Onkyo TX NR 646

abdul0412

New member
Bez reklam
Audyssey nie było już w zeszłorocznych modelach o ile się nie mylę

#Edit:

Poczytałem, przytoczę podsumowanie testu znalezionego w podlinkowanym przez Ciebie forum:


Także wychodzi to samo, co z testu które wrzuciłem kilka postów wyżej, Onkyo pracuje nad swoim systemem i w tym roku jest lepiej niż w poprzednim.

Posiadam Onkyo 838 ,który posiada nową kalibrację.
Jest to niemal identyczne co w moim Pioneer vsx-919 , tylko krócej się odbywa ten process.

Co więcej współpraca wygląda na owocną z pewnościa.

Podobno w nowych modelach jest to ulepszone - tak samo jak w Pioneer jest bardziej rozbudowane łącznie z adaptacją cyfrową tzn dostrajaniem pod własne ucho, tylko znacznie lepiej przygotowane i ułatwione.
 

3echo

Member
Bez reklam
No, Onkyo w ogóle w ostatnich modelach zyskuje na opinii pod kątem jakości odsłuchu. Może któregoś dnia znów będą brane pod uwagę do odsłuchu stereo ;)

O ile się nie mylę to gdzieś poczytałem,że miałeś Onkyo 838.
Widzę,ze teraz masz Marantza,ale może jeszcze pamiętasz jak to Onkyo grało?Bo zastanawiam się nad wyborem tego Onkyo a Marantzem 5009.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
O ile się nie mylę to gdzieś poczytałem,że miałeś Onkyo 838.
Widzę,ze teraz masz Marantza,ale może jeszcze pamiętasz jak to Onkyo grało?Bo zastanawiam się nad wyborem tego Onkyo a Marantzem 5009.

Pamiętam dobrze. Jw mocno dołem ale trochę gorzej kontroluje te zakresy. Środek jest minimalnie cofnięty więc lepiej zgrywa się z kolumnami neutralnymi lub grającymi wyraźnie środkiem, wtedy się uzupełnią.
Góra jest łagodna ale i mniej detaliczna niż w Marantzach.

Z perspektywy czasu widze że połączenie kolumn o charakterze Klipsch i ampli Onkyo nie było dobre bo powiększało deficyt środka.
Za to w kinie Onkyo daje więcej dramaturgii. Akcja jest bardziej odczuwalna.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Onkyo do kina miód. Jedyne co ma słabe to lekko wycofane dialogi. Trzeba czasem podbijac centrala. W stereo jest mocno średnio. Tzn w muzyce elektronicznej jest wypas. Rock i metal w sumie też ale... wokale są slabe, wycofane, ciche i bez mocy. Czyli jak koledzy piszą - słaby środek.

Jednak do kina wydaje mi się że Onkyo to pierwszy i naturalny kandydat. A do stereo.... wzmak :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

3echo

Member
Bez reklam
tylko szkoda,że Onkyo nie stosuje pre out w swoich amplitunerach.Jedynie w wysokich modelach.
Mimo,że posiadam bardzo niski model Onkyo to w kinie naprawdę daje radę.Szczególnie dynamika mnie powala.Brat ma starszy model Yamahy,ale wydaje mi się,że w kinie nie jest tak ciekawie jak przy Onkyo.
Najlepsze wyjście to amplituner Onkyo z preoutem + wzmak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Onkyo do kina miód. Jedyne co ma słabe to lekko wycofane dialogi. Trzeba czasem podbijac centrala. W stereo jest mocno średnio. Tzn w muzyce elektronicznej jest wypas. Rock i metal w sumie też ale... wokale są slabe, wycofane, ciche i bez mocy. Czyli jak koledzy piszą - słaby środek.

Jednak do kina wydaje mi się że Onkyo to pierwszy i naturalny kandydat. A do stereo.... wzmak :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Z ostatnim zdaniem się zgadzam :)
 

Manky

New member
Nigdy takiego rozwiązania nie miałem ale z informacji które udało mi się uzyskać na tym forum wynika ze w takim przypadku AMP AV działa jako transport a za brzmienie odpowiedzialny jest wzmak stereo wiec brzmienie jest dużo lepsze. Jeśli coś pomieszalem to przepraszam.
 

werf

Active member
Bez reklam
Dobrze by było jakbyś nie rozpowszechniał herezji
Takie połączenie owszem jest wskazane ale nie poprawia stereofonii,a poprawia dynamikę
Jak napisałeś AV działa jako przedwzmacniacz ale ch... z tego bo cały sygnał skutecznie degraduje
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Dobrze by było jakbyś nie rozpowszechniał herezji
Takie połączenie owszem jest wskazane ale nie poprawia stereofonii,a poprawia dynamikę
Jak napisałeś AV działa jako przedwzmacniacz ale ch... z tego bo cały sygnał skutecznie degraduje

Nic nie degraduje,bo w stereo gra tylko wzmacniacz.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dobrze by było jakbyś nie rozpowszechniał herezji
Takie połączenie owszem jest wskazane ale nie poprawia stereofonii,a poprawia dynamikę
Jak napisałeś AV działa jako przedwzmacniacz ale ch... z tego bo cały sygnał skutecznie degraduje

Zalezy jak go uzywamy , czy jako dodatkowej koncowki mocy , gdzie przewzmacniacz jest przyzwoity czy jako oddzielne urzadzenie dla wygody aby nie przepinac kabli glosnikowych oraz zwiekszyc dynamike w kinie. Generalnie polaczenie ampli np onkyo + wzmacniacza moze byc naprawde bardzo fajne. Kiedys moze sprobuje bo na ta chwile przy moim 838 musze miec lepsze glosniki.

Pzdr
 

Manky

New member
Dobrze by było jakbyś nie rozpowszechniał herezji
Takie połączenie owszem jest wskazane ale nie poprawia stereofonii,a poprawia dynamikę
Jak napisałeś AV działa jako przedwzmacniacz ale ch... z tego bo cały sygnał skutecznie degraduje
Zatem przepraszam ze powielam herezje szerzone na tym forum, postaram się więcej nie udzielać porad na forum które propaguje nieprawdziwe informacje. Zatem pre out jest bez sensu, dziękuję za rzeczowe uświadomienie.
 
Do góry