HDCP 2.2 w nowych amplitunerach.

miroski

Member
Dzień dobry wszystkim.
To mój pierwszy post na forum choć przeglądam je od lat. Do tej pory wystarczała mi lektura forum ale w końcu przyszedł moment, że potrzebuję więcej informacji więc się zarejestrowałem. Jestem starym fanem kina domowego a zaczynałem w czasach analogowego dolby surround i kaset Warnera z serii "kino konesera" z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami. Wracając do XXI wieku ... Blisko rok temu sprzedałem amplituner Sony STR-DA3600ES. Był dobry ale się zestarzał, brakowało mi drugiego wyjścia HDMI i piątego wejścia. Miałem kupić Sony STR-DN1050 (Sony to u mnie sprzęt pierwszego wyboru) gdy zaczął rozwijać się temat 4K i okazało się, że w perspektywie kilku lat lepiej zadbać o HDCP 2.2 na pokładzie. I czekam do dziś lekko już wkurzony bo wkrótce na rynku będzie STR-DN1060 ale z obsługą HDCP 2.2 tylko na jednym wejściu i wyjściu. To za mało! Onkyo 636 ma podobnie. Zapowiedziana Yamaha też ma tylko jedno wejście z HDCP 2.2 ale to niski model i chyba nie przesądza, że tak będzie w wyższych. Denon wypuszcza już najwyższy model 7200 z obsługą HDCP 2.2 ale kiedy ten ficzer zawita do serii X3xxx i ile gniazd obsłuży? Wygląda na to, że jedyną opcją w najbliższym czasie jest Pioneer. Zapowiedziany model 1030 ma 3 wejścia i 2 wyjścia z HDCP 2.2. Problem w tym, że Pioneer (z powodu problemów programowych) i Onkyo (z powodu problemów układowych) to u mnie sprzęt trzeciego wyboru. Drugim natomiast jest Denon i Yamaha.
Podsumowując wykład :) Kupować tego Pioneera czy czekać na Denona lub Yamahę V7xx licząc na to, że będą miały więcej gniazd z HDCP 2.2 niż 1/1? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?
I czy może mi ktoś mądry wytłumaczyć dlaczego ten idealny dla mnie Sony ma tylko 1/1?
Mirek.
 

werf

Active member
Bez reklam
Masz wiedzę czy upgrade do HDCP 2,2 X7200 będzie płatne i kiedy się ukaże ?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Masz wiedzę czy upgrade do HDCP 2,2 X7200 będzie płatne i kiedy się ukaże ?

Poczytaj na forum AVS że ma wyjść ulepszona wersja X7200WA już zmodernizowana.No ale ci co mają wczesną wersję muszą aktualizować
Auro Płatne ale na Polskiej stronie nic nie widzę.HDCP i DTS X ja uważam że powinny być darmowe dla ludzi którzy posiadają ich najdroższy sprzęt.Na zrzucie ekranu widzę że Auro dla 4200 i 5200 a gdzie 7200 ?
img
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Strona 300 instrukcji. Mowa o HDCP 2.2. ;)

Kiedyś pisałem na forum o Denonach. Za granicą kiedyś wspominali o X9200W. Więc kto wie?
 
Do góry