Amplituner z 2 x HDMI OUT

Traper2000

New member
Witam,
proszę o poradę...
chciałbym zakupić jakiś budżetowy amplituner 5.1 ale z 2 x HDMI out.
Co by koledzy polecali z tańszego sprzętu?
Pozdrawiam
 

kwida88

New member
Denon avr-x2100w byl w promocji nie wiem czy jeszcze jest. Ja placilem 2099 zl i mi cena wydala sie przystepna. Oprocz drugiego hdmi out druga strefa, wi-fi i bluetooth. Brakuje mi tylko atmosa ktory ma mlodszy brat o numerze 2200, ale to juz 6, 7 stowek wiecej.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Może być używany... np 616 (nie wiem czy to akurat udany model).
Potrzebuję tańszego, nisko-budżetowego sprzętu pod projektor i TV i nie zależy mi na super dźwięku.

jak już pisałem , zależy ile masz kasy

skoro piszesz że potrzebujesz do TV i projektora to zakładam że więcej będzie używany do filmów

616 to świetny model do kina i spokojnie nagłośni 25-30m2

masz już kolumny ? jakie ?
 

Traper2000

New member
jak już pisałem , zależy ile masz kasy

skoro piszesz że potrzebujesz do TV i projektora to zakładam że więcej będzie używany do filmów

616 to świetny model do kina i spokojnie nagłośni 25-30m2

masz już kolumny ? jakie ?

Fakt, bedzie do filmów ale raczej bez głośnego odsłuchu... tzn. żeby było te 5.1 ale na wieczorne odtwarzanie. Na razie będzie chodziło na kolumienkach 4ohm od Pioneera BCS-414.
Co do kasy to nie wiem... coś 1000-1500?
Pozdrawiam

Edit:
Kontynuując... Proszę się nie dziwić, że tu projektor 3D, ekran na 110" i TV 55 a kolumny jakieś mizerne ale to jest pewien proces związany z małżonką. Początkowo strasznie przeżywała, że z pokoju dziennego zacząłem robić męską jaskinię rozkoszy i sprzęty jak projektor i ekran wywoływały u niej szok, ale jakoś powoli i ze smakiem udało się to tak zamontować, że nie bije po oczach i pokój dalej ma swój pierwotny charakter. Póki co nie mogę nagle wnieść swoich ulubionych kolumn Magnat Supreme 1000 bo ich "ciężar wizualny" znów wywoła szok więc 2 główne kolumny grają w sypialni z ampitunerem Onkyo 309 a reszta zestawu czeka na stryszku.
Póki co chciałbym nowy/używany amplituner z 2 hdmi out podłączyć do istniejącego i wkomponowanego zestawu Pioneer BCS-414 i przez jakiś czas (ale nie za długi) tak żyć.
Z tego właśnie powodu szukam czegoś możliwie najtańszego, ale z 2 hdmi out. Za rok, dwa pewnie wymienię go na coś lepszego.
 
Ostatnia edycja:

Traper2000

New member
Witam ponownie,
ostatecznie kupiłem nowy ONKYO TX-NR636.
Pod uwagę brałem jeszcze:
denon avr-x2100w - odpadł za brak audio coaxial
harman kardon avr171 - odpadł za mały wyświetlacz i cienkie przyciski (ale za to jest najmniejszy)
pioneer vsx-924 - odpadł
Pozdrawiam
K.
 

artur0306198

New member
Pozwolę sobie odświeżyć. Jak w temacie, poszukuję amplitunera z 2xHDMI out (podpięcie TV i projektora). Budżet to okolice 2000zł.

Trochę się rozejrzałem (na razie tylko po necie) i znalazłem Onkyo TX-NR676E (obecnie można kupić za 2199 zł). Jednak zastanawiam się czy może konkurencja ma coś porównywalnego cenowo przy podobnych parametrach? Słyszałem, że Onkyo generalnie jest bardziej ostre, zimne niż np. Denon, który jest jakby cieplejszy. Głównie będę oglądał filmy i wydaje mi się, że do filmów lepszy byłby cieplejszy dźwięk, ale może się mylę? Jeśli będę słuchał muzyki to raczej pop niż rock. Słyszałem też, że Onkyo, w tym również omawiany model miewa problemy techniczne (np. check sp wire). O Denonie słyszałem z kolei, że ma mniej intuicyjne menu, a co za tym idzie jest mniej przyjazne w codziennym użytkowaniu. W tym Onkyo jest fajna funkcja "Zone 2" gdzie w salonie mogę oglądać film, a w kuchni leci muzyka. Czy konkurencja w tych pieniądzach też ma ten bajer?

Tak więc ponawiam pytanie. Co wybrać przy budżecie około 2000zł (absolutny max to 2500zł), zakładając, że:
- potrzebuję 2xHDMI out (i co najmniej 4xHDMI in)
- główne przeznaczenie to oglądanie filmów z BD/DVD/SAT/PC + okazjonalne słuchanie raczej spokojnej muzyki
- mile widziana opcja "Zone 2" a także WI-FI i USB

Tak więc, brać tego Onkyo? Może jakiś Denon? Yamaha? Jeszcze coś innego?
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pozwolę sobie odświeżyć. Jak w temacie, poszukuję amplitunera z 2xHDMI out (podpięcie TV i projektora). Budżet to okolice 2000zł.

Trochę się rozejrzałem (na razie tylko po necie) i znalazłem Onkyo TX-NR676E (obecnie można kupić za 2199 zł). Jednak zastanawiam się czy może konkurencja ma coś porównywalnego cenowo przy podobnych parametrach? Słyszałem, że Onkyo generalnie jest bardziej ostre, zimne niż np. Denon, który jest jakby cieplejszy. Głównie będę oglądał filmy i wydaje mi się, że do filmów lepszy byłby cieplejszy dźwięk, ale może się mylę? Jeśli będę słuchał muzyki to raczej pop niż rock. Słyszałem też, że Onkyo, w tym również omawiany model miewa problemy techniczne (np. check sp wire). O Denonie słyszałem z kolei, że ma mniej intuicyjne menu, a co za tym idzie jest mniej przyjazne w codziennym użytkowaniu. W tym Onkyo jest fajna funkcja "Zone 2" gdzie w salonie mogę oglądać film, a w kuchni leci muzyka. Czy konkurencja w tych pieniądzach też ma ten bajer?

Tak więc ponawiam pytanie. Co wybrać przy budżecie około 2000zł (absolutny max to 2500zł), zakładając, że:
- potrzebuję 2xHDMI out (i co najmniej 4xHDMI in)
- główne przeznaczenie to oglądanie filmów z BD/DVD/SAT/PC + okazjonalne słuchanie raczej spokojnej muzyki
- mile widziana opcja "Zone 2" a także WI-FI i USB

Tak więc, brać tego Onkyo? Może jakiś Denon? Yamaha? Jeszcze coś innego?

Czytam tego posta i nic mi się nie zgadza. Mam Denona i znam Onkyo. To co tam słyszałeś to wyrzuć i zapomnij.
Denon i Onkyo dadzą ci to czego potrzebujesz Zony wifi USB i co tam jeszcze. Do kina Onkyo chyba wypada lepiej choć nie znam 676. Muzycznie to kto co woli. Jedni chwalą Onkyo inni Denona inni Yamahę. Zależy jakie kolumny do tego podepniesz. Masz możliwość odsłuchać jakieś ampli to byłoby dobrze bo sam usłyszysz który jak brzmi i który ci odpowiada. To co najważniejsze to nie spieszyć się z zakupem i wybrać z głową.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Bez odsłuchu z konkretnymi kolumnami to jak błądzenie w ciemnościach :p
W tej cenie możesz wybierać w różnych ampli które mają to co ci potrzeba ale trzeba jeszcze zgrać to z kolumnami !
 

artur0306198

New member
Sorry za post pod postem, ale znalazłem coś, co mnie zainteresowało i ciekaw jestem waszego zdania. Mianowicie natrafiłem na Onkyo TX-NR515. Zdaje się, że to starsza konstrukcja niż TX-NR676, więc domyślam się, że ma swoje wady lub po prostu ustępuje jakościowo nowszemu koledze, ale jest sporo tańszy (używane sztuki nawet o połowę). Ma też to co mnie interesuje czyli 2xHDMI out i Zone 2. Nie ma co prawda wi-fi, ale jeśli dobrze rozumiem dokupienie adaptera UWF-1 załatwi sprawę. Zaoszczędzone pieniądze mógłbym przeznaczyć na lepsze głośniki. Problem z nim jest jednak taki, że on chyba już schodzi z pólek sklepowych i nie bardzo mam jak dokonać odsłuchu, żeby go porównać z TX-NR676 lub Denonem X2400.

Warto zaoszczędzić czy jednak to przestarzała konstrukcja i lepiej dopłacić i kupić coś nowszego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry