Nowy Pioneer VSX-329-K czy używany VSX-1025-K ? Co wybrać?

Jaki amplituner do filmów


  • Total voters
    0

jack78

New member
Potrzebuję wymienić amplituner, mam dość niski budżet, około 800-1k zł.
Aktualnie posiadam Technics SA-DX930 + KODA AV-710 + jakiś mały SUB Yamahy.

Ze względu na brak wejść HDMI, zdecydowałem się na wymianę i w pierwszej kolejności padło na nowy ampli Pioneer VSX-329-K (kwestie finansowe), ale z czasem natrafiłem na używany VSX-1025-K. Ceny podobne.
ten pierwszy to najniższy model na rok 2014 z systemem 5.1, drugi natomiast do chyba najwyższy model na 2010r - system 7.1. W obu jest DTS-HD Master Audio.
W 90% będę tego używał do oglądania filmów, głównie z kompa, trochę Blu-Ray. Muzyka w niewielkim stopniu.

Doradźcie na który się zdecydować, nowy z gwarancją, czy używany, bez gwarancji, za to bardzo wysoki model. A może zupełnie coś innego? Szczerze powiedziawszy nie mam zbytniego przekonania do Pioneera, ale po wpisaniu kwoty, praktycznie nic innego nie pozostało :grin:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Im nowszy, tym lepiej, poszukaj Onkyo 609, Denka z serii X..., 1611, 1911 i raczej coś mocniejszego, ten Pionek VSX3... troche za słaby i ma niewiele funkcji, wolałbym już starszego 1025 ;)
 
I

irek6311

Guest
Bez namysłu używany bo nowy o II klasy będzie niższy i gorszy dżwięk + moc na końcówkach wzmacniacza.
 

collider

New member
Bez reklam
Teoretycznie najlepszy wybor to VSX 1025. Zaznaczylem inny dlatego, ze radzilbym dolozyc do np nowego conajmniej 529. Mialem 920. Padl po gwarancji wiec mam uraz do uzywanych amplitunerow. Naprawa byla nie oplacalna. Ciezko wyrokowac bo byc moze tobie uzywany ampek bedzie sluzyl jeszcze latami, ale ja na twoim miejscu bym nie ryzykowal. Czemu 529 bo to sensowny wybor. Ma wszystko co potrzeba a nadal jest w rozsadnych pieniadzach.
 
Ostatnia edycja:

jack78

New member
OK.
Zaproponowałeś mi model o którym myślałem, jednak ze względu na cenę, mało intensywnie:)
Ale właśnie go znalazłem o 300zł taniej niż do tej pory, więc chyba się zdecyduję na niego. Dzięki.
 

jack78

New member
A ja jednak się zdecydowałem na VSX-529-K.
Nowy z przedłużoną gwarancją do 4 lat (ubezpieczenie) za 1128zł. Chyba lepszej oferty nie szło znaleźć.
Dzięki wszystkim za pomoc.
 

jack78

New member
Wyrwałem ostatnią sztukę, z rabatem 300zł, a za ubezpieczenie na 4 lata zapłaciłem tylko 129zł, więc chyba było warto. Ubezpieczenie obejmuje normalne usterki, przepięcia, kradzież, zobaczymy tylko czy w razie konieczności skorzystania z ubezpieczenia będzie ono do wyegzekwowania.
 
Do góry