówek, więc wszystko zależy jeszcze jak duże masz pomieszczenie.
Czasem zbyt mała moc może nistety "zaszkodzić" kolumnom, jak to mówią mocy nigdy dość ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Twoje kolumny mają skuteczność 86dB. To mało więc marantza musiałbyś mocno kręcić głośnością. Dlatego pisałem, że ciut słaby. Sam mam marantza 1504 i szukałem do niego kolumn o sprawności powyżej 90dB. Robiłem szybki test porównawczy z Denonem x2000. I tak jak przy Denonie zwykle słucham lekkiej muzy na 15-25 w skali 0-98, to w Marantzu o ile pamiętam trzeba podkręcić gałkę do 30-50 aby mieć ten sam poziom głośności.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam

razorhd

New member
Podepnę się tutaj, ponieważ szukam ampli z Wi-Fi za mojego PianoCrafta, który padł. Monitory Yamahy chcę zostawić i do tego dołożyć BR panasonica DMP-400.
Szukałem wzmacniacza stereo o niskim profilu bo mam szafkę pod TV wąską tylko 14cm wysokości półek.

Znalazłem PIONEER SX-S30DAB lub PIONEER VSX-S520D, ONKYO TX-L20D / TX-L50 ale spotkałem się z różnymi opiniami o nich.

A co sądzicie o Yamaha RX-S601D?
 

barburian

New member
Bez reklam
Ampli

Podepnę się tutaj, ponieważ szukam ampli z Wi-Fi za mojego PianoCrafta, który padł. Monitory Yamahy chcę zostawić i do tego dołożyć BR panasonica DMP-400.
Szukałem wzmacniacza stereo o niskim profilu bo mam szafkę pod TV wąską tylko 14cm wysokości półek.

Znalazłem PIONEER SX-S30DAB lub PIONEER VSX-S520D, ONKYO TX-L20D / TX-L50 ale spotkałem się z różnymi opiniami o nich.

A co sądzicie o Yamaha RX-S601D?


Kolego nie rób bałaganu na forum, już założyłeś na ten temat wątek dostałeś odpowiedzi, i znów
piszesz to samo ? Ciągnij temat w 1-wątku

http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/136823-amplituner-stereo-low-profile-do-2000-a.html
 
Do góry