Onkyo TX-NR 636 - ukryte menu

Saszku

New member
Cześć

Dzisiaj grzebiąc w ustawieniach Onkyo znalazłem dwa dziwne menu :

1) Po przytrzymaniu przycisków [MOVE/TV] + [ON/STANDBY] możemy przełączać pomiędzy :

THX I/S SP : Yes
THX I/S SP : No

Powyższe trochę mnie zaskoczyło ponieważ TX-NR636 nie posiada THX, czy ktoś wie do czego służy ten przełącznik ?

2) Po przytrzymaniu [BD/DVD] + [ON/STANDBY] możemy przełączać pomiędzy :

HDMI BD : Use
HDMI BD : Ignore
HDMI BD : DSPTH

3) Jako ciekawostka po przytrzymaniu [NET] + [ON/STANDBY] lub [USB] + [ON/STANDBY] można wymusić aktualizację oprogramowania nawet jeżeli posiadamy już najnowszą wersję, a z poziomu normalnego menu aktualizacja jest niemożliwa.

Czy ktoś wie do czego służą dwie pierwsze funkcje ??

redir


redir
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Nikt nie wie? To może pytanie z innej beczki czy ktoś spotkał się z ukrywaniem niektórych funkcji, które amplituner był by w stanie obsłużyć?
 

olejx

New member
Ja w swoim tv Samsung miałem możliwość w menu serwisowym wybór modelu tv. Wybrałem model wyższy który zdaje sie dodawał PIP i odtwarzanie filmów z dysku zewnętrznego. Wiecej nie pamiętam . O tym wszystkim dowiedziałem się z forum. Ciekaw jestem jak sprawa wygląda w przypadku Onkyo tx-nr636. Ciekawe tez czy producent przewidział jakieś niespodzianki w innych modelach np 838.
 

Saszku

New member
Napisałem do serwisu EIC i do Onkyo Support, dzwoniłem ale podobno serwisant zajmujący się Onkyo jest na urlopie, wysłałem im zdjęcia jako załącznik. Ciekaw jestem co odpowiedzą ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To nie sa jakies tajne funkcje. Mozna je bylo znalezc juz we wczesniejszych modelach, zas opis w instrukcji dotyczacej zestawu glosnikowego i amplitunera Onkyo. Wygoogluj sobie
Edit:
Zerknij na te instrukcje brandowanych logiem i oferowanych przez Onkyo zestawow 7.1/5.1 glosnikowych.
https://www.google.ie/url?sa=t&sour...ZLsAQ0&usg=AFQjCNGcuDLCsXyelP12W02kpLfTWr0MYA
Nie jest to kompletna odpowiedz na Twoje pytanie, byc moze jest faktycznie tak jak piszesz, ze producent e celu dywersyfikacji produktu, usunal z menu tanszych modeli, opcje zwiazane z ustawieniami THX, pozostawiajac predefiniowane parametry, ktore uruchamia sie tymi sekretnymi kombinacjami, aby "zoptymalizowac" wspolprace z "dedykowanymi" glosnikami THX Onkyo.
Sprawdziles moze menu po aktywowaniu funkcji, czy moze przybylo jakichs ustawien?
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Trochę mi kolego tym linkiem podpowiedziałeś, kiedyś znalazłem ten model Onkyo (HT-R933) i właśnie ten model ma identyczną specyfikację co TX-NR636, nawet ten sam nr. firmware po za tym, że HT-R933 posiada THX, a TX-NR636 nie posiada. Dlatego też moje zastanowienie, czy nie jest to chwyt marketingowy, a funkcje można odblokować gdzieś w menu serwisowym.
Po aktywowaniu tej funkcji nic się nie zmieniło w menu, nie ma też dalej możliwości wyboru w DSP THX.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ok. Ja tez mam 636. Sprawdzilem pobieznie i o ile faktycznie nie pojawiaja sie zadne nowe ustawienia w menu, przycisk THX na pilocie (RC-840M) pozostaje nieaktywny, jednak uaktywnienie funkcji zmienia konfiguracje glosnikow. Moj uklad 5.2.1 zmienil sie na 7.1.0. Sprawdzilem dwukrotnie. Operacja powoduje zmiane glosnikow sufitowych na Back Surroundy.
Edit2:
Jednoczesnie z menu znika mozliwosc ustawiania czestotliwosci odciecia glosnikow. Mysle, ze pojawiaja sie predefiniowane ustawienia dla zestawu glosnikowego Onkyo. Po dezaktywacji omawianej funkcji, wszystkie czestotliwosci ustawione sa na 100Hz.
IMHO wspalomnianej opcji najlepiej nie uaktywniac, bo niczego sie nie zyska, a bedzie konieczna ponowna kalibracja systemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry