Test amplitunera Yamaha RX-V659

Bulsky

New member
blackninja napisał:
Tylko nie koda, już lepiej inne w tej samej cenie.

staram sie nie przaekraczac 3,5 pln a zakup chcialbym dokonac za kilka dni.

Natomiast jeszcze jedno pytanie, warto kupowac (jesli wybro padlby na yamaszke) dvd 557 ? czy lepiej zostać jesli się posiada przy czymś typu panasonic s325? Jaka jest zasadnicza roznica?

Ps. niekoniecznie jestem "nastawiony" na yamahę, po prostu by sprzęt był funkcjonalny i miał to miłe, nienachalne "pomrukiwanie" :) dużo dobrego czytałem o onkyo 604 i 674, ale nie znam różnic między tymi amplitunerkami.

a jakie najlepiej wybrać zestaw, jesli mógłbym prosić o sugestię?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Bulsky napisał:
staram sie nie przaekraczac 3,5 pln a zakup chcialbym dokonac za kilka dni.
W takim razie sugerowałbym słabszą elektronikę i lepsze kolumny. O brzmieniu zestawu decyduje najsłabsze ogniwo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RX-V559+DVD-S661+NS-45+NSP-60+YST-SW012............3370pln

Rozsądna elektronika i sporo lepsze od kody głośniki firmowe.
 

Bulsky

New member
blackninja napisał:
RX-V559+DVD-S661+NS-45+NSP-60+YST-SW012............3370pln

Rozsądna elektronika i sporo lepsze od kody głośniki firmowe.

teraz auwazylem ze masz w swoim podpisie tego s325, ale nie w tym rzecz

jaka bylaby roznica cenowa miedzy 659 ? no i jaka jest gwarancja?

@blackninja: te ceny to sa orientacyjne czy prowadzisz jakas firmę z takim sprzętem (sorry jeśli nietaktownie pytam)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zamiast 659 wszedł już nowy model RX-V661 i z tym przedstawiam Ci zestaw.
DVD325 mam bo służy głównie do oglądania bajek mojemu Krzysiowi, szkoda kupować coś droższego, a na twoim miejscu wybrałbym do kompletu Yamahy.

Gwarancja jest polska, 3 letnia, Audioklanu.
Pracuję w sklepie i mogę załatwić w podanych cenkach.
Niestety RXV661 jest składany w zestawy z droższymi kolumnami i wychodzimy sporo poza budżet.
 

Bulsky

New member
A to wlasnie by mnie interesowało. Powiedz mi proszę jeszcze czy cena jest konkurencyjna. Osobiscie staram sie unikac "okazji" z allegro, bo jednak czasami mozna sie nieswiadomie wmanewrowac. Malo tego czytalem ze walsnie yamaha wymaga gwarki i dow zakupu od autoryzowanego przedstawiciela oczywiosice jesli sie potrzebuje pelna gwarancje na terenie pl .

za chwilkę poszukam fotosów na necie a w ciagu kilku dni napiszę na priva w tej wlasnie sprawie.

Ps. jakie sa koszty transportu przy takim zesatwie? (ampli +dvd +5.1)
 

Bulsky

New member
blackninja napisał:
:) no w takim układdzie to bez watpienia dobra cena, ps. a mielibyscie na stanie tego V659 oraz czy do tego zestawu model sw030 yamahy bylby lepszy?

ps. jako ze nie wiem gdzie jest zakładka priv musze zadac to dziwne pytanie na forum, dlacego koda ktora posiada slabsze glosniki (702f sw1000v2) ma je jednak cieższe? Zawsze mi wmawiano ze ciezszy glosnik = lepszy , a tutaj tak nie jest :) ?? Jesli mozna proszę o jakies wyjasnienie :) Pozdrawiam.

Ps2. Czy jest tez możliwość zamówienia kabli gotowych "na wymiar"?

EDIT: dzięki za fotosiki :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W zestawie którego cena dotyczy jest amplituner 559, 659 jest juz nie dostępny.
030 będzie lepszy ale niestety droższy.

Co do ciężaru głośników to wyjątek potwierdza regułę :), najważniejszy jednak
dzwięk , a nie ciężar.

Jak nie możesz znaleźć PW pisz na maila blackninja@loco.internetdsl.pl
 

Bulsky

New member
:) dzięki serdecznie za pełne info. oczywiscie jesli różnica nie jest porażająca, to być może warto się skusić nad mocniejszym subem. Aczkolwiek moje wrazenie nie sa poprarte doswiadczeniem hifi wiec moge sobie sparafrazowac
"uwazaj czego sobie zyczysz" oczywiscie nie majac pojecia o tym co mi tutaj proponujesz :) .

Szkoda mi tylko ze nie macie 659 /rozumiem ze nie ma ich juz w ogole dostępnych, ten 659 jednak by mnie bardziej interesował.

teraz skonsultuje zakup z Połówką, oczywiście będę pisał na maila o decyzji / ew. propozycjach modyfikiacji (ok soboty - tej najblizszej:)).

dzieki i pozdrawienia
 

deniro24

Member
Bez reklam
Odrazu piszę że napisałem podobny post w temacie o Jamo S606.

Posiadam amplituner Yamaha RX-V659 i chcę kupić do niego zestaw głośników Jamo S606 + Jamo S708 jako dodatkowa para frontów (subem będzie JBL E250P). Problemem może być moim zdaniem to że zarówno wszystkie pięć głosników Jamo S606, jak i dwie kolumny Jamo S708 maja impedancję 6 ohmów. Natomiast, o ile wiem, Yamaha 659 pozwala podłączyć kolumny o impedancji mniejszej niż 8 ohmów tylko na fronty jak są dwie sztuki, natomiast jeżeli podłącza się dodatkową pare frontów piszę 8 lub 16 ohmów (z tyłu amplitunera przy gniazdach głośnikowych "Front A or B - 4 or 8 ohm, Front A and B - 8 or 16 ohm" - czyli chyba Jamo nie pasuje). Co do pozostałych wejść na głosniki: centralny, surround, surround back (te mi nie są potrzebne) - pisze 6 or 8 ohm (czyli chyba by pasowało w sam raz).

Moje pytanie do znawców tematu: czy muszę kupić zestaw głośników o impedancji 8 ohmów żeby podłączyć dwie pary frontów?
Czy dodatkowa para frontów pod postacią Jamo S708 (do zestawu Jamo S606) nie może być u mnie podłączona z racji tego że na ampli pisze, że jeżeli są dwie pary frontów to muszą być 8 lub 16 ohmowe, a zarówno Jamo S708, jak i fronty Jamo S606 są 6 ohmowe?

Trochę dla mnie załamka, (ampli mam od października - narazie podłączony pod tonsile - i teraz dopiero mam pieniądze na kupno przyzwoitego zestawu głośników) bo wiele miesięcy czytania i decydowania sie co kupie jak będę miał wreszcie pieniążki może znowu sie przedłużyć!!! A juz byłem zdecydowany na taką konfigurację o której piszę. Ale jak amplituner ma się grzać za bardzo/za szybko, lub ulec uszkodzeniu to będę musiał zastanawiac sie dalej nad wyborem głosników.

Proszę o sugestię znawców tematu. Dla mnie to sprawa bardzo ważna!
Z góry dzięukuję i pozdrawiam.

P.S.
Jeszcze pytanie do Blackninja:
Jakie ceny proponujesz za:
Jamo S606 .............zł?
Jamo S708 .............zł?
JBL E250P .............zł?
Wszystko kupowałbym razem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Numer z dwoma frontami o średniej impedancji niższej niż 4 omy i Yamahyą nie przejdzie, nawet jak nie będzie sie wyłączać to szkoda na cos takiego amplitunera. jak juz chcesz konkret moc to może jednak zestaw z frontami E90?
 

deniro24

Member
Bez reklam
blackninja napisał:
Numer z dwoma frontami o średniej impedancji niższej niż 4 omy i Yamahyą nie przejdzie, nawet jak nie będzie sie wyłączać to szkoda na cos takiego amplitunera. jak juz chcesz konkret moc to może jednak zestaw z frontami E90?

Blackninja dzięki za odpowiedź. Tak myślałem że może być problem. Niestety miałem okazję kilka razy posłuchać JBL serii Northridge E90 i E100. Dla mnie bas nie do przyjęcia, twardy jakby ktoś młotkiem w ścianę pukał. Myślę że te kolumny potrzebują naprawdę mocnego ampli (wysokie wersje Harmana), wtedy napewno zagrają pełnym basem.

A co z cenami, o które wcześniej pytałem?? Ponawiam swoje pytania co do cen. Najprawdopodobniej daruję sobie tą parę dodatkowych frontów, albo pomyślę o innych zestawach 8 ohmowych.
 

kazadoom

New member
ArtS007 napisał:
Gdybym miał to krótko podsumować, powiedziałbym tak:
Wygląda na to, że amplituner zasłużył na tytuł produktu roku. Za stosunkowo niewysoką cenę dostajemy do ręki kawał dobrze sprawującego się sprzętu. Tak dobrze, że już nie wrócił do sklepu i został z nami na jakiś czas.

Drogi przyjacielu, czy Ty, nie przesadziłeś w swoim podsumowaniu ??????

amplituner ten nie tylko nie zaslużyl na produkt roku, no chba że IXw, ale i nim nie bedzie.

Proszę o dopisywanie słów np "moim zdaniem", nie będzie podlegało to wtedy zadnej dyskusji.
W przedziale produktów kina HK, ONKYO, DENON - urządzenie to raczej stara się nadgonić resztę niż wysunąć się na jej czoło. Proszę poczytać prasę zachodnią, nie wyróżniają jej zbytnio.
Oczywiście nie jest to LG, ale nie jest to Rolce Royce i chyba lekko cię poniosło.

deniro24 napisał:
Odrazu piszę że napisałem podobny post w temacie o Jamo S606.

Posiadam amplituner Yamaha RX-V659 i chcę kupić do niego zestaw głośników Jamo S606 + Jamo S708 jako dodatkowa para frontów (subem będzie JBL E250P).

Prosże o zastanowienie przed zakupem, nie doradzałbym do yamahy glośników firmy JBL, no chyba że lubisz charakter muzyki ostry i przebasowiony.
Oba te urzadzenia mają raczej paraboliczną charakterystykę.
to jak wsadzenie lamparta i tygrysa do jednej klatki. Będą zawsze ze soba walczyć, gryźc i drapać, a ty będziesz słyszał te wrzaski.

Na pewno blackninia dostarczy ci odpowiedni głosnik w odpowiedniej cenie, ale najpierw przesłuchjaj swój przyszły zestaw w jakimś najblizszym sklepie. Przecież to nie chiński T-shirt za 5 zł, nie wyrzucisz go jak bedzie dla ciebie przykrótki.

z pozdrowieniami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bulsky

New member
nie wspominasz tutaj o sile głosu oraz skonfigurowaniu paramentów wyjscia bassu. Osobiście zaczynam przygodę v661 z Jamo S 606 + sub 200 i na poczatku natrafilem na (ponoc typowy) problem, z niską siłą basu z suba. Sprawę rozwiązałem ustawiając crossover w ampli na 120-160, następnie zmniejszyłem opowiedniu wzmocnienie / siłę dla w amplitunerze oraz w samym subie.

Mozna dodac, ze potrzeba polegała na tym, ze po uruchomieniu w " subwooferka dosc mocno walił (za mocno), do tego stopnia ze maskował mocno średnicę i wysokie (miejsce umieszczenia w pokoju pewnie tez nie bylo pewnie bez znaczenia), wiec tak ustawilem bass - ze słychac wszytsko we właściwych proporcjach (odcz. subiekt.). Pewnie jeszcze z miesac bede grzebał, ale jak sie chce to mozna wiele :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
kazadoom napisał:
Drogi przyjacielu, czy Ty, nie przesadziłeś w swoim podsumowaniu ?????? [...] Proszę o dopisywanie słów np "moim zdaniem", nie będzie podlegało to wtedy zadnej dyskusji.
To miło, że zapoznajesz się z moimi testami. Pamiętaj jednak o tym, że każdy test jest w pewnym sensie subiektywny, i takie też jest moje podsumowanie. Ja nie wydaję wyroków, jedynie podsumowuję swoje wrażenia. Ciekawe, czy miałeś okazję posłuchać tej Yamahy?

A tak historycznie rzecz ujmując, to chciałem jedynie przypomnieć, że w IX wieku (naszej?) ery, elektronika stała raczej na sporo niższym poziomie. ;)

ArtS :)
 
Do góry