amplituner 5.1 z 2 wyjsciami hdmi

ArieLoOoPL

New member
Witam,

posiadam sprzęt JVC TH-D5 (TH-D7 i D600 to te same modele praktycznie), i mam do nich zestaw głośników amtech hts-002 (5.1) i chciałbym zamienić***ów amplituner na taki, który będize miał dwa wyjścia hdmi - ponieważ posiadam projektor oraz tv, a ciągłe przełączanie jest uciążliwe.

Niechiałbym by był słabszy, i najchętniej by miał możliwość bezprzewodowego puszczania muzyki - obrazu z ipada.
ktos coś wię o czymś fajnym?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podaj budżet, sporo ampli ma 2 wyjścia hdmi. Obrazu nie przepuścisz z iPada przez ampli, ale muzyke jak najbardziej (AirPlay).
 

lll

New member
Przykłady amplitunerów (niekoniecznie 5.1, raczej 7.2) posiadających 2 wyjścia HDMI, z firm, wśród których oferty mniej więcej się rozeznaję:
- Denon: z zeszłorocznej oferty AVR-X3000 i wyższe, z obecnej oferty AVR-X2100 i wyższe,
- Marantz: z zeszłorocznej oferty SR6008 i wyższe, z obecnej oferty SR5009 i wyższe,
- Pioneer: z zeszłorocznej oferty VSX-923 i wyższe, z obecnej oferty VSX-924 i wyższe.
 

ArieLoOoPL

New member
Da radę***coś***do 2tyś zł?
szukam ogólnie yamahy rx-v767, ale chyba już jest nie dostępny ten amplituner.

AirPlay by odpowiadał mi też jak najbardziej :)

Czy któryś z nich pozwala na takie rozwiązanie, że na jednym wyjściu jest jeden obraz, na drugim drugi obraz, albo że klonuje obraz, by było to samo tu i tu ?
 

ArieLoOoPL

New member
Może głupie pytanie, ale co to znaczy "wyjścia są symultaniczne"?

Właśnie zastanawiam się***nad tym pionierami, duża różnica miedzy wersją zeszłoroczną a tegoroczną?
 

lll

New member
A dlaczego akurat do Yamahy? Do jakiego modelu Yamahy?
Rozumiem, że porównywałeś (w tym odsłuchiwałeś) ww. modele Pioneera z jakimś modelem Yamahy? I mimo tego nie wiesz który wybrać.
Skoro prosisz o radę, to opisz dokładniej o co ci chodzi, a nie rzucasz półsłówkami i liczysz, że komuś się będzie chciało domyślać.
 

ArieLoOoPL

New member
W tym problem, że właśnie nie odsłuchiwałem i raczje nie mam takiej możliwości, bo porządne sklepy audio są daleko, nawet taki mm ;/
Chciałbym dokonać wyboru na kilka lat, yamaha jest "trochę" droższa - chodzi mi o model 777.

Chodzi mi dokąłdnie czy lepiej kupić coś tanszego czym jest pionier - 1600zł, czy lepiej zainwestować w coś lepszego , nie koniecznie w yamahę, może być denon, albo hk - nie znam się***na tym kompletnie.

Obecnie mam JVC th-d5 z głośnikami amtech (jak dobrze pamiętam) - ogólnie jestem zadowolony, ale już mają swój wiek i bym chciał***coś nowszego i mocniejszego - kupowałem ten sprzęt na pokój 20mkw, a teraz mam 40mkw.
Najbardziej mi zależy na sprzęcie do filmów, ale także do słuchania muzyki - ale na takiej zasadzie jak jest jakaś impreza, czy to urodziny czy to sylwester itp.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz 40 m2, to celeuj w wyższe/ mocniejsze modele amplitunerów, ewentualnie posiadające pre-out. Do właściwego nagłośnienia potrzeba będzie trochę prądu.
Ta Yamaha to bardzo dobry amplituner, ale jeśli nie słuchałeś, to pamiętaj, że Yamaha ma dosyć charakterystyczne brzmienie w stereo, które nie każdemu podchodzi. Bardziej ułożone będą HK, Marantze, Denony, Pioneery, Arcam też bardzo dobrze wypada w stereo. W KD już takich znacznych różnic nie będzie, a jak zależy ci także na muzyce, to podstawową sprawą są odsłuchy.
 

ArieLoOoPL

New member
Tzn nie bardzo chodzi mi o stereo, bardziej o 5.1
Teraz tez słucham muzyki na 5.1 i, że tak powiem, nie mam zbyt wygórowanych wymagań co do jakości muzyki - nie słyszę zbytnio różnicy między jednymi głośnikami a drugimi...
 

Henry

Active member
Bez reklam
W takiej sytuacji wybierz taki model, który ci się bardziej spodoba, będzie bardziej funkcjonalny.
btw, ten Pioneer to dobry amplituner ;)
 

ArieLoOoPL

New member
Chyba zdecyduje się***na tego Pioniera - ma airplay.
głośniki zostawić***te amtechy, czy może kupić jakieś lepsze?
myślę nad taga 606se lub Dali Zensor 5 - i bym miał***tylko stereo
no i nasuwa się tu kolejne pytanie - teraz mam subwoofer, który ma głośnik skierowany w dół - lepiej szukać takiego czy z głośnikiem u boku?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli już to Zensory, ale Zensor 7. To minimum na twoje pomieszczenie, z czasem dokupisz resztę głośników do pełnego zestawu.
Szkoda tego amplitunera żeby podpinać te Tagi ;)
Jeśli także rozważasz kupno na początek dwóch podłogowych to pomyśl dodatkowo nad Taga Platinum 100 lub 120, Melod ika B L 40, JBL Studio 290, Wharfadale Diamond 10.7, Klipsch F20...
 

ArieLoOoPL

New member
te ceny za te Zensory to jest za jeden głośnik czy za dwa bo teraz nie wiem…
to jest za jeden… to nie ma szans bym kupił te głośniki…
Narzeczona mnie z domu wyrzuci jak tyle wydam na głośniki…
za głośniki mogę wydać max 2tys...
 
Ostatnia edycja:
Do góry