Marantz NR1506 + DALI ZENSOR 7 SET

PhatMat

New member
Witajcie,
Wiem, że jest tutaj na forum cała masa doświadczonych, znających temat ludzi, może będziecie mi w stanie pomóc :)
Zastanawiam się na zestawem 5.1 (elektronika + kolumny), który dobrze zagra w stereo (wiem, temat niełatwy). Wykorzystanie- muzyka 70% (różne gatunki muzyczne - jazz, rock, blues, klasycznie, bardziej wyszukana elektronika, łupanki najmniej, filmy 30%), pokój ma 26m + 6m otwarty hall. Muzyki słucham z dysku z flacami (w przyszłości dysk NAS).
Testowałem amplitunery Yamahy 479, Denon 1200 i 2200, Onkyo 646 i dopiero Marantz nr1506 mnie urzekł, brzmienie tutaj było bardzo muzykalne i szczegółowe. Boję się jedynie trochę o moc wzmacniacza, jest słabszy od konkurencji. Znaczy się jak połączyłem dwie kolumny to mocy było pod dostatkiem, ale boję się trochę zachowania amplitunera pod pełnym obciążeniem wszystkimi kolumnami (wraz z subem w przyszłości).
Macie może jakieś doświadczenie z tym Marantzem? A może znacie jakieś jego ukryte wady? Może warto zapłacić za starszy nr1605 albo w ogóle pójść w stronę czegoś zupełnie innego (np. CA AZUR 351r)? Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi.
Na kolumny jestem prawie zdecydowany, nie słuchałem dużo, ale DALI gra ładnie, przejrzyście i w miarę uniwersalnie a w zestawie są teraz przystępne cenowo. Zastanawiałem się jeszcze nad Jamo z serii concert C97 (wraz z tyłami i centralnką), ale chyba byłby to gorszy wybór i droższy.
Z pozdrowieniami!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Marantz (1506) faktycznie nie jest demonem mocy. Jego plusem na pewno jest pre-out. Możesz w przyszłości dokupić końcówkę mocy lub lepiej wzmacniacz stereo. Będzie miał dobre brzmienie w stereo, a wzmacniacz dodatkowo wspomoże amplituner w kinie domowym (będzie napędzał fronty, a amplituner resztę). Opcja 2 to zakup lepszego amplitunera. Marantz SR5010 na początek może Cię zadowolić, a w przyszłości też ma opcję rozbudowy o wzmacniacz stereo.
 

PhatMat

New member
Dzięki za wiadomość. Pre-out to dla mnie bardzo ważna funkcjonalność, szczególnie patrząc pod kontem przyszłościowej rozbudowy sprzętu. Marantz SR5010 niestety znacznie przekracza mój przeznaczony budżet.

A może ktoś znalazł w sieci jakiś test albo charakterystyki Marantza nr1506 (lub nr1504, nr1605, nr1606) pod obciążeniem?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli budżet ogranicza, to na początek zrezygnuj z suba, a kup lepszą elektronikę, lub 1506+ używany wzmacniacz.
Piszesz, że i tak bardziej zależy ci na stereo niż na kinie ;)
 

PhatMat

New member
Jeśli budżet ogranicza, to na początek zrezygnuj z suba, a kup lepszą elektronikę, lub 1506+ używany wzmacniacz.
Piszesz, że i tak bardziej zależy ci na stereo niż na kinie ;)

Sub to raczej wydatek przyszłościowy, na razie myślałem, żeby wziąć amp+kolumny 5.0

Wiesz nr1506 to właśnie miał być taki kompromis między KD i funkcjonalnościami a w miarę dobrym audio. Oczywiście kiedyś może to rozbuduję o kolejny klocek, ale jeśli dzisiaj miałbym na to budżet to pewnie wybór byłby w podobnej cenie Onkyo 646 albo Denon 2200 (które lepiej zagrają w KD) + wzmak stereo używka.
 
Ostatnia edycja:

PhatMat

New member
Proszę:

audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2144-marantz-nr1605]Amplitunery]Amplitunery AV - testy sprzętu AV - testy sprzętu
audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2137-marantz-nr1604]Amplitunery]Amplitunery AV - testy sprzętu AV - testy sprzętu
audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2515-marantz-sr5010]Amplitunery]Amplitunery AV - testy sprzętu AV - testy sprzętu

Tylko targuj się. Przy zakupie kolumn i elektroniki można dostać spory rabat. Możesz też podpytać blackninja o cenę.

Dzięki wielkie. Nie wiem jak mogło mi to umknąć i to jeszcze na polskiej stronie. O Blackninja czytałem już wiele dobrego :)

Jakby jeszcze jakaś mądra głowa chciała dorzucić swoje trzy grosze to będę bardzo wdzięczny!
 

Henry

Active member
Bez reklam
To może inaczej....
Ile maks chcesz/ możesz wydać?
Jeśli sprawdzałeś wg. cen z porównywarek, to w zasadzie możesz sobie pozwolić na odrobinę lepszy sprzęt.
Tak jak Paweł napisał, od tych cen można jeszcze sporo urwać, no i napisz do kolegi blackninja, będziesz miał wiedzę, na co możesz sobie pozwolić ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jaki masz w ogóle budżet, na olxie widziałem ostatnio sporo amplitunerów Marantza chyba w niezłych cenach:D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
W tej cenie możesz sobie złożyć naprawdę już dobrej jakości sprzęt, a jak byś chciał iść np.w używany to zamkniesz się spokojnie i to w dużo lepszej jakości..;-) złożyć sobie sprzęt 5.1 z osobnym zestawem do odsłuchu stereo i masz pozamiatane. Dużo zyskasz przede wszystkim w stereo bo będziesz mógł słuchać bez załączenia amplitunera z tym że trzeba kupić odpowiedni wzmacniacz z wyjściem umożliwiającym prace wzmaka jako końcówka mocy.
 
Ostatnia edycja:

PhatMat

New member
Bipo masz jakiś konkretny sprzęt na myśli? Zależy mi na funkcjach sieciowych i USB. Kiedyś będę chciał używać dysku NAS, na razie dysk będzie podpięty kablem. 7000zł to budżet na wszystko łącznie z kolumnami i okablowaniem ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Powiem Ci że ten Marantz może nie petarda ale gra bardzo przyjemnie.
Skoro głównie do stereo to mocy na dwie kolumny na początek wystarczy.

W filmach walnięcia nie będzie i tak. Choćby z wyboru samych Zensorów.
Jak w przyszłości dokupisz suba (byle nie z tej samej serii Zensor) to będzie dużo więcej dynamiki.

Jesteś pewien co do kolumn? W mojej opinii s lepiej grające w podobnych pieniądzach i zdecydowanie bardziej uniwersalne.
QAcoustics 3050
Zainteresuj sie tez odsłuchem nowych Tannoy Eclipse.
 

PhatMat

New member
Dzięki za wiadomość, dobrze usłyszeć, że nie tylko mi się wydaje, że ten Marantz całkiem przyjemnie gra :)

Odnośnie kolumn to jeszcze nie postanowiłem niczego, q acoustics wydają mi się nadawać bardziej do rozrywkowej muzyki a niekoniecznie do np. Pat Metheny, ale za to jestem bardzo ciekaw pierwszych recenzji Tannoy Eclipse Three. Tannoy Mercury 7.4 może byłby jeszcze lepszym wyborem, ale bez odsłuchu nie mogę nic stwierdzić. Rafa@rafa a co myślisz o serii Jamo Concert (tej nowszej)?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
QA sa bardzo wszechstronne, zdziwiłbyś się jak dobrze grają.

Do muzyki jak Pat Metheny to ty koniecznie musisz mieć Tannoye chłopie ;)
Teraz widzę co cię kręci. A Lee Retenour ?

Nie znam (tzn nie słuchałem) żadnych modeli Jamo z ostatnich lat więc tu nie pomogę. Kiedyś grały basem który mi w ogóle nie leżał..ale to było kiedyś..
 

PhatMat

New member
Ritenour jak najbardziej :) ale lubię też Brendan Perry (Dead Can Dance), David Bowie, Dire Straits, Tangerine Dream, U2, Ennio Morricone, Pink Floyd i wiele innych a czasami też puszczę Coldplay i Daft Punk.

Wiem, że Tannoy Revolution to genialne kolumny, ale niestety są poza moim zasięgiem. Nie lubisz generalnie Dali czy tylko serii Zensor?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spróbuj posłuchać Tannoy Mercury, wspomniane przez Rafę QA, Melodika BL oraz Boston Acoustics A360, bardzo niedoceniane, a świetnie brzmiące w swoim przedziale cenowym.Grają bardzo równo i czysto z mocnym kontrolowanym basem i miłą dla ucha górą.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ritenour jak najbardziej :) ale lubię też Brendan Perry (Dead Can Dance), David Bowie, Dire Straits, Tangerine Dream, U2, Ennio Morricone, Pink Floyd i wiele innych a czasami też puszczę Coldplay i Daft Punk.

Wiem, że Tannoy Revolution to genialne kolumny, ale niestety są poza moim zasięgiem. Nie lubisz generalnie Dali czy tylko serii Zensor?

Generalnie brzmienie Dali nie jest moim brzmieniem.
Doceniam ich zalety i sa dobre w pewnych gatunkach muzycznych ale nie sa uniwersalne na pewno.

Widze ze mamy zblizone upodobania muzyczne dlatego sprobuj odsluchow tych wspomnianych przez Henrego i mnie kolumn. Jest duza szansa ze ktores cie porwia. Wez tez poprawke na elektronike na jakiej beda u ciebie graly.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tannoy Mercury 7.4 ktore posiadam w mojej skromnej ocenie znacznie lepiej zagraly, scena szersza delikatniejsza gora , i basik akurat.

Dali tez fajne tylko trzeba porownac obydwa glosniki aby wiedziec ocb.


Pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PhatMat

New member
Dzięki za wszystkie propozycje kolumn. Do najbliższego salonu mam spory kawałek drogi, ale postaram się zapoznać z tym co wymieniliście.

Pozdrawiam ekipę!
 
Do góry