Pomoc w wyborze amplitunera

zylka85

New member
Witam.
Powoli przymierzam się do zakupu nowego amplitunera. Stary to DENON 1611 i już największy czas na zmiany. Do tej pory byłem zdecydowany na DENONa X3200W ze względu na to, że ma wyjście pre out, dzięki czemu mógłbym podłączyć NADa C326BEE i zasilić fronty. Teraz zastanawiam się czy nie dołożyć do ONKYO RZ800 lub odczekać chwilę jak ceny się ustabilizują i uzbierać do RZ900?
Głośniki jakie posiadam to PARADIGMy:
Fronty- MONITOR 9v7
Centralny- MONITOR CENTER 3 V.7
Surround- MINI MONITOR v.7
Subwoofer- JAMO SUB300

Źródło dźwięku:
Źródło muzyki (stereo): Komputer stacjonarny z kartą CREATIVE ZxR poprzez RCA (pliki FLAC) ==> NAD C326BEE
Źródło filmów (5.1): Komputer stacjonarny poprzez HDMI (pliki .mkv ze ścieżką DTS HD MA i TrueHD) ==> Denon AVR 1611


Czy w przypadku RZ900 byłby nadal sens podłączać NADa?


Byłbym większy za jakieś wskazówki.
 
Ostatnia edycja:

zylka85

New member
NAD nie posiada funkcji PowerAmpDirect,także kiepsko z tym podłaczeniem.
Któryś kolega sprzedaje 900 w dziale sprzedam także zerknij.

Cóż, nauczyłem się czegoś nowego :) Czy RZ900 jest w stanie zagrać tak jak ten NAD? Może RZ900 wystarczyłby jako jedyny sprzęt zarówno do stereo i kina domowego? A NADa sprzedać?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Cóż, nauczyłem się czegoś nowego :) Czy RZ900 jest w stanie zagrać tak jak ten NAD? Może RZ900 wystarczyłby jako jedyny sprzęt zarówno do stereo i kina domowego? A NADa sprzedać?

Odsluch podstawa. Ta seria RZ ogolnie ceniona za stereo. Wolalbym rz800 niz denka 3200 mimo wiekszej ceny

Pzdr
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie słuchałem nowych Onkyo ale słuchałem Denon X4200 i naprawdę chylę czoła. Jakość i dynamika na wysokim poziomie i spokojnie co najmniej dorównuje tańszym wzmakom i CD.
Pisząc CD mam na myśli porównanie do wbudowanego w ampli odtwarzacza DLNA.
 

zylka85

New member
Byłem już zdecydowany na Onkyo RZ-800 ale za każdym razem jak podchodzę do zakupu to przychodzi mi na myśl czy Denon 4200W nie będzie lepszy. Chodzi mi przede wszystkim o kino. Denon ciut mocniejszy, więcej kanałów (nie wiem czy to argument bo i tak na razie używam 5.1, z czasem będzie 5.1.2, więc oba spełniają wymogi). Denon też niestety droższy. Jak wypada kalibracja w Onkyo bez audyssey? Czy da radę to ręcznie ustawić nie będąc inżynierem dźwięku? :D
To ma być zakup na lata za niemałe dla mnie pieniądze, więc poproszę jeszcze o jakieś wskazówki i rady.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie ma Audyssey ale jest inny system auto kalibracji. Więc to nie problem.

Denon mają równie ubogie możliwości konfiguracji co Marantze. Od strony KD Onkyo jest bardzo dobre. Jeśli ta część jest dla Ciebie najważniejsza wybierz Onkyo.
 

krzysiekkortus

New member
Jeśli Denon 4200 to może lepiej Onkyo RZ900. Poszukaj i ponegocjuj, można kupić za nieco ponad 5 tys. Fakt brak w nim skalowania i przetwarzania video oraz MHL , można się jeszcze czepiać dźwięku na słuchawkach ale to co gra w stereo na kolumny wynagrodzić może dużo więcej ;-) Pieniądze będziesz miał ze sprzedaży wzmaka :) bo nie będzie Ci potrzebny. Różnica pomiędzy RZ900 i 800 jest spora i nie wynika z samego parametru mocy ale z użytych podzespołów a to przełożyło się na jakość dźwięku.

Po odsłuchach w sklepach, na które dałem sobie czas, proponuję Tobie to samo. Sprzęt tani nie jest i sprzedawcy chętnie udostępniają odsłuch. A jak już posłuchasz to nie kupuj w necie tylko tam gdzie słuchałeś bo niedługo nie będzie gdzie słuchać;) Porównywałem z kilkoma ampli w tym Marantzami 7009 i 7010 i w mojej ocenie nawet z nimi w stereo sobie radzi. Pewnie podpadnę ale dla mnie gra tak jakby do środka wrzucili wzmaka stereo i to nie lichego. Przy tym modelu może upaść klasyczna teoria iż do stereo to tylko wzmak ;) tu też może lekko kontrowersyjnie ale w mojej ocenie nie bez racji. Popularność tego modelu chyba bierze się właśnie z tego jak gra w stereo. Pieniądze może nie małe ale nie da się chyba złożyć zestawu tak funkcjonalnego i tak grającego z ampli i wzmaka w tych pieniądzach. A tak rozumując to "tani zakup". Chętnie posłuchał bym innych opinii użytkowników RZ900. Ciekawie rozwinął się temat w dziale sprzedam w kontekście RZ900 i jego szybkiej sprzedaży ale sprzedający wycofał się że sprzedaży i dał temat do zamknięcia. A ciekawe czy jednak sprzeda swoją RZetke czy faktycznie sobie zostawi i jakie argumenty zadecydują. Ja zostałem na tyle pochłonięty przez stereo tego ampli, że w domu jeszcze nie dokończyłem wszystkich ustawień w kinie :D a trochę już minęło od kiedy go mam. Zamiast bawić się ustawieniami wolę co chwilę odkrywać na nowo brzmiące moje ulubione nagrania. Po wzmacniaczu słuchawkowym na lampach zestawionym z Beyerami 880 nie sądziłem że jeszcze coś tak mnie wciągnie. No i moje TAGI Harmony dostały drugą młodość. Jak trochę się sprzęt jeszcze wygrzeje to może nieco więcej napiszę o wrażeniach z odsłuchu różnych utworów. Ten wpis popełniam bo wcześniej nie mogłem znaleźć na polskich stronach podobnych poza reklamowymi :D w sumie to ten też tak trochę wygląda: fool: :D Ja RZ900 polecam trafił w mój gust taka moja subiektywna ocena.
 

krzysiekkortus

New member
Widziałem ale trudno się oprzeć wrażeniu że ten artykuł nie jest do końca obiektywny. Dopiero użytkownicy i ich forumowe wpisy o sprzęcie na który wydali własną kasę są miarodajne. Jak ktoś dostaje sprzęt za darmo to różnie to wygląda a jeśli nie daj Boże jeszcze jest ogniwem w łańcuszku kolportażu danego towaru to jeszcze gorzej.Generalnie każdy sprzęt ma swoje słabości i wady. I nawet jak komuś dany sprzęt pasuje to dla własnej wiarygodności i rzetelności powinien to opisać. Pozytywy są dość łatwe do wyszukania w sieci gorzej z negatywami.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Czasem jest wręcz odwrotnie. Znajdziesz mase negatywów bo zadowolonym użytkownikom się nie chce pisać a może być ich 99.9% w stosunku do zawiedzionych..
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam RZ 900 i mogę tylko potwierdzić , że jest super !
Klipsch-e dostały nowego życia . Nie wiem tylko dlaczego na 22" TV menu jest czarn-białe , a na projektorze zielone :)

Sam amplituner polecam , nie znalazłem jeszcze wad . A , są jakieś ?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam

hi fi choice co wyda nowy naklad to opisuje Onkyo jako najlepsze...moim zdaniem nie sa to obiektywne oceny lecz jezeli chodzi o test 900-setki jestem w stanie w to uwierzyć.mam rz800 i jestem bardzo zadowolony ale sluchalem tez rz900 i porownylem w sklepie z rz800 i roznica w stereo jest bardzo slyszalna na korzysc rz900...
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
Co do Hifi Choice mam podobne wrazenie co do RZ900 również :) ale nie mówmy że nie ma wad. Ma ale więcej ma pozytywów - dużo więcej :) i przyćmiewają one niedociągnięcia. Inaczej rzecz ujmując wywalili kilka mniej potrzebnych wodotrysków na rzecz brzmienia.
 
Do góry