Pioneer VSX-924 - Problemy

sxd

New member
Witam,
Jestem użytkownikiem Pioneera 924 i chciałbym zapytać użytkowników tego samego modelu amplitunera czy opisane poniżej problemy również u Was występują (Ten typ tak ma), czy to problem z moim egzemplarzem lub telewizorem w przypadku pierwszego problemu.

Pierwszym problemem jaki widać było od razu po zakupie jest skaler video który znacząco rozjaśnia każde źródło. Włączenie skalowania obrazu (np. 1080p -> 1080p i inne) powoduje, że czerń przestaje być czarna, i jest rozjaśniona o ok. 50%. Ustawienie jasności w menu amplitunera na -6 (minimum) i zmiana na ekran plazmowy (taki jak mam - LG PS3000) niewiele pomaga. Każde inne ustawienie (LCD, FPJ) daje podobny efekt, zmiany innych parametrów video też nic nie dają pod tym względem. Po wyłączeniu skalowania jest wszystko tak jak zwykle czyli OK. Poniżej foto problemu.

Bez skalowania:
images70.fotosik.pl/947/3473e7462b31a614gen.jpg

Ze skalowaniem / Jasność standardowa (0)
images67.fotosik.pl/948/9cef817267bc9bc7gen.jpg

Ze skalowaniem / Jasność minimalna (-6)
images67.fotosik.pl/948/8d675fc92327bd49gen.jpg


Mam także problem z uruchamianiem radia internetowego; po włączeniu amplitunera (na źródle radia internetowego) pokazuje się Connecting, następnie Server Error lub Track Not Found, po kilku próbach przełączenia źródła (np. na sat i z powrotem na NET) radio uruchamia się normalnie, ale to nie rozwiązuje problemu, gdyż taka każdorazowa zabawa jest irytująca. Internet z tego samego kabla funkcjonuje poprawnie na innych urządzeniach: laptop, dekoder nc+, telewizor oraz odtwarzacz sieciowy także z radiem. Prędkość połączenia z internetem ok. 80Mbps download i 9Mbps upload (łącze 100/10Mbps). Sprawdzałem na innym routerze i problem dalej występuje. Dodam, iż obsługa amplitunera z tabletu z aplikacją iControlAV działa bez problemu, w ustawieniach amplitunera cały czas pokazuje połączenie z siecią. DLNA (MediaServer) działa poprawnie.

Innym problemem są niedziałające przyciski na pilocie (góra, dół, lewo, prawo, enter) po wybraniu źródła za pomocą pokrętła. Przykładowo wybierając TUNER z pokrętła, na pilocie nie mogę już przełączyć zapisanych stacji, tylko z panelu czołowego. Pomaga kliknięcie na TUNER na pilocie lub MAIN. To tak ma funkcjonować?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Rowniez mam ten sam model, kolor srebrny. Radio internetowe dziala po wifi bez problemu, czasem wyskoczy serwer error, ale rzadko. Po kablu aplikacja na smartfonie dziala idealnie, ale po wifi jest zrabane. Nic nie pomaga. Az sie dziwie jak mogli taki bubel wypuscic.
 

sxd

New member
@drosophilia
Dzięki za odpowiedź. Czy u Ciebie włączenie skalowania obrazu także powoduje znaczny wzrost jasności, jak na foto w temacie?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Hejka.Nie wlaczam skalowania obrazu, bo nie nie mam takiej potrzeby. Ogladam materialy 1080p na projektorze Full HD. Wkurza mnie jeszcze w tym amp. powolne oraz gubienie, przelaczanie sygnalu na wyjsciu HDMI 1
 

Cezarek21

New member
Cześć,
mam taki ampli od 2 miesięcy. Jeżeli chodzi o te przyciski na pilocie to ja u siebie nie mam problemu.
Jeżeli chodzi o skaler to u mnie jest OK czerń jest czarna tak jak bez skalera.
Jedyny warunek to musisz wybrać w opcjach obrazu rodzaj matrycy, jest tam około 5 ustawień. Sprawdź wszystkie bo nie konieczne po wyborze twojego typu matrycy będzie najlepiej, tak było u mnie. Mój tv to SONY 46HX850 i powiem szczerze, że jeżeli chodzi o cały ten skaler to jestem w szoku. Jakość obrazu który myślałem, że jest możliwie najlepszy (skaler rozdzielczości w TV "X-Reality Pro"), po włączeniu skalera w ampli (detail + osiem) obalił mnie na kolana.
Do tego przesklalowanie filmów 1080p przez kartę Geforce w pc do rozdzielczości 4K......nie da się tego opowiedzieć, trzeba to zobaczyć.

Aha z radiem online też mam problemy także coś jest na rzeczy.
Ampli pomijając ten problem radiem wypas, DAC Sabre robi swoje :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry