Harman/Kordon 161S problem z dźwiękiem

klkw

Member
Witam,
Mam problem z H/K 161S, do którego podłączony jest Sony 65W855 przez HDMI. Miałem problemy z podłączeniem przez HDMI ARC tak aby dźwięk z TV poszedł przez AV i głośniki podłączyłem więc kablem optycznym. Po jakimś czasie zaczął jednak działać po ARC HDMI. Po kilku dniach dźwięk przestał działać przez AVR. Zmieniłem kabel HDMI kombinowałem z ustawieniami i jakoś ponownie dźwięk przez HDMI ARC działał ale po 5 dniach ponownie przestał. Nie wiem jak to działa ale w AV jak wybieram źródło w ustawieniach z automatu jest OPT i nie można tego zmienić. Nie wiem czy działa to automatycznie bo po jakimś czasie ustawienie samo zmienia się z OPT na HDMI. Dzisiaj nie działa mi dźwięk przez AVR i trochę mnie to wkurza bo to nowy sprzęt. Ale nasuwa się jeszcze pytanie czy to coś z AVR czy to TV nie daje sygnału przez HDMI ARC po jakimś czasie, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić.
Może miał Ktoś już taki problem z tym urządzeniem.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Używaj tylko jednego połączenia. Albo opt albo hdmi. Jak masz dwa na raz to ampli głupieje. A poza tym harman tak czasem ma, że sam sobie przestawia połączenie z hdmi na opt mimo, że podłączony jest kablemnhdmi. Miałem jakiś czas temu harmana i właśnie takie cuda się działy. Dlatego pożegnałem sie HK na rzecz tego co msm w stopce.
 

Bonaventura

New member
U mnie w AVR171 działy się podobne cyrki. Ustawiało mu się zadane parametry a on nagle je sobie zmieniał i głupiał, czasem nawet trzeszczał dźwięk. Doraźnie pomagało wyłączenie ampli i ponowne włączenie. Podłączonych do niego miałem kilka urządzeń typu konsole, tv, projektor itd. i męczące było co chwilę "resetowanie" go. Jedyną skuteczną metodą na wyeliminowanie tego typu przypadłości okazało się u mnie sprzedanie tego dziadostwa i kupno innego sprzętu, w moim przypadku akurat Marantza i mam święty spokój.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam Harmana i u mnie wszystko wyśmienicie działa. Model AVR-255 dostarcza do moich uszu ciepły i barwny dźwięk.
 

klkw

Member
A u mnie co około 5 dni przestaje działać dźwięk z TV przez MDMI ARC na Harman. Muszę odłączyć z sieci kino domowe i po ponownym podłączeniu mam spokój na kolejne 4-5 dni.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zapewne przełącza ci opcję połączenia z HDMI na opytk.
Taka to przypadłość w Harmanach i trzeba z tym żyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

klkw

Member
Kiedy nie działa dźwięk sprawdzam ustawienia i jest TV - HDMI ARC, nie zmienia mi na OPT. Wcześniej było połączone tylko po OPT i nie było problemu. Dzieje się to na HDMI, chciałem zostawić tylko OPT ale wtedy trzeba przyciszyć TV nie ma sterowania głośności kina pilotemTV a jest to przydatne.
W ONKYO mam z łapy ustawione na sztywno HDMI i nigdy nie było problemów. Harman chyba automatycznie wyszukuje te ustawienia i jest lipa bo nie działają za długo. Dźwięk jest fajny ale ta przypadłość powoduje moją irytację. Może jest to jakiś błąd tego sprzętu i trzeba zrobić reset?
 

klkw

Member
Pozostaje chyba tylko reklamacja bo już mnie wkurza ten sprzęt. Czasami muszę kilka razy odłączać od prądu zanim załapie ponownie dźwięk przez ARC HDMI.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pozostaje chyba tylko reklamacja bo już mnie wkurza ten sprzęt. Czasami muszę kilka razy odłączać od prądu zanim załapie ponownie dźwięk przez ARC HDMI.

Witaj w świecie harmana.
Mówione było, że ten typ tak ma.
Sprzęt generalnie jest cool, ale softwarowo to porażka i nic się od dawna nie zmieniło.
Czy inżynierów harmana naprawdę nie stać na zmiany ?
 

klkw

Member
Wiecie może gdzie zgłosić reklamację, nie ma chwilowo dostępu do dokumentów zakupowych i gwarancji dlatego pytam.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Niektórym się jednak zdarza i jest to zbyt często. Mało było dyskusji w tej sprawie ?
Mnie się zdarzyło. Z czego to wynika ? Trudno powiedzieć, bo jak widać niektórym harman działa bez problemu.

Nie jest też powiedziane że użytkownicy sprzętu innych firm jednak nie udzielający sie na forach internetowych nie narzekają na swój wadliwy posiadany np. Amplituner, inny niż np. Harman.Nie tłumacze harmana ,bo swojej przygodzie że sprzętem przez siebie wybieranym nie rodziców :) a jest tego 25 lat i przewinęło się trochę sprzętu i problemy miałem tylko z polskimi modelami.Pzdr
PS. Myślę że to nie "szczęście" bo chyba nie takie kryterium obieramy przy wyborze swojego wymarzonego audio-video;-) może mi sie uda trafic:-(
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kolego.... Z całym szacunkiem....
Przestańmy zawijać gówno w papierek...
Albo coś jest dobre albo nie....
Akurat avr 161/171 ma jakiś problem...
Po co ściemniać ?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wyczuwam nerwy:) ,zaznaczam ze nie jesteśmy kolegami jak to okresliles ,ja mam swoje zdanie , Ty swoje .Najważniejsze że Uważasz te modele za gowno bez ściemy :p .Pzdr
 

samfisher74

New member
Calkowicie się nie zgadzam żę H/K 161 to gówno, korzystam z tego sprzętu już około roku, na początku miałem problem z ARC ( jak się okazało z powodu złego ustawienia w dekoderze tv) po tym jak wszystko poustawiałem jak należy ani razu nie miałem żadnej zawiechy czy innych problemów z ARC i ze sprzętem itp.
 
Do góry