Onkyo TX NR 646

xatt

New member
pozwolę sobie na pewne dopowiedzenie: otóż w innym wątku zapytałem, co lepiej podłączyć do mojego sr7008: czy końcówkę mocy mm7025 czy wzmacniacz pm8005 (cena obu praktycznie ta sama, okolice 4k). Dostałem odpowiedź, że jeśli chodzi o poprawienie jakości TYLKO stereo to wzmacniacz, bo wtedy cd podpinamy POD WZMACNIACZ omijając amplituner i jego "degradujące" działanie, choć z drugiej strony wydaje mi się, że mój amplituner aż tak bardzo by nie zdegradował, bo jest raczej z tych porządniejszych, no ale niech będzie - jestem teraz na etapie zakupu pm8005, choć chciałem "polować" na pm7004, ale póki co na znanym portalu aukcyjnym nie ma i nie wiadomo, czy i kiedy będzie, poza tym co nowe, to nowe. Owszem, myślałem o wzmacniaczu innej marki, ale względy wizualne i podpasowanie do kompletu mówi swoje. Oczywiście jest jeszcze kwestia posiadania wejścia "main in", które to nie we wszystkich obecne jest. W międzyczasie stałem się też posiadaczem wzmacniacza primare i21 od kolegi, wyjeżdżającego na stałe za kałużę, prawie za darmo...i ten wzmacniacz (swoją drogą myślę, że lepszy od pm8005), nie ma wejścia na przedwzmacniacz i do sr7008 go nie podłączę, czego żałuję, choć niby jakoś można, ale nie wiem jak! i tyle w temacie, sory za rozwlekłość przemyśleń :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Właśnie źródło do wzmacniacza ,tu jest poprawa i nie ma o czym mówić .Oczywiście nie należy generalizować
Trzeba pamiętać że nie każdy amplituner przegrywa ze wzmacniaczem
Ale jak słyszę podłącz amplituner do wzmacniacza ,wepchnij pendriwa z mp3 i będziesz miał dobre stereo to mni.....................
 

xatt

New member
...zmiana planów. Dziś sobie posłuchałem pm8005 i stwierdziłem, że wolę dźwięk z primare i21. W związku z powyższym, chyba zrezygnuję z jego nabycia, a w zamian kupię takie gówienko
HiFi Ja i Ty – Beresford TC-7220 – Przełącznik Audio
po którym podłączę do jednych kolumn i sr7008 i i21 i będę sobie pykał tymi klawiszami przełączając to tu to tam.
przekonał mnie ten txt
Unikatowy router audio Beresford TC-7220 | HD-Opinie.pl

..pitole...kase zaoszczedze...drogi ten pm8005 skubany...kij z nim..A primare już mam, nie muszę go kupować!
 

deusexe

Member
Tak z zupełnie innej beczki; jakie byście polecili głośniki efektowe? Amplituner ma niby 160W/kanał w co nie bardzo chce mi się wierzyć, bo sam zasilacz ma ok 630W... Wszystkie "małe" głośniki tylne i górne do Atmos są do mocy 20-80W, czy polecacie na tył fronty podłączyć czy ta moc na kanał podawana jest tylko przedniego kanału, a tył dużo słabszy?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak z zupełnie innej beczki; jakie byście polecili głośniki efektowe? Amplituner ma niby 160W/kanał w co nie bardzo chce mi się wierzyć, bo sam zasilacz ma ok 630W... Wszystkie "małe" głośniki tylne i górne do Atmos są do mocy 20-80W, czy polecacie na tył fronty podłączyć czy ta moc na kanał podawana jest tylko przedniego kanału, a tył dużo słabszy?

Zapomnij o takiej mocy na wszystkie kanały, po podłączeniu wszystkich głośników łącznie z atmosem to może podkreślam może zostanie Ci z 25-35W na kanał...;-) W tedy te głośniki zamiast grać będą lekko dyszeć z braku prądu...;-)
 

deusexe

Member
No tak myślałem, że mogę spokojnie dać słabsze surround, ale bez przesady skąd te wyliczenia 25W? Przy prostym podzieleniu 630 na 7 głośnikow wychodzi 90W na kanał.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To się tak nie liczy. Nie dzieli się mocy zasilacza przez ilość kanałów. Trzeba pamiętać, że zasilacze nie maja 100% sprawności.
 

specmenos

New member
Witam. Czy u was także po włączeniu NR646 słychać dochodzące z urządzenia takie ciche buczenie, prawdopodobnie z transformatora? (przy dźwięku na "0" lub wybraniu "pustego" źródła). Nie wiem czy taki urok, czy u mnie jakaś wada. Na początku tego nie było słychać.

PS. ma ktoś instrukcję PL w pdf?
 

deusexe

Member
Buczenia u mnie nie stwierdziłem, ale sprzęt mam dopiero 2 tygodnie, za to po ok 40 minutach od włączenia pojawia się cyknięcie jak przy wyborze stereo/dolby surround. Amplituner gra wybornie w porównaniu z Yamahą RX-V473 którą sprzedałem, dźwięk jest "cieplejszy".
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zapomnij o takiej mocy na wszystkie kanały, po podłączeniu wszystkich głośników łącznie z atmosem to może podkreślam może zostanie Ci z 25-35W na kanał...;-) W tedy te głośniki zamiast grać będą lekko dyszeć z braku prądu...;-)

ta , wg testów jest inaczej :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

co nie zmienia faktu , że wzmacniacz zagra lepiej

ja na brak mocy nie narzekam :

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 81.0 watts
1% distortion at 95.1 watts
Read more at Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

w stereo też jest spory zapas
 

mors111

Active member
Bez reklam
Z tego co trochę poczytałem,to wydaje mi się,że Onkyo w porównaniu do konkurencji ma większy zapas mocy.

bo ma spory zasilacz , pond 600W w serii 6.. podobnie jak Marantz 5/6..

owszem są też mocniejsze amplitunery innych firm , nie pamiętam modelu ale widziałem takiego co miał zasilacz 1,5kW i spokojnie oddawał 5x120W na kanał
 
Do góry