Problem z Onkyo TX-NR626

kacper0

New member
Przeszukałem forum i nie znalazłem niestety podobnego problemu, więc postanowiłem założyć własny temat.

Ostatnio bawiłem się ustawieniami amplitunera i telewizora i udało mi się uzyskać pożądany efekt (telewizor włącza amplituner i korzysta z kolumn, a wyłączenie telewizora wyłącza onkyo. Jednak jest problem. Amplituner zaczął ignorować dźwięki dochodzące z innych złącz i nawet gdy jest w "trybie" pc i przesyła obraz z komputera, to dźwięku niestety nie. Cały czas "szuka" dźwięku z telewizora, gdzie dźwięku nie ma, poza tym nie jest wtedy w trybie TV/CD. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać nie psując efektu włączania TV?

Dla tych dla których to za długi tekst:
Po podłączeniu lapka amplituner przesyła tylko obraz, a dźwięku szuka z TV.

Z góry dziękuję za pomoc
 

kacper0

New member
Z tego co znalazłem, do dowolnego hdmi mogę przypisać dźwięk z kabla optycznego lub coaxial. Mógłbyś podać gdzie dokładnie szukać, bo przejrzałem już chyba całe menu.
 
Ostatnia edycja:

kacper0

New member
Tak. Sprawdziłem nie jest to wina ani kabla, ani laptopa, bo po podpięciu bezpośrednio pod TV działa, poza tym przed ustawieniem onkyo jako głośników TV, też wszystko śmigało. Niestety nie może tak zostać i laptop musi być podpięty pod amplituner.
-=-=-
Jak wyłączę Audio Return Channel wtedy działa normalnie dźwięk z PC, jednak nie działa w ogóle z TV
 
Ostatnia edycja:

kilim84

New member
U mnie było podobnie, przepięcie laptopa pod gniazdo GAME rozwiązało problem. Nie wiem jakiej marki masz TV ale na moim SONY nie miałem wtedy nawet możliwości skalowania obrazu, pod GAME mam.

Tak przy okazji, włączenie NET na amplitunerze włącza Ci również TV?
Chciałem zrobić tak, aby TV nie włączał się w przypadku włączenia NET ale brakuje mi pomysłów jak do tego stanu dojść.
 

roczi

Member
Też mam problem z przypisaniem hdmi, nie kumam tego jest opcja optyczne lub coaxial ...a jak jest przez hdmi to co mam wybrać?
 

roczi

Member
Temat ogarnięty PS3 i PS4 działa :bober: nic tylko ciupać :eek:k:
Dzięki faktycznie to prosta rzecz a ja zawsze muszę kombinować jak koń pod górę :-x
A jeszcze pytanie bo w ampli w ustawieniach fronty są ustawione jako 6om (Monitor Audio BX6) a one mają 8om jednak do wyboru jest tylko 6 i 4 nic nie zmieniałem, zostawiłem jak było i tylko się zastanawiam jak to jest?
Dodatkowo obraz w PSach trochę ciemny i czy lepiej ustawiać jasność przez TV czy AMPLI czy ma to jakieś znaczenie?
Oraz jaka jest maks. głośność, której lepiej nie przekraczać w ampl?
Oczywiście nie będę kręcił na maksa wiem, jak skala ma 80 to 70 maks będzie ok?
Czy mniej ze względu na wygrzewanie kolumn?
 

dzudzu9

New member
Tak przy okazji, włączenie NET na amplitunerze włącza Ci również TV?
Chciałem zrobić tak, aby TV nie włączał się w przypadku włączenia NET ale brakuje mi pomysłów jak do tego stanu dojść.

Mam Onkyo TX-NR535 i również trochę mnie to denerwuje :/ Póki co po prostu wyłączam obraz na TV, ale jak NET używam tylko do słuchania jednej stacji - włączam NET i stacja automatycznie nadaje - to dla mnie takie działanie jest bezsensowne.
 

kacper0

New member
Problem rozwiązał się po update, przy dokładnie takich samych ustawieniach. Teraz mam pytanie, czy da się mieć uruchomione inteligentne uruchamianie i odtwarzać muzykę z jednego źródła, gdy telewizor odtwarza obraz z innego (wszystko przy pomocy kabli HDMI)?
 

kacper0

New member
Przekopałem całe menu i pół internetu. Nadal nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam ps3 podłączone bezpośrednio do TV, chciałbym w czasie korzystania z niego móc użyć amplitunera jako głośników np. do laptopa, jednak wtedy onkyo zmienia obraz tv na laptopa.

Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem jest wyłączenie inteligentnego sparowania TV z amplitunerem za każdym razem ręcznie, ale nie jest to wygodne, ani szybkie rozwiązanie. Podpowiecie jak to rozwiązać?
 

mare37

Banned
Mam Onkyo TX-NR535 i również trochę mnie to denerwuje :/ Póki co po prostu wyłączam obraz na TV, ale jak NET używam tylko do słuchania jednej stacji - włączam NET i stacja automatycznie nadaje - to dla mnie takie działanie jest bezsensowne.

Lepiej sie nie przyznawaj, że używasz tego złomu :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przekopałem całe menu i pół internetu. Nadal nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam ps3 podłączone bezpośrednio do TV, chciałbym w czasie korzystania z niego móc użyć amplitunera jako głośników np. do laptopa, jednak wtedy onkyo zmienia obraz tv na laptopa.

Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem jest wyłączenie inteligentnego sparowania TV z amplitunerem za każdym razem ręcznie, ale nie jest to wygodne, ani szybkie rozwiązanie. Podpowiecie jak to rozwiązać?

A od czego masz Zone 2? Przecież to jest właśnie idealne pod to. Sam wiele miesięcy używałem drugiej strefy do audio z PC.
Jak dźwięk z laptopa doprowadzasz do ampli? Bo musi być analogowo.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Obawiam się że tylko wyjście z karty dźwiękowej po "małym jacku".
Są takie kable jack-stereo RCA.
Niestety będziesz skazany na jakość karty dźwiękowej laptopa.
 

dzudzu9

New member
Lepiej sie nie przyznawaj, że używasz tego złomu :)

Już zauważyłem że strasznie narzekasz tu na forum :p
Nie kupowałem w ciemno, byłem wcześniej na odsłuchu (co wiadomo jest podstawą - sam się o tym przekonałem). W tym budżecie dla mnie był to najlepszy wybór - z Melodika BL310 gra bardzo fajnie.
 

Grisza HD

New member
Już zauważyłem że strasznie narzekasz tu na forum :p
Nie kupowałem w ciemno, byłem wcześniej na odsłuchu (co wiadomo jest podstawą - sam się o tym przekonałem). W tym budżecie dla mnie był to najlepszy wybór - z Melodika BL310 gra bardzo fajnie.

No fajnie grają mają przestrzeń. Dobry jakościowo utwór to podstawa.
 
Do góry