amplituner 5.1 z 2 wyjsciami hdmi

ArieLoOoPL

New member
a może coś***z tych:
tonsil maestro ii 180 + central i satelitki
Magnat Quantum 555 + central i satelitki
heco victa 700 + central i satelitki.
w najgorszym wypadku subwoofer dokupił bym później.
 

iT!T

Member
Czołem,

chciałbym odświeżyć nieco temat. Od ostatniego wpisu minął ponad rok, więc co nieco pewnie zmieniło się na scenie amplitunerów.

Zależy mi, jak w temacie, na ampli z 2 x hdmi out.
pokój: 20 m2
użycie: filmy / muzyka / konsola - 50/40/10
głośniki - do zmiany więc póki co temat otwarty
lokal pozwala obecnie na rozstawienie 5.1 więc nie ma co silić się na Atmos etc.
budżet na ampli około 2000zł
marka - nie mam szczególnych preferencji
mile widziana obsługa Spotify / Tidal

Będę wdzięczny za sugestie.
 

Qkisek

New member
To co napisales wszystko spelnia denon 2200. Tylko troche wiecej kosztuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

iT!T

Member
Przekracza mój budżet jedynie o 25% ;) ale zauważyłem, że jest Denon 2100, który, jak dobrze poszukać, mieści się w budżecie. Niestety nie znam go kompletnie a w pobliżu próżno szukać odsłuchu. Ktoś miał z nim do czynienia?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam x2000 jak widać w stopce. To ciut wcześniejsza opcja, ale bez istotnych różnic.
Co chcesz o nim wiedzieć ?
 

iT!T

Member
Mam x2000 jak widać w stopce. To ciut wcześniejsza opcja, ale bez istotnych różnic.
Co chcesz o nim wiedzieć ?


Nie miałem styczności z Denonem, poza kilkoma odsłuchami (nie byłty to ani x2000 ani 2100). Rozejrzałem się po okolicznych sklepach i powyższych modeli brak. Moje warunki mieszkaniowe i preferencje podałem już wcześniej. Ampli na papierze zdaje się być wystarczający, ciekaw jestem wrażeń użytkownika.
Jeżeli budżet pozwoli, w najbliższej przyszłości, chciałbym podpiąć pod niego Zensory a jak nie pozwoli ;) to coś zbliżonego a tańszego.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam x2000 od dwóch lat i żadnych problemów. Czasem, ale to sporadycznie wariuje lista ulubionych internetowych stacji radiowych. Wystarczy odpiąć ampli od prądu na kilka sekund i wszystko jest ok.
Poza tym nie mam żadnych krytycznych uwag. Odpowiada mi charakterystyka brzmienia.
Zrównoważona i bez przerysowań. Z tym zestawem kolumn co widać w stopce (7.1) sprawuje się bardzo dobrze. Gra na 25m2 i mocy mu nie brakuje. Nigdy jeszcze nie dałem mu mocy na 60% bo by mnie sąsiedzi wynieśli. Dodatkowym plusem dla mnie jest bardzo dobra aplikacja sterująca na androida. Z niej jest dostęp do wszystkiego. Pilot leży w szafie i się kurzy. Generalnie mogę polecić.
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
Mam x2000 od dwóch lat i żadnych problemów. Czasem, ale to sporadycznie wariuje lista ulubionych internetowych stacji radiowych. Wystarczy odpiąć ampli od prądu na kilka sekund i wszystko jest ok.
Poza tym nie mam żadnych krytycznych uwag. Odpowiada mi charakterystyka brzmienia.
Zrównoważona i bez przerysowań. Z tym zestawem kolumn co widać w stopce (7.1) sprawuje się bardzo dobrze. Gra na 25m2 i mocy mu nie brakuje. Nigdy jeszcze nie dałem mu mocy na 60% bo by mnie sąsiedzi wynieśli. Dodatkowym plusem dla mnie jest bardzo dobra aplikacja sterująca na androida. Z niej jest dostęp do wszystkiego. Pilot leży w szafie i się kurzy. Generalnie mogę polecić.

Brzmi zachęcająco, dzięki!
 

iT!T

Member
W sklepie proponowano mi Harman Kardon AVR171S, ja się on ma do tego Denona x2100? Cena zbliżona, pytanie jak się ma on do Denona polecanego wcześniej przez kolegę.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W sklepie proponowano mi Harman Kardon AVR171S, ja się on ma do tego Denona x2100? Cena zbliżona, pytanie jak się ma on do Denona polecanego wcześniej przez kolegę.

Ma się niemal identycznie. Moc, brzmienie, możliwości.
Miałem właśnie avr171 i poszedł do zwrotu z powodów, o których pisałem wcześniej.
 

iT!T

Member
Ma się niemal identycznie. Moc, brzmienie, możliwości.
Miałem właśnie avr171 i poszedł do zwrotu z powodów, o których pisałem wcześniej.

Nie wiem jak w przypadku tych dwóch modeli, ale (generalizując trochę) w muzyce HK sprawdzał się lepiej niż jego odpowiednik Denona? Czy tu jest podobna tendencja?

Ps. Szukałem we wcześniejszych wpisach info o Twoich problemach z HK, niestety nie znalazłem :/
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Moje wpisy są z początku 2014 bo wtedy miałem Harmana. Jak znajdę to dam link.
Przez 2 dni miałem oba i porównywałem wprost.
Ja różnicy nie słyszałem. Pewnie są jakieś niuanse. Wszystko zależy co do ampli jest podpięte itd.....
Gdybym dziś miał wybierać to wybrałbym Denona jeszcze raz.

Nie powiem ci wprost....nie kupuj HK, bo to dobry sprzęt.
Nie powiem ci nie kupuj Denona, bo to też dobry sprzęt.
Z obu będziesz zadowolony bo są bardzo, bardzo podobne w kwestii, o której pisałem wcześniej.
Dzielę się tylko swoimi doświadczeniami z jednym i drugim.
Sprzęt ma nie tylko cieszyć ucho, ale ma też nie sprawiać kłopotów, a tu niestety hk poległ.
Może miałem pecha co do hk, a szczęście do denona. Jednak gdybyś poczytał starsze wątki to napewno znajdziesz coś....."Co z tymi harmanami..." lub podobne.
Pomijam kwestie wyglądu bo to rzecz wtórna.
Denon ma w miare normalne Menu i całkiem przyzwoitą aplikację sterującą na androida, czego nie można powiedzieć o Harmanie. To akurat dla mnie istotne.
Itd itd.....
Możesz przyjąć moje uwagi lub nie. Warto jednak zanim się wyda trochę grosza trochę poczytać i popytać.
Może inni mają inne doświadczenia niż moje i możesz przyjąć sugestie innych.
Moje wrażenia i uwagi są jak wyżej.
Wybór należy do ciebie.
 

iT!T

Member
Dzięki serdeczne. Twoja opinia jest zbieżna z tym co udało mi się w tzw. międzyczasie wyszukać w necie. 1:0 dla Denona ;)
 
Do góry